47. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 3745464748 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 461 eddig: 470 ennyiből: 475

Téma: Milyen anyagból építkeztetek vagy terveztek építeni?

Regisztráció:
    2013.12.08.
    Összes hozzászólás
    123
    Post Thanks / Like

Standard

Nálunk a falazásnál kézi vizes gyémántvágót használtunk. Hasonlót

A hornyokhoz jobb minőségű, erős horonymaró gépet, betonhoz való vágókorongokkal.
    Egyébként könnyen vágható, de mivel mész is van benne, szárazon erőteljesen porol, még elszívás mellett is.

Dobozoknak szintén betonhoz való jó minőségű vídiás koronafúrót használtunk. Erősen neki kell feküdni és kitartóan nyomni a gombot

Szóltam a villanyszerelőknek, hogy nem olyan puha anyag ez, mint a vázkerámia, így felkészültek eszközökkel, de azt nem gondolták, hogy 2* annyi idő is lesz.

A munka végeztével látszólag 20 évet öregedtek, de aztán leporolták magukat és egészen megfiatalodtak

Valahol a tömör tégla és a beton között van a keménysége.

A lényeg, hogy ne Ytong kézi fűrésszel essenek neki a kőművesek mint nálam
    Pedig nekik is elmondtam, hogy ez nem Porotherm, erre első nap odaállítottak 2 db Ytong fűrésszel. Kb. 1 darabba sikerült 3 cm mély csíkot vágni és kiment mind a kettőnek az éle
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete WackerBTS1035L3-kezivago.jpg  

2. Köszi Pantika, yoshida megköszönte
    Regisztráció:
    2016.02.10.
    Összes hozzászólás
    55
    Post Thanks / Like

Standard

Nálunk az első villanyszerelő azért nem vállalta a munkát mert azt mondta, hogy nem teszi tönkre a gépeit ezzel a téglával (Silka). Ezután jött a kettes számú versenyző, aki gond nélkül megoldotta a feladatot, egy profi Hitachi horonymarót használt.
    Ezt egyébként bármelyik Profirent kirendeltségben lehet bérelni, ha esetleg magad akarod csinálni. http://www.profirent.co.hu/falhoronyvagok-gepkolcsonzes
    Én több mindent béreltem tőlük (pl: vizes vágót a Silka vágásához, izzószálas polisztirol vágót) korrekt áron adják a professzionális eszközöket.

4. Köszi Pali, Pantika megköszönte
    Regisztráció:
    2015.02.23.
    Összes hozzászólás
    65
    Post Thanks / Like

Standard

Sziasztok!

Képbe került a tervezőnktől a Silka téglával való építkezés. Tudom, hogy itt többen ezzel az anyaggal építettétek fel a házatokat, szeretném megkérdezni, hogy végül is mennyire vált be, ma is Silkával csinálnátok-e? Valahol láttam, hogy egy 130nm2-es ház esetén kb 1millió Ft plusz költséget jelent a 30-as vázkerámiához képest a Silka 250-es, mert speciális áthidalók is kellenek.
    Hogyan látjátok, merjünk belevágni a Silkába?
    Köszönöm szépen!

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    166
    Post Thanks / Like

Standard

Ugye a Silka meg az Ytong az nagyon nem ugyanaz? Hát a porfix?

Az az 1 millió Ft plusz az nagyon húzós, de biztosan jobb a hőtároló tömege.

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Mi nem foglalkoztunk speciális áthidalóval egyszerűen a koszorúval egybe lett öntve az áthidaló.Mind a kettőnek egyforma a hővezetése.
    http://passziv.net/forum/attachment....9&d=1501878413
    Azaz 1 misi plusz szerintem sok egy kicsit.
    10X12-es a ház és ragasztóval akkor kb 1.700.000 volt a tégla másik helyen csak a tégla lett volna 2 misi,tudom azóta emelkedtek az árak nem kicsit.
    Egyébként maradt kb 200 db eladó.
    Újra silkával csinálnám nagyon jól szigeteli a hangot. Gépekkel járkálunk mellette de alig hallatszik be.

Regisztráció:
    2015.02.23.
    Összes hozzászólás
    65
    Post Thanks / Like

Standard

http://komkel.hu/ref_ep_1_2.pdf

Itt pedig ennyire jön ki..
    És ha 25-ös Silkából építkezünk, akkor nem kellenek azok a merevítő pillérvázak, amiket a 20-ashoz elvileg kellenek?
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516
    Post Thanks / Like

Standard

Nekem 20-as silka lett monolit vasbeton födémmel.Nem kellett semmilyen pillér. Nagyon szeretem,jó a hőtárolása és a hanggátlása, klímám nincs, igaz 20cm a szigetelés rajta. Egy valamivel szoptam, az pedig a szállítási költség, mivel kelet magyarországra kellett hozni, ezt a vackot meg Iskaszentgyörgyön gyártják. Na itt ment el vagy 600 ezer csak fuvarra.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    166
    Post Thanks / Like

Standard

Mért kisebb a 300-as silka hőtároló tömege, mint a 250-esé? (komkel pdf-jében?)

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    221
    Post Thanks / Like

Standard

Egy próbát megér kérj tőlük árajánlatot.
    Szerintem mindegy hol laksz a kamion úgyse megy be a tüzépre hanem egyenesen a tett helyen pakol le.
    A mobil számot hívd.

http://www.atuzep.hu/tagjaink/102-fodi-tuzep

Regisztráció:
    2015.02.23.
    Összes hozzászólás
    65
    Post Thanks / Like

Standard

Sziasztok!
    Silka tégla vágásához hány Amperes villany kell a telekre? Jelenleg 3*10A van.
    Köszi a választ!

47. odal, összesen 48 oldal ElsőElső ... 3745464748 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket