12. odal, összesen 13 oldal ElsőElső ... 210111213 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 111 eddig: 120 ennyiből: 124

Téma: Ruzsai energiatakarékos ház

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Nem találtam topikot neki ezért itt kérdezem.
    Ki mikor kezd el fűteni nálunk reggel 22.5 fok napközben üres a ház volt este kell sütni valamit.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    166
    Post Thanks / Like

Standard

Akkor kezdünk el fűteni, ha hideg lesz.

Komolyra fordítva: eddig csak a kandalló ment nagyon gyengén, hétfő óta.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy egy pokrócot leterítünk a nappaliban és az egész család leheveredik egy kupacba hegyin-hátán így egymást melegítjük, nem kell fűteni! Persze más lesz, ha végre elkészül a kecó!

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    258
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Nem találtam topikot neki ezért itt kérdezem.
    Ki mikor kezd el fűteni nálunk reggel 22.5 fok napközben üres a ház volt este kell sütni valamit.
    Most 24,7 C van. Remélem dec.1-ig nem kell fűteni. Úgy tervezem akkor indítom, ha 21 alá megy. Én is kíváncsian várom meddig nem kell majd fűteni, ez az első őszből télbe átmenetünk (januárba költöztünk). Végül is már passzívházzá minősítettem ahol kb 3 hónap a fűtési idény.

5. Tetszik hargergo tetszett
    Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    166
    Post Thanks / Like

Standard

Hihetetlen: nálunk csak 22,5 fok van.

Olvastam, hogy passzív(közeli) házad van.

Szerinted a bőséges szigetelésen kívül mitől van 2 fokkal melegebb mint nálunk?

Éghajlat, tájolás ..... ????

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    258
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sylvanus67 Mutasd a hozzászólást
    Hihetetlen: nálunk csak 22,5 fok van.

Olvastam, hogy passzív(közeli) házad van.

Szerinted a bőséges szigetelésen kívül mitől van 2 fokkal melegebb mint nálunk?

Éghajlat, tájolás ..... ????
    Ezt a házat kb. 3 évig terveztem, minden szabadidőmben csak ez ment. TÖKÉLETES házat akartam, a saját kritérium-rendszerem szerint, speciális gépészettel. A passzív ház minden kritériumát tudja a legapróbb részletekig (tájolás, helységelosztás, nyílászáró-tájolás, totális hőhídmentesség, 0,1-s határoló fal U értékek, optimalizált szellőztető használat) ÉS hatalmas a hőtároló tömege. Ha van egy napos napunk 1 fokot emelkedik bennt a hőmérséklet csodálatosan fényárban úszó házzal, a napi csökkenés most (11-13 fokban) napi 0,3 C. Ilyen ház nem sok van az országba, életem fő műve. A siker egyik kulcsa, hogy maximalista vagyok, ez másoknak persze néha nehéz. Az ördög a részletekben bújik meg.

8. Köszi Pali, Zimi megköszönte
    Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    551
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

Aaaaz komoly, grat! Nálunk 23,2 van lent, fent 23. Direkt ránéztem a loxone -ra. A szellőztetést érzés szerint állítom, most itt voltak apósomék pár napig, így fentebb vettem, ma elmentek és levettem 35% -ra. Én is igyekeztem figyelmet fordítani a hőhídmentességre, de ha ma kezdeném a tetőtérben még figyelmesebb lennék. Igaz így sem sok a különbség. Mi nem vagyunk ideálisak passzív háznak,de azért jól működik. Nyáron nagyon keveset kellett hűteni, pár napig ment a hőszivattyú, amikor a nagy kánikula volt. 24 fokot csináltunk, bőven elég volt, hűtés nélkül 25,5 körül volt a max. Egyedül a fenti fürdőben szoktam bekapcsolni (pár napja) fél órát a fűtőpatronos radiátort, de csak amikor a gyerekek fürdenek, nekünk nem kell. Szóval kíváncsian várom én is a fűtési szezont. Egyelőre rövid ujjú pólóban vagyok és éppen hideg sört kortyolgatok

10. Tetszik Pali, hummerdikk tetszett
    Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Ma felkerült ez is elkészültnek nyilvánítom a házat.Van pár apróság de "ej ráérünk arra még".
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete DSCF6358.jpg   DSCF6361.jpg  

12. Tetszik hargergo, Adamo_sx tetszett
    Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

De jo neked! Tegnapelott koltoztunk be, egyenlore egy zoknit se talalok! :-)

14. Tetszik Adamo_sx tetszett
    Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    De jo neked! Tegnapelott koltoztunk be, egyenlore egy zoknit se talalok! :-)
    Egy élmény volt beköltözni másfél éve.
    Hat hétig nem volt belső ajtó sehol.
    Szekrény nuku ruhák zsákokban felcímkézve.
    Lépcső b-30as téglából.
    DE AKKOR IS MEGÉRTE.

16. Tetszik yoshida, Pantika tetszett
12. odal, összesen 13 oldal ElsőElső ... 210111213 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket