6. odal, összesen 8 oldal ElsőElső ... 45678 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 51 eddig: 60 ennyiből: 72

Téma: Ruzsai energiatakarékos ház II.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Neki kezdtünk a födém szigetelésnek és az jutott az eszembe,hogy a gyapot alá beraknánk a kimaradt eps-t pur tábladarabokat ami van pár m3.
    Ha a födémen alol rakok egy sort és arra a gyapot elvileg a páravándorlásnál nincs probléma. Valakinek ellenvélemény?

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    551
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

Van valamennyi maradék bachl pur -om. Itt hirdetgettem már, de végül senki nem vitte el. Egy tábla asszem 8cm vastag és van 4-5 fél tábla.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Ígértem pár képet.
    Elforgatta a nyavalyás az első három képet,Gondolatban forgassátok el jobbra.
    Első kép: az a fehér doboz a víz-gáz hőcserélő felülről megy be az elég forró gáz alul ki a lehült.A víz fordítva.A lehűlt gáz tovább megy a piros szintén víz-gáz hőcserélőbe és ott tovább hűl amennyire kell.
    Második kép: A hőcserélő végén van egy nyomásra működő víz szelep ha menne fel a nyomás,Mert ha nem tudja már a puffer vizével eléggé lehűteni akkor ott hidroforból lehűti optimálisra az a víz megy a szabadba.. Eddig a szabadba ment minden meleg víz.
    Harmadik-negyedik kép magáért beszél.
    A rendszer tudja tartani a tartály közepén mérve a 30 fokot úgy,hogy a keringtetők egyenlőre folyamatosan mennek.
    Kellene valami megoldás arra,hogy feljebb lehessen fűteni a puffert. A gáz sokkal melegebb csak kéne valami kütyü ami úgy szabályozná a keringtetőt,hogy tudjon lassabban menni ha kell így melegebb vizet tudna a puffer tárolni. Az egész gépészet hűtésre van optimalizálva eléggé nagy a teljesítménye a fűtés víz csak "albérlőként" van jelen az ő kedvéért nem nyúlunk bele a hűtésbe,mert akkor elvinné a hatásfokát a hűtésnek.
    Aki először csinált hasonló fűtést annál egyszerűen direktbe megy a melegvíz a padló fűtésbe.Működik az is egyszerűen kinyitja az ablakot ha túl meleg van.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete DSCF6290.jpg   DSCF6291.jpg   DSCF6292.jpg   DSCF6294.jpg  

4. Köszi ket_kerek megköszönte
    Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Pár kép a hőszigetelésről.
    Nem látszik ez első kettőn de nem passzoltak az eps táblák egymáshoz és ez nem a felrakó hibája.Így gyors döntést hoztam és ragasztó hab lett a táblák közé. A gyártó természetesen tiltakozik a hiba miatt.
    A szellőztetőhöz nem raktam hangcsilapítót csak a cső csillapít,úgy néz ki működik csak akkor hallatszik be a zaj ha feltekerem maxra.A szűrő ami van benne nevetséges legalábbis a bb-villeshez képest.
    Kb 6 m3-er mindenféle maradék lett belegózva 20 cm vastagon a gyapot alá arra ment még 20 cm
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete DSCF6215.jpg   DSCF6214.jpg   DSCF6283.jpg   DSCF6281.jpg   DSCF6280.jpg   DSCF6287.jpg  

6. Köszi hargergo megköszönte
    Regisztráció:
    2010.11.09.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    177
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Kellene valami megoldás arra,hogy feljebb lehessen fűteni a puffert. A gáz sokkal melegebb csak kéne valami kütyü ami úgy szabályozná a keringtetőt,hogy tudjon lassabban menni ha kell így melegebb vizet tudna a puffer tárolni. Az egész gépészet hűtésre van optimalizálva eléggé nagy a teljesítménye a fűtés víz csak "albérlőként" van jelen az ő kedvéért nem nyúlunk bele a hűtésbe,mert akkor elvinné a hatásfokát a hűtésnek.
    Fojtsd le egy ferdeszeleppel a szivattyúd tömegáramát, hogy kevesebb vizet keringessen a puffer felé. Nem fog nőni a fogyasztása.
    Amúgy milyen hőmérsékletek és tömegáramok vannak a két oldalon? Hőcserélő adatai? Szivattyú pontos típusa? Yonosnak nézem és 40 Watton megy?

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: digium Mutasd a hozzászólást
    Fojtsd le egy ferdeszeleppel a szivattyúd tömegáramát, hogy kevesebb vizet keringessen a puffer felé. Nem fog nőni a fogyasztása.
    Amúgy milyen hőmérsékletek és tömegáramok vannak a két oldalon? Hőcserélő adatai? Szivattyú pontos típusa? Yonosnak nézem és 40 Watton megy?
    Próbálkoztam hangolgatni manuálisan de nem egyszerű a dolog.Ahogy most van azt tovább valami kütyü nélkül nem igen lehet fokozni.
    Állítgattam én a szivattyúteljesítményt zártam a csapon mindez működik de akkor már megy a kukába valamennyi hő.
    Most nem tudok tovább variálni ameddig nem termosztátról megy a fűtés ugyanis folyamatosan jön vissza a hidegebb víz.Így ha maxon megy a keringtető épp letudja venni a meleget.Hőmérsékletet nem tudok mérni nincs mivel,mindig terveztem egy lézeres hőmérőt de elmaradt eddig.

Regisztráció:
    2010.11.09.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    177
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Próbálkoztam hangolgatni manuálisan de nem egyszerű a dolog.Ahogy most van azt tovább valami kütyü nélkül nem igen lehet fokozni.
    Állítgattam én a szivattyúteljesítményt zártam a csapon mindez működik de akkor már megy a kukába valamennyi hő.
    Most nem tudok tovább variálni ameddig nem termosztátról megy a fűtés ugyanis folyamatosan jön vissza a hidegebb víz.Így ha maxon megy a keringtető épp letudja venni a meleget.Hőmérsékletet nem tudok mérni nincs mivel,mindig terveztem egy lézeres hőmérőt de elmaradt eddig.
    Pedig először mérni kell, csak utána lehet ötletelni. Jól jönne esetleg egy hőmennyiségmérő is: www.zaehlershop.com
    Amennyiben nagy a különbség az elfolyó víz hőmérséklete és pufferből bejövő víz hőmérséklete között, akkor kicsi a hőcserélő mérete.
    Lehetne még háromjáratú szeleppel is gondolkodni valamilyen vezérléssel, de szerintem jobban jársz (ugyanannyiba kerül) a hőcserélő felületének növelése és a szekunder tömegáram csökkentése.

Amúgy milyen gáz megy bele? Lekondenzál?

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Ma már elértem a 38 fokot.A hőcserélő nem kicsi csak ha a pufferból 25 fokos víz jön akkor abból sok kell,hogy a gázt lehűtse az optimális 33-35-fokra illetve ne menjen fel a nyomás 16 bar-ra. Ha bármelyiket eléri onnantól lép be a + hűtés a gáznak. Akkor ha visszaveszem a szivattyú teljesítményét vagy zárok a csapon akkor természetesen sokkal melegebb vizet csinál a maradék gázhőt meg lehűti a kút vize. Egyenlőre nem tudom mi lesz a ház igénye addig nem variálok túlzottan.
    A rendszerben 404-es gáz van ha kondenzálás azt jelenti folyadékká alakul-e akkor igen.

Regisztráció:
    2010.11.09.
    Lakóhely
    Budapest XI, Budaörs
    Összes hozzászólás
    177
    Post Thanks / Like

Standard

Amennyiben a lemezes hőcserélőben nincs halmazállapotváltozás, akkor csak minimális energiát tud átadni a szekunder víznek.
    Milyen típusú gáz kering? R134, R600? Mekkora teljesítményű a hűtőgép?

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: digium Mutasd a hozzászólást
    Amennyiben a lemezes hőcserélőben nincs halmazállapotváltozás, akkor csak minimális energiát tud átadni a szekunder víznek.
    Milyen típusú gáz kering? R134, R600? Mekkora teljesítményű a hűtőgép?
    A gáz R404 A-s egy kompresszornak a motorja kb 4.5 kw-os 3 db van csoportban de csak egy megy ilyenkor három nem is szokott bekapcsolva lenni. Régen mikor mértük akkor percenként 20 liter 14 fokos vizet 33-ra melegített fel normál üzemben.

6. odal, összesen 8 oldal ElsőElső ... 45678 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket