7. odal, összesen 7 oldal ElsőElső ... 567
Mutasd az eredményt ettől: 61 eddig: 65 ennyiből: 65

Téma: Régebbi építésű házak átalakítása alacsony energiássá vagy passzívházzá

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    258
    Post Thanks / Like

Standard

Szerintem a pára az ablakoknál nemcsak lent keletkezik, csak oda csorog le, ott gyűlik össze. Ufal: 0,15 és Ug: 0,6-nál szerintem az egész ablak felületen jelentkezhet bizonyos levegő páratartalom felett és akkor már az egész ablakot le kéne szigeteld, hogy eltűnjön. De lehet hogy tévedek és mégis csak a tok menti rész a képződés fő helye.

Regisztráció:
    2010.11.01.
    Összes hozzászólás
    24
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Szerintem a pára az ablakoknál nemcsak lent keletkezik, csak oda csorog le, ott gyűlik össze. Ufal: 0,15 és Ug: 0,6-nál szerintem az egész ablak felületen jelentkezhet bizonyos levegő páratartalom felett és akkor már az egész ablakot le kéne szigeteld, hogy eltűnjön. De lehet hogy tévedek és mégis csak a tok menti rész a képződés fő helye.
    Igen nagy a különbség a az ablak és a fal hőszigetelése között, de az ablak leghidegebb pontja a távtartók alul a távtartónál van.

- - - Updated - - -

Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	hoco passive.jpg
Találat:	14
Méret:	53.6 kb
ID:	9764

utólagos tok szigetelés? valahogy hasonlóan ??

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    329
    Post Thanks / Like

Standard

Szerintem a tok szigetelése egy külön történet, de a páralecsapodás az üvegen történik nem a tokon, és ez a két üveg összekötése (távtartó) mint hőhíd okozza, nem a tok. Ezért segít még ha mélyebbre kerül az üveg, mert akkor hosszabb úton jut be a hideg, és ha minimálisan, de az üvegnek is van ellenállása, de ez utólag nem javítható.
    Hiába szigeteled körbe, ha az üveg-távtartó-üveg a hőhíd, így nem szakítod meg a hőhidat. Kicsit persze javít, mert valamennyi a tokon keresztűl is bejut a távtartó közelébe, de gyanítom nem ez a döntő.
    Legfeljebb azzal javíthatsz, ha mélyebbre kerül a keretben az üveg, de mivel az üveg már adott, nagyobb keretet csinálsz, és kisebb lesz az átlátszó üveg rész, de gondolom ezt nem akarod.

Regisztráció:
    2010.11.01.
    Összes hozzászólás
    24
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Szerintem a tok szigetelése egy külön történet, de a páralecsapodás az üvegen történik nem a tokon, és ez a két üveg összekötése (távtartó) mint hőhíd okozza, nem a tok. Ezért segít még ha mélyebbre kerül az üveg, mert akkor hosszabb úton jut be a hideg, és ha minimálisan, de az üvegnek is van ellenállása, de ez utólag nem javítható.
    Hiába szigeteled körbe, ha az üveg-távtartó-üveg a hőhíd, így nem szakítod meg a hőhidat. Kicsit persze javít, mert valamennyi a tokon keresztűl is bejut a távtartó közelébe, de gyanítom nem ez a döntő.
    Legfeljebb azzal javíthatsz, ha mélyebbre kerül a keretben az üveg, de mivel az üveg már adott, nagyobb keretet csinálsz, és kisebb lesz az átlátszó üveg rész, de gondolom ezt nem akarod.
    3cm-et alul még elnéznék az "üvegen". Próbáltam egy fix ablaknál kívülről az üvegre (3cm felfelé) ráfordulva a fenti képhez hasonlóan. Ezt egy 7cm vastag grafitos polisztirolból oldottam meg. Szinte semmit nem ér.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    514
    Post Thanks / Like

Standard

Az üveg hőmérsékletét ezzel nem csökkentitek, a két üveg közötti távtartó ugyanúgy átadja a hideget a következő üvegnek ahol a érintkezik az üvegekkel. Szóval szerintem csak a távtartó módosításával lehetne eredményt elérni, azt ugye meg nem tudjuk házilag megoldani. Az egyetlen megoldás, ha nem akartok páralecsapódást, hogy a páratartalmat csökkentitek a hidegebb napokon. Ezt ki kell sakkozni mikor milyen külső hőmérsékletnél, milyen páratartalomnál nincs lecsapódás. Azt a pár nap "extrémebb" hideget át lehet vészelni szárazabb levegővel is.
    Ahol most lakunk 2 rétegű fa ablakok vannak Argonnal töltve. Nem egy nagy valami, 10 évvel ezelőtt még korszerű volt. Aztán az asszonyka elkezdett mosni a szárítós mosógépünkkel. Úgy 5-6 év múlva elkezdett a mosógépnek a szárítós része megdögölgetni.
    (Hozzáteszem az asszony imádja a gépet! Volt hogy 2-3x ment egy nap 7 éven át! Beléphettünk volna a hivatalos gyári tesztelő csapatba)
    Szóval a mosógép nem szárította meg a ruhákat tejesen csak kb a felére. Mit volt mit tenni teregetni kellett. Nem is kellett több télen kicsapódott a pára rendesen, úgy hogy fekete lett a fa ablak a penésztől. Ez ment egy ideig, majd teljesen beszart a szárítónak a ventillátor része és mint egyetlen férfi a családban (a herélt kutyust nem tekintem annak ) előléptem hivatalos Indesit mosógép szerelővé.
    Szétszedtem vagy 10x a pár év alatt, kiismertem minden baját. A szárítós részéhez Angliából rendeltem ventillátor motort, megszereltem és azóta is tökéletesen szárít, megint jó lesz 5 évig.
    A pára kicsapódással meg az lett, hogy eltűnt, egész télen szárazak az ablakaink, talán pár napja láttam megint amikor extrém hideg volt éjszaka.
    Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, nem tudom mit vettem be, ömlik belőlem a szó.

6. Tetszik yoshida tetszett
7. odal, összesen 7 oldal ElsőElső ... 567

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket