2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 20

Téma: Gépészet, villamosság

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    547
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

A Zubadan sem tűnik hangosnak, de ha meleg vizet készít, akkor azért sokkal erősebb a hangja. A beltérinek semmi hangja nincs. Kíváncsi vagyok milyen lesz a Pana, emiatt a drága kötelező évenkénti kétszeri átvizsgálás miatt csalódtam a Zubadanban, pontosabban a forgalmazóban.
    Azt hittem már ott laktok, minden nap elmegyek a ház előtt, látom szépen alakultok.
    10 fokról 17,5 -re nem túl gyors felfűtés? Én 2-3 hétig fokozatosan emeltem.

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    125
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    A Zubadan sem tűnik hangosnak, de ha meleg vizet készít, akkor azért sokkal erősebb a hangja. A beltérinek semmi hangja nincs. Kíváncsi vagyok milyen lesz a Pana, emiatt a drága kötelező évenkénti kétszeri átvizsgálás miatt csalódtam a Zubadanban, pontosabban a forgalmazóban.
    Azt hittem már ott laktok, minden nap elmegyek a ház előtt, látom szépen alakultok.
    10 fokról 17,5 -re nem túl gyors felfűtés? Én 2-3 hétig fokozatosan emeltem.
    Ha látsz ott egy zöld kombit, ott vagyok, gyere be!!
    Nem lakunk még ott, épp a fürdőszobát burkoljuk, jövő héten alsó szintet festjük, aztán meglátjuk.
    Azért a felfűtés nem ment egyik napról a másikra nálam sem, de nem 2 hét volt, az biztos. Remélem, nem volt gond, a gép még működik, és nem repedt meg semmi

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    547
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

A saab?
    Mi nagyon hideg vízzel töltöttük fel és nagyon hidegben, ráadásul még a tető is nyitva volt, meg az ablakok bukóra. Még a három járatú keverőszelepen is kellett állítani, hogy ne engedjen vissza túl hideg vizet a visszatérőbe. Ezt is fokozatosan kellett visszazárni. Nekem volt egy ilyen felfűtési protokoll, aszerint haladtam.

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    82
    Post Thanks / Like

Standard

Mi jelent a "nagyon hidegben"? Ha belül minden elő van készítve, akkor januárban is be lehet üzemelni?

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    327
    Post Thanks / Like

Standard

A hőszivattyú elég kényes állatfajta. nem szereti se a túl hideget se a túl meleget.

Itt most éppen a visszatérő víz hőfokára vonatkozó korlátról van szó. Meg kell nézni, az adott gépnél mennyi ez, mondjuk 15C, a minimum.
    Ez azt jelenti, hogy a fűtésrendszerből legalább 15C-os víznek kell visszajönnie.
    Ha ennél hidegebb a ház, mondjuk 5C-os, a víz is ilyen hidegeben jön vissza. Ekkor csak elektromos fűtést indít, amíg el nem éri a kívánt hőmérsékletet.
    Ha jó nagy szerkezetbe ágyazott felületfűtésed van, akkor akár egy napig is melegítheted, ha nem csalsz.

El kell zárni a köröket,de akkor persze meg áramlás hiba lesz, mert egy körben nem kering elég víz.
    Kell tehát valami kör, amiben kering elegendő de nem túl sok víz.
    ha van hidrováltó, akkor ez nem is probléma, az pont ezt csinálja.
    Nálunk nincs, így a legtávolabbi osztógyűjtő végére tettünk egy flexi csövet, és az összes fűtés kört lezártuk rajta, a többi osztót pedig eleve kizártuk. Így indult, ebben felfűtőtte a vizet patronnal, meg egy kis propán gáz melegítővel rásegítettek a rézcsőnél.
    Azután elindult a hőszivattyú, és apránként nyitottuk a köröket, és zártuk az ideiglenes direkt ágat, ügyelve, hogy a visszatérő víz hőfoka ne essen már a minimum alá.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,697
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    A hőszivattyú elég kényes állatfajta. nem szereti se a túl hideget se a túl meleget.

Itt most éppen a visszatérő víz hőfokára vonatkozó korlátról van szó. Meg kell nézni, az adott gépnél mennyi ez, mondjuk 15C, a minimum.
    Ez azt jelenti, hogy a fűtésrendszerből legalább 15C-os víznek kell visszajönnie.
    Ha ennél hidegebb a ház, mondjuk 5C-os, a víz is ilyen hidegeben jön vissza. Ekkor csak elektromos fűtést indít, amíg el nem éri a kívánt hőmérsékletet.
    Ha jó nagy szerkezetbe ágyazott felületfűtésed van, akkor akár egy napig is melegítheted, ha nem csalsz.

El kell zárni a köröket,de akkor persze meg áramlás hiba lesz, mert egy körben nem kering elég víz.
    Kell tehát valami kör, amiben kering elegendő de nem túl sok víz.
    ha van hidrováltó, akkor ez nem is probléma, az pont ezt csinálja.
    Nálunk nincs, így a legtávolabbi osztógyűjtő végére tettünk egy flexi csövet, és az összes fűtés kört lezártuk rajta, a többi osztót pedig eleve kizártuk. Így indult, ebben felfűtőtte a vizet patronnal, meg egy kis propán gáz melegítővel rásegítettek a rézcsőnél.
    Azután elindult a hőszivattyú, és apránként nyitottuk a köröket, és zártuk az ideiglenes direkt ágat, ügyelve, hogy a visszatérő víz hőfoka ne essen már a minimum alá.
    Nálam a kezdetek kezdetén ez úgy ment, hogy volt egy biztosíték. És felkapcsoltam

7. Tetszik ket_kerek tetszett
    Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    502
    Post Thanks / Like

Standard

Nalam ugy, hogy volt 7 biztositek es en is felkapcsoltam, meg egy digitalis idozito, ami ki/ be kapcsolgatta a magneskapcsolokat a beprogramozott idok szerint. Ez volt a padlo. Aztan jott a 40 kw-os gazolajas holegfuvo 2napig a falaknak, mindjart lett 30 fok bent. ;-)

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    327
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Nálam a kezdetek kezdetén ez úgy ment, hogy volt egy biztosíték. És felkapcsoltam
    Beszéljünk inkább a favágásról, hamuzásról, füstölésről

10. Tetszik jaccso tetszett
    Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    207
    Post Thanks / Like

Standard

A most épülő háznál hűtőházi hulladékhő van hasznosítva. A 14 fokos 1000l vizet kb egy óra alatt fűtötte fel 30 fokra ettől melegebbet csak nehezen tud elérni.Elkezdtem a fűtést ami 0 fokról indult annyi volt a házban födém még nem volt szigetelve a szellőztető lyukak nyitottak voltak a födémen,20fokos előremenővel ment két napig ekkor már érezhető volt valami utána feltekertem 27-28-ra az előremenőt.Közben majdnem kész a födém szigetelés meg tegnap be lett indítva a szellőztető.Most egy hét után 23 fokos a visszatérő és reggel 17 fok volt.A két keringtető folyamatosan megy 10 watton. A 120-130 tonna tégla és beton felfűtése eléggé sokáig tartott.
    Majd csinálok képeket és felteszem a házhoz.

12. Tetszik hargergo tetszett
    Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,697
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Beszéljünk inkább a favágásról, hamuzásról, füstölésről
    ígérem hamarosan írok milyen az élet a kályhával, hétvégén még videóztam is hogy füstöl a kémény

14. Tetszik hargergo tetszett
2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket