1. odal, összesen 4 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 31

Téma: Kivitelezők

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188
    Post Thanks / Like

Standard Kivitelezők

Egyelőre ide rakom, aztán majd Andreas átnevezi, elpakolja. Valószínűleg alkategóriákat is érdemes lenne nyitni. Sőt, az igazság az, hogy egy kapcsolódó wiki nem lenne hülyeség, a referencia jellegű infókat ott sokkal könnyebb kikeresni.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188
    Post Thanks / Like

Standard

Naszóval, csak azért nyitottam a topikot, mert a villanyszerelő, aki a közművet köti be nálunk, említette, hogy a saját házán 3.5 kW-nyi visszatáplálós napelem van próbaképpen csinálta, mert nem értette, hogy miért olyan drága ez, és azt állítja, hogy 30%-kkal olcsóbban megcsinálta, mint a "nagy cégek". Nekem ez még korai, de ha valakit érdekel, itt vannak az ERZOL 2000 Kft elérhetőségei:

altefnegy Vendég

Standard

Hát, ha nekem is megcsinálja 30%-kal olcsóbban ugyanolyan feltételekkel, akkor szép.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Gyula / Berlin
    Összes hozzászólás
    1,739
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    7

Standard

Azt mondanám, hogy a kivitelezőkkel akkor foglalkozzunk behatóbban, ha már vannak velük konkrét tapasztalataink (dolgoztak a házunkon).
    Építés ideje: Folyamatban ★ Építés helye: Gyula (Békés megye) ★ Épület: minősített passzív ház
    ★ Adományokat gyűjtünk a fórum modernizálásához... További infók itt

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188
    Post Thanks / Like

Standard

Kaptam egy kivitelezői árajánlatot, amiben (gondolom) listaárak szerepelhetnek anyagra, mert az első Tüzépre beesve is 35%-kal olcsóbb ajánlatot kaptam.

Ha, tegyük fel, a kivitelezőre akarnám bízni az anyagbeszerzést, akkor hogyan tudnék olyan szerződést kötni vele, hogy érdekében álljon kedvező áron beszerezni az anyagot? Sikerdíj? Bünti ha én olcsóbban megtalálom ugyanazt? Egyáltalán hogy néz ki ez a rész egy szerződésben? Bele vannak írva előre az anyagbeszerzési árak a betontól a tetőcserépig?

Én naivan úgy képzelem, hogy neki nagyobb kedvezményei vannak/jobban ismeri a jó helyeket, tehát olcsóbban szerzi be az anyagot mint én tudnám. Én meg fizetek neki valamennyi felárat a plusz melóért és akkor kb. ugyanott tartunk, mintha én csinálnám.

Meg lehet oldani szerintetek egy ilyen szerződéses felállást, vagy nem fogom tudni megakadályozni, hogy az anyagon nyerészkedjenek?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,697
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Meg lehet oldani szerintetek egy ilyen szerződéses felállást, vagy nem fogom tudni megakadályozni, hogy az anyagon nyerészkedjenek?
    Én csak annyit tudok mondani, amit én is hallottam a tervezőnktől. Ők kiviteleznek is, annyit mondott, hogy a haszon nem a munkán van, hanem az anyagköltségen. Magyarán jól nézzem meg honnan mennyiért veszem az anyagokat, ez lesz a kulcs az építkezés során. Van aki a munkadíjon is nyerészkedik nem fizet ki brigádokat stb. - de ez nem az ő vonaluk..

Nálunk pedig megint más a szitu, a családi kivitelezés miatt.

A haver próbálkozott komolyabb generálkivitelezővel szerződni, szinte a legjobb anyagárakat tudták produkálni, megbízható kivitelezés, de kerek perec megmondták, hogy a munkájuk díja a xy %-a a ház értékének, természetesen az anyag és munkaköltségen túl. Ami nem volt kevés.

Szóval nem egyszerű..

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567
    Post Thanks / Like

Standard

Én csak azt tudom hozzátenni, hogy a környékünkön a generál kivitelezők (akiket ismerek) a helyi tüzépen vásárolnak, és nem kapnak jobb árat mint amit egy magán építtető kap amikor mindent onnan vesz.

Ha minden anyag számláját továbbadja neked, akkor azon nem tud lehúzni (legfeljebb a mennyiséggel).
    Persze így sok minden drágább lehet, mint amit utánajárással, több helyről magad be tudnál szerezni.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Ha minden anyag számláját továbbadja neked, akkor azon nem tud lehúzni (legfeljebb a mennyiséggel).
    Szerintem le tud, csak meg kell egyeznie a Tüzépessel, hogy "Józsikám számlázd már ezt drágábban, a különbözetből meg vinnék 2 tonna cementet a másik építkezésemre..."

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Gyula / Berlin
    Összes hozzászólás
    1,739
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    7

Standard

Ezt már annak idején írtam, hogy számoljatok azzal, a generálkivitelező tetemes árréssel dolgozik az anyagárakon is.
    Alapból ez kb. 10% plusz a listaárakhoz képest. Ennek két oka van: amikor a kivitelező megad egy árat, azt illik neki tartani tudni legalább egy évig. Az építtetők többsége jóval a kivitelezés előtt kéri az árat, utána még hónapok is eltelhetnek, amíg az ott beárazott építőanyagokat valóban meg kell venni. Ezalatt azonban bekövetkezhet akár áremelkedés is az adott építőanyagokra vonatkozóan, amit a kivitelezőnek le kell nyelnie. A másik ok: a kivitelező "kezelési költséget" számít fel az építőanyagbeszerzésre, hiszen így ő futja a köröket a beszerzés előtt, vállalja a felelősséget a pontos leszállításért, verekszik meg a gyártóval, ha hibás az anyag stb.

Vagyis ahogy már írtam, teljesen reális, hogy egy általad épp felfedezett akciós árhoz képest a kivitelező által megadott anyagár akár 30%-kal is magasabb. Neked kell mérlegelned, megéri-e neked a spórolás azt, hogy futkározol az anyag után...
    Építés ideje: Folyamatban ★ Építés helye: Gyula (Békés megye) ★ Épület: minősített passzív ház
    ★ Adományokat gyűjtünk a fórum modernizálásához... További infók itt

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Vagyis ahogy már írtam, teljesen reális, hogy egy általad épp felfedezett akciós árhoz képest a kivitelező által megadott anyagár akár 30%-kal is magasabb. Neked kell mérlegelned, megéri-e neked a spórolás azt, hogy futkározol az anyag után...
    Ez mint pesszimista becslés elfogadható lenne, a baj az, hogy ha ingyen osztják a téglát, akkor is ennyi marad.

A kérdés inkább az, hogy lehet-e olyan becsületes kivitelezőt találni, aki nem lehúzási lehetőségként kezel egy építkezést, hanem partneri viszonyt lehet vele kialakítani, alkudozik, keresi a kedvezményeket és pénzt takarít meg nekem. Vagy lehet-e ösztönözni erre (ezt nem gondolom, mert nem tudom ellensúlyozni a trükközéssel megszerezhető pénzt).

1. odal, összesen 4 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket