PDA

View Full Version : Általános eszmecsere

Nesde
2012.10.02., 09:15
Itt ebben a témában kötetlenül mindenről kérdezhettek, írhattok ha van valamilyen észrevételetek vagy csak valami olyanról van szó ami nem illik máshova.

Nesde
2012.10.26., 07:50
Az építkezés elején még mindig nagy gondan vagyok a lemezalap alatti XPS -sel kapcsolatban.
A kinézett Fibrostir árban jó, de egyes információk szerint pár év múlva porlani kezd. Emiatt ismét megakadtam, és próbálok információkat keresni ezzel kapcsolatban de eddig nem találtam.

Nem szívesen raknék porladós anyagot a ház alá. azt nmár nem tudom kicserélni, hacsak nem kérem meg a házköltöztetőket...:D

van valakinek ezirányú tapasztalata?

weeber
2012.10.26., 08:01
Az építkezés elején még mindig nagy gondan vagyok a lemezalap alatti XPS -sel kapcsolatban.
A kinézett Fibrostir árban jó, de egyes információk szerint pár év múlva porlani kezd. Emiatt ismét megakadtam, és próbálok információkat keresni ezzel kapcsolatban de eddig nem találtam.

Nem szívesen raknék porladós anyagot a ház alá. azt nmár nem tudom kicserélni, hacsak nem kérem meg a házköltöztetőket...:D

van valakinek ezirányú tapasztalata?

Szerintem nem is gyártanak évek óta Fibrostirt, honnan van az infó, hogy porladni kezd? Azért én bízom abban, hogy ez egy európai termék aminek a legnagyobb részét Olaszországba exportálják, és CE jelzése mindene van, nem igen adnák ki az engedélyeket ha nem teljesítené a követelményeket....
Amúgy ha rajta van a házad hová porlad? :-DDD

Nesde
2012.10.26., 08:30
Szerintem nem is gyártanak évek óta Fibrostirt, honnan van az infó, hogy porladni kezd? Azért én bízom abban, hogy ez egy európai termék aminek a legnagyobb részét Olaszországba exportálják, és CE jelzése mindene van, nem igen adnák ki az engedélyeket ha nem teljesítené a követelményeket....
Amúgy ha rajta van a házad hová porlad? :-DDD

Egy kereskedő mondta, aki elméletileg független... ha anyagában kezd málni nem biztos hogy szerencsés a ház alatt. Nem csak UV miatt porladhat, valami technológiai maradék miatt is elképzelhető, bár nem vagyok gyártó sem.

sok európai engedéllyel rendelkező termék nem teljesíti a követelméynt, lésd EPS ek nyomószilárdsága.

helyette a SYNTOSt ajánlotta. ezt ismeritek?

cipetum
2012.10.26., 11:19
Egy kereskedő mondta, aki elméletileg független...
helyette a SYNTOSt ajánlotta. ezt ismeritek?
Tényleg független lehet, ha rögtön ajánlott is helyette valamit. De azt ő nem árulja, ugye?;)
Árban mi a difi?

jaccso
2012.10.26., 11:21
Nekem koszorú szigetelésnek van beépítve fibrostir és styrofoam is.
4 hónap elteltével mállik mindkettő..
Persze ez kis túlzás, de ha végighúzom az ujjam rajtuk, szép poros lesz.

Lehet másképp viselkedik lemezalap alatt, mert nálam kapott vizet, uv-t is.

Vasárnap kint dolgozunk a telken, ugorj át nézd meg ha gondolod!

Nesde
2012.10.26., 11:32
Tényleg független lehet, ha rögtön ajánlott is helyette valamit. De azt ő nem árulja, ugye?;)
Árban mi a difi?

épp árulja is :)

kicsit drágább, kb 2 ezerrel /m3

jaccso
2012.10.26., 12:13
épp árulja is :)

milyen véletlen :)
én nem adnék ilyen véleményre..

Nesde
2012.10.27., 11:02
Most valahogy minden kereskedő a SYNTOS XPS -t ajánlja Fibrostir helyett.

vajon mit tudhat ez a syntos,,,?

M3 Hellrot
2012.10.27., 11:03
Nagyobb rajta a hasznuk ...

Nesde
2012.10.27., 11:10
Nagyobb rajta a hasznuk ...

35 m3 kellene

Ki tud jó beszerzési forrást? iylen mennyiségnél azért nem mindegy hogy 30 e/m3 vagy 40

Szívem szerint jobban megvenném pl a BACHL, vagy az ismertebbeket, de az ilyen mennyiségnél már tetemes különbség >300e nél...

M3 Hellrot
2012.10.27., 11:17
35 m3 kellene

Ki tud jó beszerzési forrást? iylen mennyiségnél azért nem mindegy hogy 30 e/m3 vagy 40

Szívem szerint jobban megvenném pl a BACHL, vagy az ismertebbeket, de az ilyen mennyiségnél már tetemes különbség >300e nél...

Szerintem kérd ki privátban Nopanick vélményét az index (Hő)szigetelés fórumáról. Ő nagy tételben vásárol és szeletel XPS-t, képbe van és segítőkész. Amit mond fogadd el és nyugodtan fogsz aludni ;)

jaccso
2012.10.27., 11:18
Én még azt kérdezném meg a helyedben a kereskedőtől, hogy honnan veszi hogy elporlad az xyz márka?
Kibontott egy lemezalapot? :)
Mert utánaolvasva áll. az uv károsítja az anyagot, így ez magyarázhatja hogy nálam porlik mindkettő.

Ha erre nem tud korrekt választ adni, még egy érv hogy nem adnék a véleményére.

nnorbi99
2013.04.17., 06:44
Azt meg tudnád mondani, hogy miért az ITHO szellőztető mellett döntöttél?
Pusztán kíváncsiságból kérdezem :)

Nesde
2013.04.17., 07:52
a jelenlegi tapasztalat, Paul Santos, nem győzött meg. illetve ezen a fórumon összegyűlt tapasztalatok alapján.

De természetesen még nincs meg a gép. és ahogy a beszerzédi lehetőségeket nézem nem tudom hogy tényleg ez marad-e.

Nesde
2013.04.17., 13:14
Lassan elérkezik az idő hogy a belső főfalak anyagát megvegyük. Ezek szerepe lenne a monolit födém alátámasztása is mint fő statikai dolog.

A lemezalap alatt van már 10 cm XPS és a esztrich alá rakunk további 15 cm EPS -t, így felvetődött a kérdés hogy a kb 18 m hosszú és 25 cm széles belső főfal alá kell e hőhídmegszakítás.

Magam azopn a véleményen vagyok hogy nem kerül többe beépíteni mint kihagyni.

A megoldás 1 sor Ytong és a többi Silka lenne a hőtároló tömeg miatt.

A statikus szt mondta, mivel ez egy lemezalap és jobban rugalmas mint egy sávalap, továbbá a silka nagyon merev, ezért repedések fognak megjelenni a fugáknál, főleg ha vékonyhabarcsba tesszük. ezért érdemesebb vastag habarcs alkalmazása, és glett helyett valami hálós vakolás.

Ez szerintetek így van? (a kőműves által kedvelt anyag a PTH tégla lenne)

nnorbi99
2013.04.18., 07:54
Lassan elérkezik az idő hogy a belső főfalak anyagát megvegyük. Ezek szerepe lenne a monolit födém alátámasztása is mint fő statikai dolog.

A lemezalap alatt van már 10 cm XPS és a esztrich alá rakunk további 15 cm EPS -t, így felvetődött a kérdés hogy a kb 18 m hosszú és 25 cm széles belső főfal alá kell e hőhídmegszakítás.

A statikus szt mondta, mivel ez egy lemezalap és jobban rugalmas mint egy sávalap, továbbá a silka nagyon merev, ezért repedések fognak megjelenni a fugáknál, főleg ha vékonyhabarcsba tesszük. ezért érdemesebb vastag habarcs alkalmazása, és glett helyett valami hálós vakolás.

Valamelyik fórumon pont azt olvastam, hogy a vékonyágyazatú habarcsban kevésbé jelennek meg a repedések, mint a vastagban. De biztos van itt okos ember, aki megmondja a tutit.

Engem az érdekelne, hogy nézted-e a Foamglas Perinsuil-t az Ytong P4 helyett?
Én most kaptam árajánlatot tőlük. Az 5 centis háromszor drágább, mint a P4-es és mivel csak 5 centi, ezért rosszabb a höszigetelő képessége is (ha minden igaz).

cipetum
2013.04.18., 11:44
Valamelyik fórumon pont azt olvastam, hogy a vékonyágyazatú habarcsban kevésbé jelennek meg a repedések, mint a vastagban. De biztos van itt okos ember, aki megmondja a tutit.

Én most kaptam árajánlatot tőlük. Az 5 centis háromszor drágább, mint a P4-es és mivel csak 5 centi, ezért rosszabb a höszigetelő képessége is (ha minden igaz).
Na, ja. De ha Perinsul helyett F (http://www.passziv.net/forum/showthread.php?p=10882&highlight=foamglas#post10882)-et veszel...

Nesde
2013.04.18., 12:38

Nem gondolkoztam el rajta és még nem is számoltam. Köszi a tippet. kitől kéted az ajánlatot? (tőlük?:http://azflex.shp.hu/)

Nesde
2013.04.18., 12:40
Na, ja. De ha Perinsul helyett F (http://www.passziv.net/forum/showthread.php?p=10882&highlight=foamglas#post10882)-et veszel...

Az "F" esetében annyi a dolog hogy vágni kell? vagy van valami egyéb trükk is?

nnorbi99
2013.04.18., 14:23
Nem gondolkoztam el rajta és még nem is számoltam. Köszi a tippet. kitől kéted az ajánlatot? (tőlük?:http://azflex.shp.hu/)

Az árajánlatot a mitvalasszak.com-ról küldtem és az RWBautech-től kaptam. Bár érdekes, mert az RWBauteh-esek voltak a Construmán és azt mondták, hogy ők nem foglalkoznak eladással, forduljak a Lambda Systeme-hez.

nnorbi99
2013.04.18., 14:27
Tudjátok esetleh, hogy a P4-es Ytongnak mekkora a nyomószilárdsága?
A neve is arra utal, hogy 4, meg az adatlapján is 4,7 szerepel. De ezen a fórumon a múltkor olvastam, hogy a statikusok 1 N/mm2 -rel számolnak és emiatt gyengébb is, mint az 1,7-es foamglas. Most akkor mi az igazság??

cipetum
2013.04.18., 14:42
Az "F" esetében annyi a dolog hogy vágni kell? vagy van valami egyéb trükk is?
Mindig van egyéb trükk (http://torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=114371392&t=9115542) is. :) Csak meg kell találni.

weeber
2013.04.18., 17:30

Első kérdésedre a válasz, hogy semmit ne rakj már a belső főfalak alá, ha lemezalapon állnak -ami alatt van 10 cm XPS- akkor teljesen fölösleges bármit beraknod, ez gyakorlatilag hőhídmentes.
A statikusodnak igaza van, nálam valóban megjelentek a Silkán apró hajszálrepedések. Ettől függetlenül én vékony habarcsot, és dryvithálós csemperagasztós glettelést javasolok (mint a külső hőszigetelésnél) akkor nem fog megrepedni.

nnorbi99
2013.04.19., 10:47
Kéretem és kaptam erre is árajánlatot. Ezesetben csak 10-15%-al drágább az Ytong P4 helyett (tehát kb harmadáron van, mint a Prinsul), elgondolkodtató. De mivel csak 5 cm vastag, ezért még mindig rosszabb hőszigetelő, mint a 20cm-s P4.

Viszont felhivták a figyelmemet arra, hogy főfal alá csak a Perinsult ajánlják, mert az van bevizsgálva.
Az alapvető karakterisztika megegyezik (F és Perinsul között), azonban garanciálisan, azaz szavatolható módon csak a Perinsul elemeket ajánlhatjuk falazat alatti hőhídmegszakításra, mert csak ezek estek át az ehhez szükséges vizsgálati/minősítési procedurán. A kasirozás kiemelten fontos a felületi nyitott cellák nedvességgel szembeni ellenállása miatt (az esetlegesen csupasz elemeket Önnek kellene bitumenes kenéssel ellátni).

Szóval?

Viszont megnézem még a Purenit-et is, ahogy itt ajánlották.

Nesde
2013.04.21., 07:42
Első kérdésedre a válasz, hogy semmit ne rakj már a belső főfalak alá, ha lemezalapon állnak -ami alatt van 10 cm XPS- akkor teljesen fölösleges bármit beraknod, ez gyakorlatilag hőhídmentes.
A statikusodnak igaza van, nálam valóban megjelentek a Silkán apró hajszálrepedések. Ettől függetlenül én vékony habarcsot, és dryvithálós csemperagasztós glettelést javasolok (mint a külső hőszigetelésnél) akkor nem fog megrepedni.

Köszi,

foamglas biztos nem lesz mert 3 hét a szállítás nekünk meg mostaában kellene.

a padlóban lesz még további 15 cm eps és ezért gondoltam hogy még javítunk valamit a a belső főfalakon. attól tartok hogy "felhozza" a hideget és pl ami a külső fa mellett van az hideg lesz.

Ytonggal mi lehet a baj?

Gabor
2013.04.22., 20:25
Mindig van egyéb trükk (http://torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=114371392&t=9115542) is. :) Csak meg kell találni.
Arra is érdemes figyelni, hogy a bitumenes bevonat hiányában a nyomószilárdsága jelentősen romlik.

nnorbi99
2013.04.23., 07:02
Ytonggal mi lehet a baj?

Szerintem semmi. rengetegen Ytongot raknak első sornak.
Szerintem én is azt fogok miután a statikus rámondja az áment.

Viszont én még azon is gondolkozok, hogy az Ytong külső és belső részét bekenem folyékony bitumennel (vagy valami hasonló vizzáró anyaggal), hogy még véletlenül se kapjon vizet. Ez igy lehetséges? Szabad?

Nesde
2013.04.23., 15:44

Viszont én még azon is gondolkozok, hogy az Ytong külső és belső részét bekenem folyékony bitumennel (vagy valami hasonló vizzáró anyaggal), hogy még véletlenül se kapjon vizet. Ez igy lehetséges? Szabad?

nem tudom hogy lbe lehet e kenni ehhez nem értek. a kivitelező vagy itt valaki biztosan meg tudja mondani. egyébként mint vízzárás alá is szoktak tenni bitumenes lemezt.

nnorbi99
2013.04.24., 06:46
nem tudom hogy lbe lehet e kenni ehhez nem értek. a kivitelező vagy itt valaki biztosan meg tudja mondani. egyébként mint vízzárás alá is szoktak tenni bitumenes lemezt.
Igen, én is abban reménykedek, hogy itt valaki megmondja, hogy szabad-e bekenni vagy sem. A fúrumot olvasgatva nem csinált ilyet senki.
Az biztos, hogy nem szabad, hogy viz érje az Ytongot (főleg télen), mert ha véletlenül megfagy, akkor szétmálik és összedől a ház.

jaccso
2013.04.24., 14:00
Az biztos, hogy nem szabad, hogy viz érje az Ytongot (főleg télen), mert ha véletlenül megfagy, akkor szétmálik és összedől a ház.

Aztán a fal - alap hőhídmegszakításon realizált megtakarításból újra lehet építeni a házat..

Megnézném, hogy egy Ytong-os hőhídmegszakítással mennyivel kell kevesebbet fűteni mint, egy vázkerámia + eps töltéssel.
Látva ezt az összeget, el lehetne gondolkodni, hogy az idézetben szereplő eshetőséget megéri-e kizárni ennyi pénzért.

Nesde
2013.04.25., 12:47
Aztán a fal - alap hőhídmegszakításon realizált megtakarításból újra lehet építeni a házat..

Megnézném, hogy egy Ytong-os hőhídmegszakítással mennyivel kell kevesebbet fűteni mint, egy vázkerámia + eps töltéssel.
Látva ezt az összeget, el lehetne gondolkodni, hogy az idézetben szereplő eshetőséget megéri-e kizárni ennyi pénzért.

Ez az EPS kitöltés függőleges irányban hogyan segít? a vázkerámia ugyan úgy leér a talajig és ha több sorban is rakom eltolva akkor is a malter összeköti ezeket a függőleges kerámia "hidakat" (értsd tégla belsejét)

jaccso
2013.04.25., 13:48
Ez az EPS kitöltés függőleges irányban hogyan segít? a vázkerámia ugyan úgy leér a talajig és ha több sorban is rakom eltolva akkor is a malter összeköti ezeket a függőleges kerámia "hidakat" (értsd tégla belsejét)

http://www.heluz.hu/pdf/sti-hu.pdf
10-11. oldal

Hogy igaz-e amit írnak nem tudom :)

hargergo
2013.04.25., 14:35

Érdekesség képpen kiváncsi vagyok mennyiből jönne ki a vázkerámia (pl. Heluz) +eps töltés m2 ára. Tudsz egy kb. árat mondani?

hargergo
2013.04.25., 15:53
Érdekesség képpen kiváncsi vagyok mennyiből jönne ki a vázkerámia (pl. Heluz) +eps töltés m2 ára. Tudsz egy kb. árat mondani?

Közben megtaláltam a 2011-es gyári listaárakat (http://www.heluz.hu/pdf/arlista1.5.2011.pdf).

Nesde
2013.04.26., 12:39
http://www.heluz.hu/pdf/sti-hu.pdf
10-11. oldal

Hogy igaz-e amit írnak nem tudom :)

függőleges irányban továbbra sem vagyok meggyőzve, iszen egy oylan helyet töltök ki amely elméletileg már zárt légrés. De itt lehet a kulcs hogy az a valóságban nem zárt hanem ott elindul valamiféle levegőkeringés, és az EPS kitöltés pedig ezt akadályozza. (talán)

luk
2013.04.27., 11:31
Igen, én is abban reménykedek, hogy itt valaki megmondja, hogy szabad-e bekenni vagy sem. A fúrumot olvasgatva nem csinált ilyet senki.

Ez (mennyire) igaz ? Tényleg igy van ? Ha árviz jon akkor összedől a ház ha Ytong P4-est raksz a fal alá ?
PHPP -ben mennyivel jobb ha Ytong P4-est raksz ( Silka, vázkerámia stb helyett ) ?
Mennyivel csökken a hőigény ha Ytong P4-est raksz ? Mit mutat a PHPP ?
Megtudja ezt valaki nézni ?

Roland9
2013.04.27., 12:59
Ez (mennyire) igaz ? Tényleg igy van ? Ha árviz jon akkor összedől a ház ha Ytong P4-est raksz a fal alá ?
PHPP -ben mennyivel jobb ha Ytong P4-est raksz ( Silka, vázkerámia stb helyett ) ?
Mennyivel csökken a hőigény ha Ytong P4-est raksz ? Mit mutat a PHPP ?
Megtudja ezt valaki nézni ?
Én a következőket számolta: 37,5 cm vastag (1,5 téglasor) alap-fal hőhídmegszakításra
Ytong A+ (lambda: 0,092) U=0,245
Ytong P2 (lambda: 0,114) U=0,304
Ytong P4 (lambda: 0,138) U=0,368
Töltött tégla (lambda:0,75 és 0,04) 40-60% (Heluz tégla) U átl.=0,87
Töltött tégla (lambda:0,75 és 0,04) 50-50% (HS tégla) U=1,056
Silka (lambda:0,70) U=1,86
Hogy ezek a különbségek hőigényben mit jelentenek, azt nem tudom, de gyanítom, hogy nem sokat.
Látható, hogy az Ytong hőhídhatást tekintve jobb a töltött téglánál, nyílván nyomószilárdságban pedig rosszabb (sajnos a kettő üti egymást). Fontos szempont lehet még a homogenitás (kerámia alá kerámiát, mészhomoktégla alá Ytongot) - de, hogy a keverésnek van-e valós veszélye azt nem tudom.

luk
2013.04.27., 13:57
Én a következőket számolta: 37,5 cm vastag (1,5 téglasor) alap-fal hőhídmegszakításra
Ytong A+ (lambda: 0,092) U=0,245
Ytong P2 (lambda: 0,114) U=0,304
Ytong P4 (lambda: 0,138) U=0,368
Töltött tégla (lambda:0,75 és 0,04) 50-50% (HS tégla) U=1,056
Silka (lambda:0,70) U=1,86
Hogy ezek a különbségek hőigényben mit jelentenek, azt nem tudom, de gyanítom, hogy nem sokat.
Látható, hogy az Ytong hőhídhatást tekintve jobb a töltött téglánál, nyílván nyomószilárdságban pedig rosszabb (sajnos a kettő üti egymást). Fontos szempont lehet még a homogenitás (kerámia alá kerámiát, mészhomoktégla alá Ytongot) - de, hogy a keverésnek van-e valós veszélye azt nem tudom.

Szóval akkor elég nagy a rizikó ahoz hogy Ytong P4-est hasznaljunk,mert ha ezt viz éri akkor statika problemákat is okozhatna ?

Roland9
2013.04.27., 14:20
Szóval akkor elég nagy a rizikó ahoz hogy Ytong P4-est hasznaljunk,mert ha ezt viz éri akkor statika problemákat is okozhatna ?
Tapasztalat: az Ytong a kertbe kirakva (remeteszex: eső veri, nap szívja:)) 2 hónap után töredezik, potyog, hámlik, vagyis a vizet tényleg nem szereti. De ha nem éri víz, megfelelő statikai tervezéssel nincs vele semmi gond. Fontos a csapóvíz és pára elleni korrekt szigetelés. Ha árvíz vagy belvíz van és vízbe került, szerintem nincs az a vízszigetelés ami megvédi (de lehet, hogy mégis van ilyen - mk. oldali). Viszont az ilyen katasztrófa szituációk valós esélye minimális, sok helyen pedig nulla.

hargergo
2013.04.27., 14:29
Ha árvíz vagy belvíz van és vízbe került, szerintem nincs az a vízszigetelés ami megvédi (de lehet, hogy mégis van ilyen - mk. oldali). Viszont az ilyen katasztrófa szituációk valós esélye minimális, sok helyen pedig nulla.

Csőtörés még lehet. ;)
Az ötödik oldalon írnak itt (http://free.unideb.hu/portal/sites/free.unideb.hu/files/free_bio_building_tanulmany_1.pdf)az Ytongról is.

weeber
2013.04.27., 17:27

Ezt ugye nem hiszed el? Ahogy ott a képen belegyömöszölöd a polisztirol gyönygyöt a tégla apró lyukaiba hogy ki fog jönni egy 0,87-es U átlag? A 0,04 polisztirol lapra igaz érték. Sejtésem szerint azzal ahogy a filmen "házilag" polisztirol gyöngyöt öntesz a tégla légréseibe szinte semmit nem fog javulni az U érték... Amúgy azt sem nagyon hiszem el, hogy a tömör téglarésznek meg 0,07 lenne a lambdája. Azért nem kell ám minden marketing dumát elhinni mert katalógusban leírták...

luk
2013.04.27., 17:45
Jó lenne tudni hogy mennyire befolyásolja a hőigényt , ha Ytong P4-est használunk vagy sem az első sor tégla helyett, vagy esetleg Foamglas Perinsult, vagy ha mindezek helyett, ha nem e lenne jobb ha például a Foamglas Perinsul helyett, vastagabb ( 10cm pluszba) polisztirol lapott használunk a falak hőszigetelésénél.
Meg tudna ezt valaki nézni a PHPP-be ?
Ytong P4-es ( Foamglas ) helyett vastagabb polisztirolt használunk a hőszigetelésnél.
Ha Ytong-al 20cm-is a hőszigetelés , akkor Ytong nélkul es 30cm-is polisztirol lappal mennyi lenne a hőigény .
Ezt lenne jo megtudni .

Az egész PHPP egy Excel táblázat, ami tulajdonképpen egy bonyolultabb egyenlet, nagyon sok ismeretlennel .
Ha mind azokat az ismeretleneket tudjuk/ismerjuk akkor addig lehet változtatni az egyenlet értékeit ameddig a végeredmény megfelel számunkra .
Tulajdonkeppen a végeredmény számit, hogy minnél kissebb legyen .
E=mc² :)
A kevés es a sok relativ .Szóval van akinek a 40-50kwh/m²ev az kevés, és van akinek a 17kwh/m²ev már sok . Mindenkinek más a célja .

weeber
2013.04.27., 17:54
Jó lenne tudni hogy mennyire befolyásolja a hőigényt , ha Ytong P4-est használunk vagy sem az első sor tégla helyett, vagy esetleg Foamglas Perinsult, vagy ha mindezek helyett, ha nem e lenne jobb ha például a Foamglas Perinsul helyett, vastagabb ( 10cm pluszba) polisztirol lapott használunk a falak hőszigetelésénél.
Meg tudna ezt valaki nézni a PHPP-be ?
Ytong P4-es ( Foamglas ) helyett vastagabb polisztirolt használunk a hőszigetelésnél.
Ha Ytong-al 20cm-is a hőszigetelés , akkor Ytong nélkul es 30cm-is polisztirol lappal mennyi lenne a hőigény .
Ezt lenne jo megtudni .
.

Felhívom a figyelmedet erre: http://www.passziv.net/forum/showpost.php?p=11496&postcount=41
itt kiszámoltuk, hogy ha a gyakorlatilag hőhídmentes lemezalap helyett sávalapot és hőhídmegszakítás nélkül SILKÁ-t rakunk, akkor alig több mint 1 Kwh/nm/év a fűtési hőigény növekedés....
Az építési költség a két megoldásnál milliós nagyságrendű különbség...
A megtérülés évszázadokban lenne mérhető :)

luk
2013.04.27., 18:15
Felhívom a figyelmedet erre: http://www.passziv.net/forum/showpost.php?p=11496&postcount=41
itt kiszámoltuk, hogy ha a gyakorlatilag hőhídmentes lemezalap helyett sávalapot és hőhídmegszakítás nélkül SILKÁ-t rakunk, akkor alig több mint 1 Kwh/nm/év a fűtési hőigény növekedés....
Az építési költség a két megoldásnál milliós nagyságrendű különbség...
A megtérülés évszázadokban lenne mérhető :)

Ezek után, aki nem minősített PH akar, az meg kell gondolja hogy a pár kwh pluszba vagy minuszba, mennyire éri meg .
1kwh -ert nem tudom ha megéri millio Ft-os befektetés .

Roland9
2013.04.27., 20:42
Csőtörés még lehet. ;)
Az ötödik oldalon írnak itt (http://free.unideb.hu/portal/sites/free.unideb.hu/files/free_bio_building_tanulmany_1.pdf)az Ytongról is.
A silkára is igaz ez a vízérzékenység, vagy csak a "kilevegősített" Ytongra? Erről mit tudtok?

hargergo
2013.04.28., 20:57
A silkára is igaz ez a vízérzékenység, vagy csak a "kilevegősített" Ytongra? Erről mit tudtok?

"Vízfelvétel: nem védett helyen nem használható fel."

http://www.ytong.hu/hu/docs/silka_falazoelemek2010-1.pdf

Szerintem az ilyen jellegű kérdést a gyártónál kérdezd meg, az a biztos. Ha válaszoltak írd le. :)

Roland9
2013.04.28., 21:15
"Vízfelvétel: nem védett helyen nem használható fel."

http://www.ytong.hu/hu/docs/silka_falazoelemek2010-1.pdf

Szerintem az ilyen jellegű kérdést a gyártónál kérdezd meg, az a biztos. Ha válaszoltak írd le. :)
Lehet építkezés előtt kirakok egyet 2 hónapra a kertbe, ez még biztosabb:).
Talán érdemes lehet a tartófalazatot kihagyni a vízcsövezésből, inkább a válaszfalakban vezetni azokat

Nesde
2013.04.29., 08:03
A nagy kérdés megoldódott, hogy mit rakjunk a belső kb 12 m főfal alá. Perinsul és Ytong sem lett.

csupaszon letettük a silkát. (lemezalap alatta van már egy kis szigetelés.

Roland9
2013.04.29., 09:42
Ezt ugye nem hiszed el? Ahogy ott a képen belegyömöszölöd a polisztirol gyönygyöt a tégla apró lyukaiba hogy ki fog jönni egy 0,87-es U átlag? A 0,04 polisztirol lapra igaz érték. Sejtésem szerint azzal ahogy a filmen "házilag" polisztirol gyöngyöt öntesz a tégla légréseibe szinte semmit nem fog javulni az U érték... Amúgy azt sem nagyon hiszem el, hogy a tömör téglarésznek meg 0,07 lenne a lambdája. Azért nem kell ám minden marketing dumát elhinni mert katalógusban leírták...
Ezt én számoltam ki:). Már nem hiszek a marketingnek, öreg vagyok hozzá:), a Heluzost nem is olvastam. Ültem a HS téglánál és számoltam a lyukak arányát a teljes felülethez képest - 50-50% lett (de lehet elszámoltam, mert arra van hajlamom:)). A Heluzt meg most láttam a Construmán, még vékonyabbak a vázkerámia részei mint a HS-nek (már ijesztően vékonyak), ezért számoltam arra 40-60%.-k (ez lehet nem valós). A tömör tégla lambdáját 0,75-nek vettem (nem 0,07-nek). A perlitnek megadott lambda szerintem beletöltéskor is annyi marad (0,041). Egyetértek veled, hogy a kitöltés nem javít a függőleges U értéken, hiszen a levegő lambdája jobb a perlitnél. Ehhez persze az kell, hogy a benne lévő levegő ne mozduljon, de miért is mozdulna. Szóval a kitöltésben én sem hiszek, de a 0,85-1 körüli függöleges U érték szerintem közel állhat a valósághoz.

luk
2013.05.07., 12:10

http://passziv.net/forum/showpost.php?p=12132&postcount=4

Hogyne lennének összevasalhatók a pillérek a sávalappal. Folyékony vízszigeteléssel kell végigkenni, pl. bitugél.

Jó lenne megtudni ha a Ytong-ot be szabad kenni Bitumennel/Bitugél-el vagy sem .
Bitumen/Bitugél melett, akarhogy betakarja a bitumenes vastaglemez, amire ra rakják az XPS-t .

http://passziv.net/forum/showpost.php?p=5808&postcount=5

Nesde
2013.06.03., 14:50
Sziasztok!

mostanában mi éri meg jobban tetőszerkezetileg.

Ha van monolit födém akkor tud olcsóbb lenni a szeglemezes? vagy van e értelme?

Mi a helyzet a szabott tetővel (előre legyártott gerendák)? valakinek van tapasztalata?

Milyen cégektől érdemes ajánlatot kérni?

előre is köszi

Nesde
2013.06.05., 12:45
Sziasztok!

Lassan aktuális az ablak keresés.

az tény hogy műanyag ablakot szeretnénk, illetve egy AEH -hoz méltó nem feltétlen passzív minősítésű de jó ablakot pl Uw=0,9-0,95 körülit.

tehát 3 rétegű üveg; műanyag. rejtett vasalat sem hátrány.

Mindenképpen érdeklődöm:
- Internorm;
- Actual (ezen a fórumon nem nagyon votl szó róluk, talán van jobb ár/értékben)
- ...
és itt megis ált a tudományom keresgélés nélkül.

Esetleg tudnátok javasolni még gyártót.

köszönettel

laurenthu
2013.06.05., 12:54
Premier Alphaline? Nem a legszebb de a legjobb ar/érték arany amit talaltam...

hargergo
2013.06.05., 13:50
Sziasztok!

az tény hogy műanyag ablakot szeretnénk, illetve egy AEH -hoz méltó nem feltétlen passzív minősítésű de jó ablakot pl Uw=0,9-0,95 körülit.

Mindenképpen érdeklődöm:
- Internorm;
- ...

köszönettel

Hoco Thermo (http://www.tofa.hu/hoco-ujdonsag-hx80-thermo.html) vagy Passiv (http://www.tofa.hu/hoco-ujdonsag-2010-hx-passiv.html).

deak31
2013.06.05., 20:54
Sziasztok!

Mindenképpen érdeklődöm:
- Internorm;
- ...

köszönettel

Szia!

Az Actual-nak írtam mailt (a honlapról van a cím), elküldtem az adatokat, 2x is. De nem válaszoltak. Azt hiszem, többet nem próbálkozom náluk.