1. odal, összesen 48 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 475

Téma: Milyen anyagból építkeztetek vagy terveztek építeni?

Péter Vendég

Frage Milyen anyagból építkeztetek vagy terveztek építeni?

Érdekelnének a tapasztalataitok a különböző építőanyagokkal, érvek pro és kontra. Köszi!

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Gyula / Berlin
    Összes hozzászólás
    1,739
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    7

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Péter Mutasd a hozzászólást
    Érdekelnének a tapasztalataitok a különböző építőanyagokkal, érvek pro és kontra. Köszi!
    A korábbiakban csak Porotherm 38-asból építkeztem, tehát gyakorlati tapasztalatom csak azzal az építőanyaggal van, de azzal jó sok...
    Passzív házhoz viszont szerintem nem a legalkalmasabb, megfelelő hőszigeteléssel túl vastag falat kapnál.
    Az előttünk álló építkezéshez a Silka HM-200 NF+GT lett a kiválasztott építőanyagunk, plusz 30-32 cm EPS Grafit.
    Megnéztünk más megoldásokat is (Isoteq/ProKoncept), de a németországi tapasztalatokat figyelembe véve és a komplett költségvetés-tervezet elkészítése után a Silka mellett döntöttünk.

Péter Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Az előttünk álló építkezéshez a Silka HM-200 NF+GT lett a kiválasztott építőanyagunk, plusz 30-32 cm EPS Grafit.
    Megnéztünk más megoldásokat is (Isoteq/ProKoncept), de a németországi tapasztalatokat figyelembe véve és a komplett költségvetés-tervezet elkészítése után a Silka mellett döntöttünk.
    Abban a hiszemben voltam, hogy a Silka falnégyzetméterre vetítve az egyik legdrágább falazóanyag.

Evehid Vendég

Standard egyéb falszerkezetek

Részben igénybe vettem a gondolkodáshoz a biosolar.hu falszerkezet hőszig. megtérülési számításait (nekem, laikusnak eddig ez a leggyorsabban kezelhető becslés a fal hőátbocs. tény. változás számítására).

Eddig az ismert passzív ház építőanyagok mellett a következő alternatívákat találtam:
    - 55-65 cm vastag rakott vályogfal plusz 30 cm hőszig. (kőzetgyapot szerelt átszellőztetett burkolattal vagy mészhabarcs vakolattal, ill. nádpalló mészhabarcs vakolattal)

- kívül-belül legalább colos deszkaburkolat vagy 5-5 cm vastag álboronafal 18x15-ös fagerendás vázszerkezettel, lécezés, belső oldali párazáró fólia, külső oldali páraáteresztő fólia etc.) közte 20 cm cellulóz hőszig.

- fagerendás teherhordó szerkezet, vázkitöltés 50 cm vastag szalmabála, kívül-belül stabilizált vályogtégla előtét fallal vagy belül vályogvakolatos vályogtégla, kívül burkolótégla (? ez utóbbi sokkal szebb és kevés karbantartású lenne, nekem a páraháztartása kérdéses)

-B30+30 cm hőszig., vagy 25 cm hőszig és előtétfal (ha jól emlékszem, Ekler Dezső háza pl. az utóbbihoz hasonló, de nem ilyen vastag a szigetelése).

Plusz info: az első két szerkezet 15-15 cm vastag hőszigeteléssel már 0,2 W/m2K-t tud, AEH-nak elég lehet.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Gyula / Berlin
    Összes hozzászólás
    1,739
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    7

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Evehid Mutasd a hozzászólást
    Eddig az ismert passzív ház építőanyagok mellett a következő alternatívákat találtam:
    - 55-65 cm vastag rakott vályogfal plusz 30 cm hőszig. (kőzetgyapot szerelt átszellőztetett burkolattal vagy mészhabarcs vakolattal, ill. nádpalló mészhabarcs vakolattal)
    Egy 85-95 cm-es falszerkezet szerinted opció?
    A vályog egy nagyon jó anyag, de minden más építőanyagnál nagyobb technológiai fegyelem kell a kivitelezés során, ha nem akarsz utána iszonyatosan sokat bosszankodni.
    Láttam már házfelújítás végén - némi esőzés után - kompletten kiboruló vályogfalat...

Evehid Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Egy 85-95 cm-es falszerkezet szerinted opció?
    A vályog egy nagyon jó anyag, de minden más építőanyagnál nagyobb technológiai fegyelem kell a kivitelezés során, ha nem akarsz utána iszonyatosan sokat bosszankodni.
    Láttam már házfelújítás végén - némi esőzés után - kompletten kiboruló vályogfalat...
    Én olyant még csak amúgy is bontandó melléképületben láttam...
    Való igaz, nagyon körültekintő szakik kellenek hozzá. Talán szerencsénk volt.
    Szerintem opció, ha engedélyeznek akkora alapot az adott telekre. És ha az építtető ki tudja várni a nem rövid építési időt.
    Erősen személyiség-és ízlésfüggőnek is érzem ugyanakkor: egy ilyen falvastagság ablakfülkékkel, ajtóbélletekkel azt a hangulatot adja, mint a tradicionális toszkán épületek, vagy a dalmát kőházak. Nálunk egy 65-ös fal válaszfallá avanzsált, szamárhátíves boltívvel. Annak a jellegét semmilyen optikai trükkel nem lehetne visszaadni. Sajátos biztonságérzetet kelt.
    Talán meglepő lesz, nekem a Te egészen más stílusú házadban épp az tetszik a képek alapján, ahogy a robosztus szerkezetek körülveszik a filigránakat. Sokkal puritánabb megfogalmazásban ugyanazt az üzenetet hordozza számomra.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Gyula / Berlin
    Összes hozzászólás
    1,739
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    7

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Evehid Mutasd a hozzászólást
    Nálunk egy 65-ös fal válaszfallá avanzsált, szamárhátíves boltívvel. Annak a jellegét semmilyen optikai trükkel nem lehetne visszaadni. Sajátos biztonságérzetet kelt.
    Van róla fotód?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,070
    Post Thanks / Like

Standard

Ugye jól gondolom, hogy ez mész/homok tégla? Érdekes, itt az angoloknál ez a vöröses a legáltalánosabb homok szín, az úgynevezett "builder's sand".
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete 121410142751.jpg  

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Gyula / Berlin
    Összes hozzászólás
    1,739
    Post Thanks / Like
    Blog Entries
    7

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Ugye jól gondolom, hogy ez mész/homok tégla? Érdekes, itt az angoloknál ez a vöröses a legáltalánosabb homok szín, az úgynevezett "builder's sand".
    Nem hinném, ahhoz túlságosan durva a szemcseszerkezete, ez inkább égetett anyagból készült klinker tégla, amit az angolok szintén nagyon kedvelnek.
    A lenti első képen talán jól látszódik, hogy milyen finom a mészhomok szerkezete.
    Érdes felületű burkolólapként pedig úgy néz ki, mint a második képen (eredeti fehér, illetve színezett formában).
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete 24-er-kalksandstein.jpg   kalksandstein.jpg  
    Építés ideje: Folyamatban ★ Építés helye: Gyula (Békés megye) ★ Épület: minősített passzív ház
    ★ Adományokat gyűjtünk a fórum modernizálásához... További infók itt

altefnegy Vendég

Standard

Igen, clay, azaz agyag lesz az.

1. odal, összesen 48 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket