40. odal, összesen 41 oldal ElsőElső ... 3038394041 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 391 eddig: 400 ennyiből: 403

Téma: Nyílászáró-beépítés energiatakarékos házakba

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    92
    Post Thanks / Like

Standard

Nem akar esetleg valaki "becsatlakozni" Purenit vásárlásba? Nekem csak a bejárati ajtó alá kellene, viszont ahogy látom nem lehet "kisebb kiszerelésben" kapni. :/

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    125
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Zimi Mutasd a hozzászólást
    Nem akar esetleg valaki "becsatlakozni" Purenit vásárlásba? Nekem csak a bejárati ajtó alá kellene, viszont ahogy látom nem lehet "kisebb kiszerelésben" kapni. :/
    Szerintem a legjobb, ha az ajtóstól kéred, hogy azzal hozza, így négyzetcentire annyit fizetsz amennyit kell. Ne felejtsd majd el a párazáró szalagot a tok és a purenit közé, hamár ezen a fórumon vagyunk, ugye...

3. Köszi Zimi megköszönte
    Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    92
    Post Thanks / Like

Standard

Sajnos elég "passzívnak" ("hamár ezen a fórumon vagyunk" ) tűnt ebből a szempontból. (Estrichtesed sajnos nem ér rá amúgy. Elég durva, márciusban tudna legelőbb vállalni, szépen be van táblázva. )

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Nyomassátok le a családdal.
    Mikor csinálták a gipszestrictet nem volt egy nagy ördöngősség amit láttam.
    Bérelsz egy vakoló gépet, anyuci eteti a 40 kilos zsákokkal, gyerkőcök tartják a csöveket a házban, te meg figyeled a folyósságát és tarod a végét, majd ha sűrűsödik kiordítasz anyucinak, hogy tekerje fel a vizadagolót 600-ra!

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    92
    Post Thanks / Like

Standard

Sziasztok, tudnátok abban segíteni, hogy belső RAL szalagra rá lehet-e vakolni/"spalettázni", vagy gipszkartonnal kell ilyenkor megcsinálni körben a nyílást?

Regisztráció:
    2011.02.21.
    Lakóhely
    Bp.
    Összes hozzászólás
    68
    Post Thanks / Like

Standard

Én is kérdeznék: nekünk falsíkra lesznek az ablakok rakva, 5cm xps keretbe. (emiatt nekünk muszáj a gipszkarton körbe majd).
    Mivel mészhomok tégla fal lesz, elvileg az ablak is tűrhető hangszigetelésű, félek, hogy ez az 5cm xps átengedi majd a zajokat, pláne, hogy a háló az utcafronton lesz (igaz nincs nagy forgalom, de néha azért jön-megy valaki). Alul purenitre fognak ülni az ablakok, viszont sehol se találom a purenit hanggátló tulajdonságát. Jobb mint az xps azonos vastagságban? Lehet, hogy legalább a hálóban végig körbe purenit lenne, akkor jobb lenne a hanggátlás? Esetleg létezik xps-nél jobb nyomószilárdságú kőzetgyapot? xps-re látok adatokat, kőzetgyapotra a legtöbb amit látok, hogy "jó nyomósszilárdságú"

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    92
    Post Thanks / Like

Standard

Akkor már miért nem konzolos beépítés lesz: http://www.actual-ablak.com/wp-conte...zett_ablak.jpg ? Gondolom lesz homlokzati szigetelés. Amúgy nincs akkora súlya az ablaknak, hogy az XPS ne lenne jó alá is. Teraszajtó már más, de egy sima ablakhoz mi XPS-t tettünk, nincs vele semmi gond.

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    551
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

Nekünk XPS van, de csak alul, körben nincs, az ablakos is azt mondta, hogy nem kell. Az XPS -ből ki vannak vágva a purenit kockáknak helyek és arra lett ráültetve az ablak. Az ablakos javasolta, mert nem bízik az XPS -ben, eléggé nagy az ablak.

- - - Updated - - -

Én úgy tudom, hogy igen, de a biztonság kedvéért kérdezd meg a gyártót, az a tuti
    Mi gipszkartont ragasztottunk a spalettákba és ugye a ragasztó lezárja így a szalagot.

Regisztráció:
    2016.05.14.
    Összes hozzászólás
    92
    Post Thanks / Like

Standard

Köszi, beszéltem velük közben, nem probléma. Azt mondták azért is olyan a felülete, hogy ne legyen gond a vakolásnál, ragasztásnál.

Regisztráció:
    2011.02.21.
    Lakóhely
    Bp.
    Összes hozzászólás
    68
    Post Thanks / Like

Standard

Sajna konzolos rögzítésnél nincs elég hely a szigetelésben a zsaluzia dobozának. 20cm lesz a falon a szig, és csak falsíkra rakott ablak mellett fér el minden. (még így is kevés lesz a hőszig. szerintem az áthidalónál

40. odal, összesen 41 oldal ElsőElső ... 3038394041 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket