11. odal, összesen 11 oldal ElsőElső ... 91011
Mutasd az eredményt ettől: 101 eddig: 106 ennyiből: 106

Téma: Beköszönő - Terefere

Regisztráció:
    2011.01.26.
    Összes hozzászólás
    16
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Garázst alapvetően a hőszigetelt burkon kívül építünk, mivel nem léteznek megfelelően szigetelő garázskapuk, így a padlóban sincs értelme a hőhíd megszakításnak.
    Tudom hogy nem olyan fontos, de azért rákérdezek.
    A ház ajtói alatt úgy csináltuk meg a szigetelést ahogy ajánlottad, és jó lett.
    A légtechnikára hamarosan visszatérünk, csak most a padlót szigeteljük, és mindenre kevés az időm.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    330
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Garázst alapvetően a hőszigetelt burkon kívül építünk, mivel nem léteznek megfelelően szigetelő garázskapuk, így a padlóban sincs értelme a hőhíd megszakításnak.
    Minden relatív
    Mi lejtő felöl építkezünk, és ha nem a ház mellé kerül a garázs (kötelező garázs, és az épülettel egyben kell megépíteni), akkor az emeletre kerülne, tehát éppen a termikus burkon kívűl tartás érdekében kéne a padlót falat lefelé szigetelni.

Freyr Vendég

Standard

Ezek igazán hasznosak, végre valami ami ténylegesen szociológiai kérdeseket boncolgat, hálásan köszönöm!

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    330
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Két oka van. Az egyik amit Iván írt, hogy kicsinyhitűek vagyunk. Építünk egy drága házat, nem merjük kihagyni a megszokott fűtés rendszert, mert mi van ha mégis kell. Nekem elhiheted, én is ezt tettem. Két passzívházat kellett felépítenem vizes mennyezetfűtéssel, mire rájöttem, hogy tök fölösleges és azóta csakis villany padlófűtést alkalmazok. Csak hát nekem sem hisznek, és nem mindenki épít fel több házat is hogy a saját példáján rájöjjön ugyanerre... meg nem is nagyon nézi ha felépítette, hogy mennyi gáz fogyott fűtésre és milyen hatásfokkal, és mennyi HMV-re.
    A másik ok, hogy a tervezők abban érdekeltek, hogy minél bonyolultabb gépészeti rendszereket tervezzenek be és vásároltassanak meg szegény építtetővel. Nagyon rossz tapasztalataim vannak ezen a téren, tisztelet a kivételnek (akivel még nem találkoztam)
    Ez a fordított kérdésre válasz, vagyis kell-e fűtés passzív házba. Ez is érdekes, de elhiszem, hogy valaki fázós, vagy télen is szeretné kitárni a nappali kődrága tolóajtaját, és kell a fűtés neki, lényeg, hogy fogadjuk el, hogy kiépíti a hőszivattyús fűtést. Ilyenkor miért kell a 15 kWh/nm/a-hoz ragaszkodni? Miért nem jó a 20, vagy 25 (ami még szintén kiváló érték)?

A másik irányhoz nekem Juhász Robinál láttam erre törekvést, hogy ha passzív ház, akkor valóban spórolunk a gépészeten. Az egri háznál pl. úgy láttam inkább 15 alá mentek, és valóban csak a szellőztető fűt.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Jesszusom! Mióta van megint fórum? Miről maradtam le?

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    92
    Post Thanks / Like

Standard

Lassan már fél éve azt hiszem. Sok dolog sajnos nem történt. Főleg ogremocsár posztolja a háza befejező munkálatait. Ezt mondjuk jó nézni, de lehetne még pár építkezés. Nincs tervben, hogy pótolod a "naplót"? Én lassan neki akarok állni, ne legyen ilyen félbehagyott állapotban.

11. odal, összesen 11 oldal ElsőElső ... 91011

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket