Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 4 ennyiből: 4

Téma: Nyílászárók

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    258
    Post Thanks / Like

Standard Nyílászárók

Ezzel kapcsolatos tapasztalataimat is megosztanám, mert tanulságos.
    4 helyről kértem be árajánlatot 90-s fa (lucfenyő) profilú nyílászárokra Ug=0,5 üvegszerkezetre.
    1 Holzteam: nagyon későn reagáltak (1 hónap) kiestek - 20%-kal voltak drágábbak mint a választott
    2. Nagy Géza: korrekt gyors reagálás, de drága volt (25%-kal), így kiesett.
    3. Módosfa: korrekt reakció, korrekt ár
    4. Rábaablak: korrekt reakció, korrekt ár - végül ők lettek a befutók, voltam az üzemben is.
    És akkor az néhány szó a beépített ablakokról: kinézetre gyönyörűek, ár-érték arányt nézve megfelelőek, a fűtésigény alapján (passzív ház szint) hozzák az elvártakat. Ez egyik ablaknál beállítási gondjaim voltak, telefonon találtak helyi embert, aki készségesen segített.
    És akkor a problémákról:
    1. Ígéret: 10 hét múlva szállítják - valós kiszállítás 19 hét múlva történt hosszas fenyegetőzések után, az építkezés ütemterve teljesen borult miatta.
    2. 2 fix ablaknál hidegben párakicsapódást észleltem, az üvegek között, ahol argonnak kéne lennie. A problémát jeleztem, garanciás üvegcserét kértem. Ez 9 hónapja történt, azóta nem sikerült az üvegeket megkapjam. Ígérgetés, majd sunyi módon nem jelentkezünk, ha érdeklődök, azt se tudják ki vagyok, jelenleg 6 hónapja semmi reakció.
    Ez azért is érdekes, mert ők "ígérnek" egyedül 10 év garanciát a felületkezelésükre, ami egyébként tényleg tökéletes.
    Szóval csak annak ajánlom őket, akinek van ideje a garanciáért küzdeni.
    Nekem van, csak még nem tudják kivel kezdtek ki. De hamarosan rájönnek.
    Összegzés: RÁBAABLAK nálam a NEM AJÁNLOTT kategóriába került.
    Hiába a garanciális korrektség az üzleti életben alapvető.

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64
    Post Thanks / Like

Standard

Szia Roland!

Én is Rába ablakot vettem, voltam én is a gyárban, de nekem is nagy csalódás. Nálam amikor kihozták az ablakot nem volt olyan ami tökéletes lett volna, sok felületkezelési hiba apróbb sérülések. Ráadásul nem olyan üveggel hozták ki mint amit kértem. Reklamációmat nagyon nehezen és szarul kezelték és az sem teljesen. Te melyik cégtől vetted az ablakot? Amúgy gondolkodom, hogy beperelem Őket.

3. Köszi hargergo megköszönte
    Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    258
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ksisek Mutasd a hozzászólást
    Szia Roland!

Én is Rába ablakot vettem, voltam én is a gyárban, de nekem is nagy csalódás. Nálam amikor kihozták az ablakot nem volt olyan ami tökéletes lett volna, sok felületkezelési hiba apróbb sérülések. Ráadásul nem olyan üveggel hozták ki mint amit kértem. Reklamációmat nagyon nehezen és szarul kezelték és az sem teljesen. Te melyik cégtől vetted az ablakot? Amúgy gondolkodom, hogy beperelem Őket.
    Szia!
    Tőlük vettem, nem volt köztünk cég. Olyan "apróságokat", hogy nem volt az egyik fix ablakba belemarva a párkányfogadó már nem is mondtam. Garancia pedig náluk csak szóbeli, valójában nincs. Lényeges kár nem ért, de a hozzáálásuk miatt nem hagyom annyiban. Egyelőre 1 fokon támadom őket, ami csak fórumokon keresztüli fogyasztói tájékoztatás. Mivel eddig eredménytelen hamarosan a 2. fokozat következik ami homár + fogyasztóvédelem. Ha az sem elég jön a 3. fokozat ami "barátokkal való beszélgetés"lesz. Ilyen ügyekben bíróságban nem hiszek, értelmetlen.

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64
    Post Thanks / Like

Standard

sajna én sem bízom a bíróságban, mert az sem működik Magyarországon, érdekes, hogy megtudtak tőlük venni direktbe nekem nem engedték, én kénytelen voltam egy budapesti kereskedő cégen keresztül venni, Ő volt a másik szemét csapat, legszívesebben mindegyiket küldeném a börtönbe

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket