38. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 283637383940 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 371 eddig: 380 ennyiből: 475

Téma: Milyen anyagból építkeztetek vagy terveztek építeni?

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,141
    Post Thanks / Like

Standard

Légtömörség probléma Silkánál, sima téglánál nincs, mivel belül vakolni kell a falakat,ez adja a légtömörséget, nem a főfal. A méretpontatlanság megint nem téma, mivel a vakolat eltünteti ezt és egyenes falat kapsz.
    Vb. fal esetén, ha karcsúsítód a falat, akkor sem lesz jelentősen olcsóbb, mivel nem a beton a drága ennél a szerkezetnél.

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64
    Post Thanks / Like

Standard

aki nekem csinálja a házat azt mondta, hogyha vasbetonfalból építettem volna a házat akkor az olcsóbb lett volna, itt úgy látom vannak nagy különbségek, nem mindegy hogy kitől kér ajánlatot az ember, amúgy nem a zsaluanyag drágít hanem az emberi munkadíj, vasbetonfalból gyorsabban lehet volna építkezni, pl. a főfal és válaszfalak csatlakozásánál kikellet vágni a főfalból egy darabot azzal is sok idő elment, mert ugyebár nem könnyű az anyagot vésni faragni, amúgy lehet a silka 20 cm helyett 15 cm vasbetonfalat is építeni

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,141
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ksisek Mutasd a hozzászólást
    aki nekem csinálja a házat azt mondta, hogyha vasbetonfalból építettem volna a házat akkor az olcsóbb lett volna, itt úgy látom vannak nagy különbségek, nem mindegy hogy kitől kér ajánlatot az ember, amúgy nem a zsaluanyag drágít hanem az emberi munkadíj, vasbetonfalból gyorsabban lehet volna építkezni, pl. a főfal és válaszfalak csatlakozásánál kikellet vágni a főfalból egy darabot azzal is sok idő elment, mert ugyebár nem könnyű az anyagot vésni faragni, amúgy lehet a silka 20 cm helyett 15 cm vasbetonfalat is építeni
    Vb. falhoz lemezalap dukal (dragabb). Legalabb is en abbol csinalnam. A savalapos megoldas erosen hohidas lenne, hogy ez gyakorlatban mit jelentene, azt nem tudom, de biztos nem a sajat hazamon probalnam ki, mivel ezt mar nem lehetne javitani.

Regisztráció:
    2014.09.29.
    Összes hozzászólás
    244
    Post Thanks / Like

Standard

Hali!

most szembesültem pár hülyeséggel.
    több építőanyagot gyártó cég számlát, szállítólevelet kér a garancia kiállításához, és adott esetben későbbi garanciális ügyintézésnél is ezeket kéri.
    Pl. Bramac, Prefa (feltételezem a hosszú garanciát vállaló gyártók mind ezt csinálják)
    namost ha az ember fia generál vagy több munkanemet tartalmazó kivitelezésre szerződik, akkor nem kap számlát hiszen a kivitelezőnek teljesít, pláne ha ő alvállalkozót von be, akkor még a fővállalkozó sem kap számlát.
    Így ergó nekem közöm nincs a számlához, szállítólevelet az kérek mindenről, de az nem elég.

Jogilag ez egyáltalán megállja a helyét??
    Nemigen tudom elképzelni...

üdv
    t

Regisztráció:
    2014.09.29.
    Összes hozzászólás
    244
    Post Thanks / Like

Standard

Hali!

Ha lenne esetleg valakinek jó minőségű hőszigetelés dübelje (pl. Ejot), amit átad nekem azt megköszönném.
    Kéne nekem: 135 mm-es, 155 mm-es (kb.), illetve 185-205 mm-es.
    nem kell sok, tehát maradékot keresek, a 185-205 mm-esből egy olyan 20 db tól jó vagyok. másikakból se kell sok.
    természetesen fizetek érte, csak hama kell.

köszi
    t

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: tamas1000 Mutasd a hozzászólást
    Hali!

Ha lenne esetleg valakinek jó minőségű hőszigetelés dübelje (pl. Ejot), amit átad nekem azt megköszönném.
    Kéne nekem: 135 mm-es, 155 mm-es (kb.), illetve 185-205 mm-es.
    nem kell sok, tehát maradékot keresek, a 185-205 mm-esből egy olyan 20 db tól jó vagyok. másikakból se kell sok.
    természetesen fizetek érte, csak hama kell.

köszi
    t
    Nekem 235-ös Ejot maradt 20 db, azt el tudom neked postázni hétfőn, ha tudod használni. (Ejotherm STR U 235, csavarral, pogácsával.)
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2014.09.29.
    Összes hozzászólás
    244
    Post Thanks / Like

Standard

szia!

ez nekem kicsit már hosszú, de azért köszi. A imából max. 205-ös kell.

üdv
    tamás

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    551
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

Sziasztok!
    Most készülünk építkezni és egyelőre nem sikerült eldönteni miből. Szeretnénk valami nem konvencionális fűtést alkalmazni: hőszivattyú, hővisszanyerős szellőztetés, felület fűtés/hűtés. Nem szeretnék könnyűszerkezetes házat és isoteq -et sem. Téglából kivitelezhető ezekkel a megoldásokkal? Porotherm 30 +20cm szigetelés megfelelő szigetelő lenne? 100nm alap + 30nm garázs és kb 60nm emelet építése van tervbe véve. Először passzív házban gondolkodtam, de túl bonyolult és nem érdekel a minősítés + nagyon drága. De valami alacsony energiaigényű házat szeretnék. Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata? Köszönöm!

Regisztráció:
    2015.09.16.
    Összes hozzászólás
    30
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: tamas1000 Mutasd a hozzászólást
    Hali!

most szembesültem pár hülyeséggel.
    több építőanyagot gyártó cég számlát, szállítólevelet kér a garancia kiállításához, és adott esetben későbbi garanciális ügyintézésnél is ezeket kéri.
    Pl. Bramac, Prefa (feltételezem a hosszú garanciát vállaló gyártók mind ezt csinálják)
    namost ha az ember fia generál vagy több munkanemet tartalmazó kivitelezésre szerződik, akkor nem kap számlát hiszen a kivitelezőnek teljesít, pláne ha ő alvállalkozót von be, akkor még a fővállalkozó sem kap számlát.
    Így ergó nekem közöm nincs a számlához, szállítólevelet az kérek mindenről, de az nem elég.

Jogilag ez egyáltalán megállja a helyét??
    Nemigen tudom elképzelni...

üdv
    t
    A legújabb rendelkezések szerint a general kivitelező felel mindenért. Ha Te valakivel generál szerződést kötsz, akkor minden nemű garanciális, .... ügyekben ő felel (függetlenül milyen alvállalkozókat von be). Amennyiben valamilyen anyagot a te neved alatt vesz meg (csak ő intézi), utána neked kell intézz garanciális problémákat. Természetesen ez az egyedi kivitelezőkre is vonatkozik.
    A cégünk is vállal generál kivitelezést és a bevont alvállalkozói munkákra, anyagokra is mi adjuk a garanciát, ......

Ami a legfontosbb az egészben, hogy legyen megfelelő szerződésd az adott munkáról. Ha nincs, akkor szintén tied minden fellelősség (elvileg)!

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,141
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Sziasztok!
    Most készülünk építkezni és egyelőre nem sikerült eldönteni miből. Szeretnénk valami nem konvencionális fűtést alkalmazni: hőszivattyú, hővisszanyerős szellőztetés, felület fűtés/hűtés. Nem szeretnék könnyűszerkezetes házat és isoteq -et sem. Téglából kivitelezhető ezekkel a megoldásokkal? Porotherm 30 +20cm szigetelés megfelelő szigetelő lenne? 100nm alap + 30nm garázs és kb 60nm emelet építése van tervbe véve. Először passzív házban gondolkodtam, de túl bonyolult és nem érdekel a minősítés + nagyon drága. De valami alacsony energiaigényű házat szeretnék. Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata? Köszönöm!
    Szia.
    A házad tervezési fázisában ajánlott PHPP számítást végeztetni, mert itt optimalizálni tudod a házad "fogyasztását" és a szükséges szigetelés vastagságát. Ezt egyre több tervező meg tudja csinálni és nem is drágán.
    Itt a fórumon sokan törekedtek egyszerűbb és olcsóbb fűtést kialakítani, lévén hogy "kis" fogyasztásról van szó. Jellemző lehet, hogy a hmv előállítása nagyobb költség éves szinten, mint a fűtésé.
    Ajánlom a fórum végig olvasását, hogy összezavarodjon, majd tisztuljon a kép.
    Több milliós gépészet fűtésre fölösleges lehet megtérülés szempontjából.

38. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 283637383940 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket