9. odal, összesen 9 oldal ElsőElső ... 789
Mutasd az eredményt ettől: 81 eddig: 86 ennyiből: 86

Téma: Gépészet

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Közben megérkezett a térerő mérő műszer is kicsi kínaiaktól.
    Az egyik mérés az elektromos térerőt méri, a másik a mágneses térerőt.
    Elektromos térerőnél a 40V/m-es szint az ahol a műszer visít, hogy nem egészséges, mágnesesnél ez 0,4uT.
    Elektromos térerőt a vezetékek 20-30cm-es körzetében tudtam kimutatni, míg mágneses térerőt gyakorlatilag nem tudtam a lakásban egészséges szint alatt mérni.
    0,6-4mT között mozog állandóan. Arra gondolok mivel elég széles a mérési tartománya ezért röntgensugaraktól kezdve sok mindent összeszedhet ami a földből vagy a levegőből érkezik hozzánk. Kivittem a telekre is ahol még nincs bekötve villamos hálózat, de ott is 0,4-1,5 között ugrált.

Na de jöjjön a villamos fűtőfólia teszt, azaz vajon ér-e valamit a ferrites árnyékoló fólia, ha lefedjük vele a fűtőfóliát?

A mérést részekre osztottam: a műszert közvetlenül a fóliára, 10cm-re és alvó magasságba is elhelyeztem

Elsőnek a fólia kikapcsolt állapotát nézzük, közvetlenül, 10cm-en, alvómagasságban:

Amint a képen látszik a felső érték 0 V/m, vagyis az elektromos térerő.
    A mágneses érték pedig 1,29-2,28uT között változik, amint írtam korábban, ezzel nem tudunk mit kezdeni a lakásban bárhol ekkora érték körül mozog.
    Mivel nálam a padlóban van a symalen csőben az elektromos kábelezés, a padlótól minél magasabban vagyunk annál kevesebb értéknek kellene lennie, az alábbi képeken ez pont nem látszik, az alvómagasságban magasabb, mint a padlón. Ez azért van, mert ami kábel futott a padlóban a mérés helyén pont nem volt bekapcsolva az ahhoz tartozó fogyasztó, így nem befolyásolta a mérést, viszont, ha mászkáltam a lakásban és fejmagasságban méricskéltem rendre alacsonyabb értékek voltak.
    Mi ebből a tanulság: nem szabad padlóban áramot vezetni, inkább födémben vagy padláson keresztül.

Most jöjjön a fólia bekapcsolt állapotban:
    Itt már megjelenik egyből az elektromos térerő 562 V/m-es értékével, ami érdekes, hogy alvómagasságban kb.50-60cm már nem érzékelte a műszer.
    Viszont, ha az árnyékoló fóliával leterítettem egyből lecsökkent, illetve mérhetetlen volt a műszernek az értéke. Ez elég biztató, ráadásul úgy hogy nem volt leföldelve a ferrites árnyékoló fólia, (egyébként ha a földelést hozzáérintettem, nem befolyásolta az eredményt)
    A mágneses térerő is megugrott bekapcsolt fűtőfóliánál, majd alvómagasság körül visszaállt a normál lakásban is mérhető szintre. Egyébként az árnyékoló fólia egyáltalán nem volt befolyással a mágneses térre.

Konklúzió: Azon fórumtársaimnak akiknek fenntartásai voltak az elektroszmog miatt, megnyugtatásul közlöm, hogy ez a ferrithálós árnyékoló fólia közvetlenül a fűtőfilmre tekerve, lényegesen lecsökkenti annak elektromos térerőként mérhető értékét, ára viszont fele a fűtőfilmének, így bátran ajánlom olyan helyiségekben, ahol huzamosabb ideig tartózkodunk, lásd hálószobák. Aki nem építette ki annak se kell búslakodnia, mert ha legalább 50cm-es távolságban tartózkodik tőle az ember az érték szinte nem is mérhető. A mágneses térerőről annyit, hogy azt egyetlen esetben tudjuk csökkenteni, ha programozva működtetjük a fűtést, pl. nappal a hőtároló betont fűtjük vele, amikor ritkábban tartózkodunk otthon, este meg a beton fűti a lakást. Ennek értékéről annyit, hogy a falban, padlóban futó vezetékek miatt gyakorlatilag állandóan ugyanakkora dózist kapunk, mint a fűtőfilmtől 50cm-re így ezzel sokat nem tudunk kezdeni, áram muszáj, hogy legyen a lakásban, annak a vezeték nyomvonalával tudunk kezdeni valamit. Itt jegyzem meg sok fórumon olvastam különböző hozzászólásokat egy szobában minél több dugalj kialakításával kapcsolatban, hogy mindennek legyen helye, nekik sok sikert kívánok
    Alapelv, hogy 1m-es körzetben pl. ágynál ne legyen semmilyen vezeték. Szóval fórumtársak csak okosan!
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete kikapcsolt állapot.jpg   bekapcsolt alapot.jpg  

2. Tetszik Pali tetszett
    Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357
    Post Thanks / Like

Standard

Ez érdekes volt, köszi. Marha kíváncsi lennék, mit mérnél nálam, 0,5-1m földréteg alatt. Ha egyszer errefelé jársz, otthon ne hagyd a kütyüt...
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Megprobalom nem elfelejteni. :-)

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698
    Post Thanks / Like

Standard

En a borospinceben néznem meg mit mutat

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Kicsit lemaradtam, de teszem felfele a képeket.
    Pár kép a fűtőfilmről:
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete futofolia.jpg   futofolia7.jpg  

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Csak,hogy nyugodtan aludjál.
    http://www.kardoslabor.hu/hirek/nagy...appaliban.html

akik pedig nem árnyékolták a fóliát azok meg ne aludjanak nyugodtan.

8. Köszi jaccso megköszönte
9. odal, összesen 9 oldal ElsőElső ... 789

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket