46. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 364445464748 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 451 eddig: 460 ennyiből: 475

Téma: Milyen anyagból építkeztetek vagy terveztek építeni?

Regisztráció:
    2016.02.10.
    Összes hozzászólás
    55
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Lehet megkeresem a statikusodat ;-)

Ha tényleg érdekelne: https://www.me.bme.hu/hu/profil/hortobagyi-zsolt
    Elérhetősége: http://www.hortobagyi.com

2. Köszi Pantika megköszönte
    Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357
    Post Thanks / Like

Standard

A statikusok évekig tanulják az egyetemen a számításokat 4 tizedes pontossággal, aztán a végén azt mondja a prof: Uraim, ha élesben kezdenek dolgozni, mindent számoljanak ki, ahogy eddig tanulták, majd a kapott eredményt szorozzák meg N+1-el, ahol N a gyermekeik száma. :-)
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

4. Tetszik M3 Hellrot, Pali tetszett
    Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Találtam egy nagyon jó kis grafikont a hőszigetelés megtérülési idejéről különböző falazatokra!
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete megterules.jpg  

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357
    Post Thanks / Like

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Találtam egy nagyon jó kis grafikont a hőszigetelés megtérülési idejéről különböző falazatokra!
    Azért ennél kicsit bonyolultabb a dolog, a hőszigetelés csak egy komponens, ami az energiamegtakarításra, ezáltal a megtérülésre hatással van. Meg hát a vastagság csak egy paraméter, azért legalább azt odaírhatták volna, milyen anyagról beszélünk. Így még kötözködni se érdemes. :-)
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

7. Tetszik mado tetszett
    Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Évtizedekre számolva most nem mindegy hogy polisztirol vagy gyapot?
    A 3 fő falazat típus különbségét lehet vele vizslatni.
    Nem akartam több grafikonnal fárasztani a kedves nézelődő kollégákat!

Regisztráció:
    2017.01.04.
    Összes hozzászólás
    1
    Post Thanks / Like

Standard

Sziasztok.
    Könnyűszerkezetes házban gondolkodom, ez legyen az én bajom de kíváncsi vagyok ti mit gondoltok róla...
    A rétegrend a következő a főfalaknál bentről kifelé:
    12mm Gipszkarton, 12mm CK lap, párazáró fólia, 100mm Ásványgyapot szigetelés, 12mm CK lap, 50mm polisztirol szigetelés, dryvit majd nemesvakolat.
    Ennek az U értéke=0,25W/m2K

Én ezt annyival gondolnám tovább, hogy az 50mm polisztirol helyett 150mm-t gondoltam.

Esetleg van itt valaki aki Könnyűszerkezetes vonalon építkezett, vagy építkezik, vagy tervez? Kíváncsi lennék kinek mik a tapasztalataik.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Annak idején én is ebből indultam ki, hogy könnyűszerkezetes meg 3 hónap alatt kész stb.
    De amikor elkezdtem olvasni a fórumot és "okosodtam kicsit" egyből rájöttem, hogy sehol hőtároló tömeg, hangcsillapítás meg recseg a födém stb. egyből ugrott a téma, és az első szempont egyből az lett, hogy mi a legnehezebb anyag ami nem beton, így jutottam el a silkához, ami egyben a legdrágább falazó anyag is egyben.
    De minimál gépészettel, meg nem kell klíma stb. gyakorlatilag ott vagyok, hogy lesz egy fasza, nehéz merev hurrikánnak is "ellenálló" házam, ami amíg élek kiszolgál.
    Ezt könnyűszerkezetre nem merném kijelenteni, bár biztos van itt aki arra esküszik.

Regisztráció:
    2016.04.11.
    Összes hozzászólás
    125
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    1

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weresgyufa Mutasd a hozzászólást
    Sziasztok.
    Könnyűszerkezetes házban gondolkodom, ez legyen az én bajom de kíváncsi vagyok ti mit gondoltok róla...
    A rétegrend a következő a főfalaknál bentről kifelé:
    12mm Gipszkarton, 12mm CK lap, párazáró fólia, 100mm Ásványgyapot szigetelés, 12mm CK lap, 50mm polisztirol szigetelés, dryvit majd nemesvakolat.
    Ennek az U értéke=0,25W/m2K

Én ezt annyival gondolnám tovább, hogy az 50mm polisztirol helyett 150mm-t gondoltam.

Esetleg van itt valaki aki Könnyűszerkezetes vonalon építkezett, vagy építkezik, vagy tervez? Kíváncsi lennék kinek mik a tapasztalataik.
    Szia, tapasztalatom nincs, viszont hosszas mérlegelés után nekem is a hőtáró tömeg hiánya miatt esett ki az acélszerkezetes könnyűszerkezet. Relatíve kis falvastagsággal nagyon jó U érték érhető el, és tényleg gyorsan készül, de az sem 3 hónap márr, hanem hosszabb idő, mert amelyik kivitelező jó, ott azért van forgalom manapság. Nemrég láttam egy videót, ahol egy méhkolóniáért a könnyűszerkezetes gipszkarton falon sniccer segítségével mentek be. Persze kijjebb ott van még egy osb lap is, de valahogy azzal együtt sem sugározza a biztonságot. Ha a hőtároló tömeget az aljzatbeton mellett egy monolit vasbeton födémmel akarod pótolni, hát nem tudom, biztos elbírja, ha a statikus mondja.
    A silka és a beton szerintem a legjobbak, de a betont nem kell utólag vésni, ha meg van alaposan tervezve minden, aminek a külső falban kell futnia. Azon túl mindkettőnél ott vannak a válaszfalak, ami szinte mindegy miből van szerintem. Szóval nálam a 15cm-es vasbeton lett a befutó, amit belülről vakolni sem kell, elég glettelni, majd mehet a festék. Láttam, tapogattam, elhiszem

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Cool

Az első házunkat mikor tervezgettük eps zsaluból akartuk rajtunk kivül álló okokból nem kapott engedélyt a kiszemelt területre így elmaradt .Helyette felújítottuk ezt amibe nemrég költöztünk a födém gipszkarton lett,na soha a b...s életben nem csinálnék amit balettoztam nehogy beszakadjon és sosem lesz az igazi.Tavasszal kezdünk még egynek valamiért megszállt az ihlet és silka fal monolit födém lesz nyilván dolgozott az evolúció .Pedig szívesen spórolnánk csak valamilyen szinten lehet ide adaptálni a mondást."Olcsó húsnak híg a leve" Ezzel nem akarok senkit megsérteni ,mi minden forintért szó szerint megdolgozunk de van ahol nem éri meg spórolni főleg ha az a valami 20-30 évig kell szolgáljon.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Valaki Szilka faragással kapcsolatos tapasztalatot megtudna osztani? Mivel martatok a hornyot a csoveknek, dobozoknak stb.? Mire kell figyelni?

46. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 364445464748 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket