PDA

View Full Version : Építési napló

varvick
2013.09.06., 10:34
Haladunk mi is rendesen.
Múlt hét előtti pénteken ki lett ásva az alap. Hétfőn beöntötték.
A héten kedden beöntésre került a talpgerenda. Szerdán megtörtént a kavicsfeltöltés. Tegnap meg ma a vizesek rakják az alapcsövezést, holnap pedig csináljuk a lemezt.

Eddig megy minden, mint a karikacsapás. Egyedül tegnap a vizeseknél volt egy kis elakadás. Rosszullét, ügyelet, majd délután kiderült, hogy a berakott védőcső behorpadt, úgyhogy keríteni kellett egy gépet, ami gyorsan kiás egy munkaárkot, meg kicsit megvésni a betont.
Végülis nap végére behozták a lemaradást, és ma délutánra elkészül a csövezés, így holnap jöhet a beton. :)

varvick
2013.09.08., 22:21
Tegnap beöntöttük a szerelőbetont. Simán ment minden. Nagyon szépen dolgoznak a srácok. Egy kis problematika akadt, másfél m3-rel elszámoltam a dolgot, így az már csak hétfőn jön, akkor fejezzük be.
A kivitelező jövő héten máshol dolgozik (addig legalább köt és nyugszik a beton), de hogy ne maradjunk munka nélkül csütörtök-péntek megcsináljuk a lefolyó és a nyomó hálózatra kötését. Csütörtök délelőtt jön a gép, kiássa az árkot (ma találtuk meg, hogy hol van a lefolyó bekötése a telekre, úgyhogy már keresgetni sem kell). Délután jönnek a vizesek, és csinálják, péntek délelőtt befejezik. Délután jön vissza a gép és betemeti a maradékot, amit még betemetni való marad. Meg jön még egy négytengelyes, és elviszi a maradék sittet, ami múlt hétről még ott maradt a telken.

Andreas S.
2013.09.10., 13:49
Tegnap beöntöttük a szerelőbetont. Simán ment minden. Nagyon szépen dolgoznak a srácok. Egy kis problematika akadt, másfél m3-rel elszámoltam a dolgot, így az már csak hétfőn jön, akkor fejezzük be.Hát azért arra ügyelj, hogy a statikailag fontos betonozások ne két egymást követő napon történjenek. :)

varvick
2013.09.10., 15:28
Hát azért arra ügyelj, hogy a statikailag fontos betonozások ne két egymást követő napon történjenek. :)

Természetesen. :) A szerelőbeton lett elszámolva másfél m3-rel. Ott is csak egy felső csík, az lett tegnap kipótolva a háló felett. Hagyunk időt a betonnak. Most két hét pihi következik a falazás előtt. :)

varvick
2013.09.16., 21:33
A két hetes pihenő alatt péntek-szombaton elkészült a víz-szennyvíz hálózatra rákötése. Már csak vissza kell temetni a kiásott árkot. Ez az időjárás függvényében remélhetőleg péntekig megtörténik.
Fogadószint kész, kedden vagy szerdán pedig indulhat a falazás. :)

varvick
2013.09.21., 17:41
Kicsit korábban kezdődött a tervezettnél a falazás.
Csütörtök délben telefonált a kivitelező, hogy ha van anyag, akkor jönnének már pénteken rakni a vízszigetelést a fal alá, meg az első ytong sort. Délután sikerült beszerezni mindent, és lebeszélni, hogy péntek reggel 8kor szállítsák ki. Így pénteken felrakták a fal alatti vízszigetelést (Tegola 4 mm-es modifikált bitumenes lemez), valamint a hőhídmegszakító ytong sort (P4-es).
Hétfő reggelre jön egy kamionnyi tégla, majd folyamatában a szükségletekhez igazítva a többi, így remélem gyorsan elkészül a falazás. Utána a födémnél szerintem be fogunk kicsit lassulni.
Hamarosan megpróbálok képekkel is szolgálni az eddigi munkafolyamatokról.

varvick
2013.09.23., 23:19
A srácok tolják, mint állat. 5 sor tégla ma felkerült, annak ellenére, hogy reggel volt némi csúszás a tégla érkezése miatt, így csak fél 10kor tudták elkezdeni a téglák felrakását. Nem bírom utólérni őket berendelésügyileg. :D
Egy részről tök jó, mert haladunk, másrészről meg nem annyira, mert fél napjaimat veszi el az most-azonnal megoldandó probléma, és mellette még dolgozni is kellene. Eddig azért úgy, ahogy pöccre ment minden, de jó lenne legalább egy héttel a srácok előtt járni. Remélem jövőhétre ezt sikerül összehozni.

jaccso
2013.09.24., 08:31
A srácok tolják, mint állat. 5 sor tégla ma felkerült, annak ellenére, hogy reggel volt némi csúszás a tégla érkezése miatt, így csak fél 10kor tudták elkezdeni a téglák felrakását. Nem bírom utólérni őket berendelésügyileg. :D

Átérzem a helyzeted :)
Mi jövő hét hétfőn kezdünk a falazással, tegnap szállíttattam ki a tégla első harmadát, hogy mire jönnek kint legyen. 10 helyett 12:15 -re érkezett a fuvar, lerakva fél 2-re lett..
Muszáj egy lépéssel a munka folyamatok előtt járni, mert ez kapásból egy fél napos csúszás lett volna, amit természtesen én fizettem volna :)

varvick
2013.09.24., 11:46
Inkább kettővel, az a biztos.
Ma fél 10re értem ki, hát a ház felénél már majdnem az utolsó sor téglát rakják, úgyhogy gyorsan el kellett menni a két nem monolit áthidalóért is, amiről tegnap délután még nem volt szó.
Viszont látványosan nő ki a ház a földből. :)

varvick
2013.09.26., 10:30
Tegnap befejeződött a földszint falazása. Ma már zsaluzzuk a födémet, meg öntjük ki a három benti pillért.
Tegnap megkaptam a statikustól a födémtervet, azt hittem rosszul látok. Le sem merem írni azt a vasmennyiséget, amit belepakolt...:eek:

jaccso
2013.09.26., 11:01
Tegnap befejeződött a földszint falazása. Ma már zsaluzzuk a födémet, meg öntjük ki a három benti pillért.
Tegnap megkaptam a statikustól a födémtervet, azt hittem rosszul látok. Le sem merem írni azt a vasmennyiséget, amit belepakolt...:eek:

Lényegében 4 nap volt a falazás ahogy látom. Hány ember dolgozott?
Vagy hétvégén is dolgoztak?

varvick
2013.09.27., 00:33
Az effektív falazás nettó két és fél nap volt, ha csak a téglát értjük alatta. Plusz egy napot "elszöszmötöltek" az elején a vízszigetelés-ytong kombóval. Konkrétan az alábbiak szerint alakult a helyzet:
múlt péntek (szept. 20): vízszigetelés-ytong
hétfő-kedd-szerda (szept. 23-25): földszint falazás + kb 30 nm födémzsalu
csütörtök (szept. 26): födémzsalu befejezése (-kb. 20 nm), pillérek vasalása, pillérek zsaluzása, pillérek beöntése.
Ehhez hozzá kell tenni (így jön ki a nettó kb. két és fél nap), hogy hétfőn kb 10kor tudtak kezdeni, mert ugye késett a tégla, szerdán pedig délben kezdtek egyéb okból kifolyólag.

Egy hatfős brigád nyomta végig. Múlt pénteken a vízszigetelés-ytong párosnál négyen voltak.

Ma berendeltem a schöck elemeket; ez a jövő hét közepétől egy másfél hétre meg is állítja az egész folyamatot, mert csak jövő hét utáni péntekre ér Magyarországra a cucc, és még Pilisről le kell majd szállítani Miskolcra.
Így jövő héten megvasaljuk a födémet. Ez szerda-csütörtökre kész lesz. Utána kényszerű másfél hét várakozás a schöck elemekre, majd, ha minden jól megy, megérkezik a cucc, és el is tudjuk hozni Miskolcra, következő hétfőn délelőtt bekötik a vasalásba, és utána jöhet a beton a födémbe.

Mellesleg megjegyzem, hogy a statikusok annak ellenére, hogy kb a szükségesnél kétszeresen túlméretezték a vasalást (nem tudsz mit tenni ellene, le kell nyelni a békát :eek:) kihagytak egy gerendát a déli három méteres ablaknál, meg a lépcső fölötti gerenda síkját is szépen elszámolták 20 centivel. Ha nem néztük volna meg, csak csináltuk volna terv alapján, nagyot szívtunk volna. Amikor telefonban egyeztettünk, akkor ment a hegebés-habogás. Persze javítottak egy pót doksival, de addigra már kiszámoltuk a hiányt és már be is rendeltük. Kicsit elegem van a tervezőkből...

A csúszást pozitívan nézve: legalább berendelésileg lesz idő utólérni magam. Meg kicsit dolgozni is. Ma is egész nap kint voltam az építkezésen, másfél órát sikerült effektív az irodában töltenem.

jaccso
2013.09.27., 10:10
Köszi!

Mi hétfőn kezdünk 3 emberrel.
Kitűzés, vízszig. első két sor eps gyönggyel való töltése.
Ha minden jól megy, szerdán 5 -(6)- főre bővül a csapat.

A statikussal nekem szerencsém volt, több háznál is láttam már, hogy kis túlzással az alapba rak annyi vasat mint nálam az egész házba.
Miskolctapolcai ismerősömnél is brutál mennyiséget belerakott, lehet uaz volt a statikusotok? :D
Ezt előre nem tudom hogy lehetne kiszűrni..

varvick
2013.09.27., 11:34
Lehet, hogy ugyanaz volt.
Mivel első építkezésem (többet nem is szeretnék, most úgy érzem :) ), így rutintalan voltam, és az építész statikusával dolgoztunk. Az engedélyes tervek után meg sajnos már meg volt kötve a kezünk, mert ugye szellemi tulajdonjog, stb., egyéb baromságok. Na, de már túl vagyunk rajta, ez van.
Ha kész lesz a födém, meg a tető, el is fogom felejteni véglegesen a statikust, meg, hogy mit okozott nekem, vagy inkább a pénztárcámnak. :)

varvick
2013.10.19., 20:46
Csütörtökön beöntésre került végre a födém, valamint megérkeztek a Schöck elemek is. A srácok tegnap a maradék három raklap téglát, ami lent útban volt, gyorsan feltolták az emeletre (3 sor, de nem mindenhol).
Jövő héten következik a zsaluzat szétszerelése, és a konzolosan kinyúló kocsibeálló zsaluzása, vasalása, Schöck elemek bekötése. Számításaim szerint pénteken vagy következő hétfőn tudjuk beönteni. Utána pedig gyorsan felhúzzuk az emeleti falakat.
Hogy a mai szép nap ne vesszen kárba, így az északi oldalon megcsináltam az alap szigetelését. (Mivel nem zsaluztuk több ok miatt, így kicsit egyenetlen lett, és a legoptimálisabb megoldásnak így a szoknya szigetelés jött ki. Három hete húztam ezt a munkát, de ma végre elkezdtem, és holnap befejezem. :) ) Egy xps lap vízszintesen -70 cm mélyen, arra jön két sor 20 cm xps. Ebből ma leraktam a szoknya részt, meg egy 10 centis sort, holnap pedig ezt kiegészítem 20 centire mindenhol. Utána rájön a szivárgó lemez, és végre lehet visszatemetni. A szomszéd fog a legjobban örülni, mert jelenleg másfél hónapja az ő telkén vagy egy csomó földem. Kicsit kipusztítottuk egy pár bokrát, de teljesen jól fogadta. (Persze előre egyeztettem vele, hogy nem igazán lesz más megoldás. :D)
Szóval haladunk, csak ritkán jutok oda, hogy írjak is. A képekkel meg már nagyon adós vagyok, pedig rengeteg készül minden fázisról. Jövő hétvégén megpróbálok erőt venni magamon, és felpakolni pár képet.

varvick
2013.10.27., 22:13
Az adatlapot módosítottam a végleges terveknek, valamint az eddig elkészült munkáknak megfelelően.
Jelenleg a konzolosan kinyúló kocsibeálló be van zsaluzva, meg van vasalva, a termikus buroktól elválasztásra került a Schöck elemek bekötésével. Hétfőn öntjük. Kedd-szerda emeleti falazás. Csütörtök-péntek tető zsaluzás. Következő hétfő-kedd vasalás, majd szerda körül beöntjük az emeleti födémet/tetőt. Ezzel teljesítve is lesz az idei terv. De ha marad a mostani jó idő, akkor megyünk tovább. Válaszfalazás, vakolás, és még ami belefér. A válaszfalazást és a vakolást mindenképpen szeretném. Hadd száradjon egész télen.

Egyéb: nyílászáró ügyben pénteken voltunk személyesen Fekete Gábornál (FG Passzív Ablak). Igen korrekt beszélgetésünk volt, részéről egy nagyon versenyképes árajánlattal a végén. Csak ajánlani tudom bárkinek mind hozzáállás, mind minőség, mind ár tekintetében.
Most úgy érzem, hogy ő lesz a befutó az internorm műanyagja ellenében, de két hetet kértünk tőle a döntésre.

varvick
2013.10.29., 17:46
A tegnapi és a mai nap megpróbáltatásai:

Tegnapi nap
Reggel 8ra le volt szervezve a beton a kocsibeálló beöntéséhez. Vasárnap hív a délután, hogy a puminak szét ment két munkahengere, ömlik belőle az olaj. Hétfő reggel tudnak alkatrészért menni, úgyhogy nem tudja, hogy mikorra lesz beton. Mondtam neki, hogy esetleg másik pumpát nézzen már, mert ez így nem lesz jó. Hétfőn reggel fél 9kor hívom, hogy mi van, mondja, hogy a pumi még nincs kész, de dél körülre meglesz, két pumpással beszélt, mindkettő foglalt. Fél 11kor újra hívom. Pumpa nincs, a pumi csak délután 3-4 körül lesz kész, úgyhogy beton csak kedd reggel. Intéztem gyorsan két telefont, 15 perc múlva visszaszóltak, hogy ha van mixer, akkor egy óra múlva szabad a pumpa. Vissza telefon a betonosnak, hogy van pumpa egy óra múlva, pakolja a mixert. Ok, de vissza kell hívni, mert elment máshova melózni. Pfff. Aztán azért csak összeállt a dolog, és fél 2-re ki is ment a pumpa és a mixer is.
Konzolt beöntöttük félig, öntjük a lépcsőt, leállítottuk, hagytuk "pihenni", egyszercsak kurva nagy reccs-puff. Nézünk oda, a lépcső összeszakadt. Kiderült, hogy az egyik keresztgerenda nem bírta. Na, beton kilapátol, zsalu szétszed. A főnök mondta, hogy márpedig ezt a lépcsőt ma megcsináljuk. Srácokkal néztünk, hogy ez most nem lehet komoly (volt már vagy fél 4. fél 5től sötét van.), pedig az volt. Közben mixer fordult egyet, így beöntöttük teljesen a konzolt, a maradék betont meg leengedtük a földre. Szegény mesterek este fél 7ig építették újra a brutál megerősített zsaluzatot. Utána még másfél óra alatt bepakoltuk a betont, ami pöccre elég lett. Három fél vödörnyi maradt összesen. Este 8kor már szépen be is zártuk a kaput, és mentünk haza csucsukálni.

varvick
2013.10.29., 17:59
Mai nap

Csütörtökön le lett beszélve a téglagyárral, hogy hétfőn délután jön a maradék tégla, ami kell az emeletre. Tegnap csörögnek, hogy hát nem fog jönni, csak kedden (ma). Nem baj, baszakodunk eleget a betonnal-lépcsővel, még jól is jön. Szóval ma reggel 7-re ott lesz az első kanyar tégla. Fél 9, sehol senki. Telefon téglagyárba. Jah, a fuvaros hajnalban elszaladt Hajdúszoboszlóra, és elfelejtettek szólni, hogy 7-re nem lesz tégla. Ok. Mikorra lesz. 11-re visszaér, fél 12-re kint van a tégla. Ok, akkor várunk. Közben 11-kor megérkeztek a 12 m-es szálvasak, amik a tetőbe mennek. Ezt lepakolták a fiúk fél óra alatt, majd elkezdték vágni. Nekem el kellett jönnöm. 12-kor hívnak, hogy hol a tégla. B**** meg! Téglagyár újra telefon nem veszik fel sokáig. 1-kor kollega kiszalad a téglagyárba, hogy mi a franc van már. Onnan hív, hogy most állt be a kocsi, a szeme előtt pakolják, kb. fél óra múlva a helyszínen van. Szuper.
Negyed háromkor csörgök, hogy na, akkor megérkezett a tégla, ugye. Nem, az nincs még sehol. Na, ezt már nem hiszem el. Újra telefon, újra sokáig nem veszik fel. Nagy nehezen kerülő úton sikerült őket elérni. Kiderült, hogy rossz címre küldték ki a kocsit. Mondom ilyen a világon nincs. Fél 4kor végül megérkezett az első eresztés. A sofőr holnap reggelre személyesen ígérte a másodikat.
Ma a téglagyár kedves húzásával sikerült 8 emberrel egész nap állni és várni. Én meg kb. 10 évet öregedtem. Azt nem értem, hogy mi a picsáért nem lehet azt mondani még reggel, hogy figyu, másképp alakult, nem tud menni a cucc, csak délután. Akkor nem áll ott 8 ember egész nap malmozva, hanem elmennek máshova dolgozni. És nekem meg nem kell 8 ember napi bérét kifizetnem arra, hogy ők várnak, mert nincs mit csinálniuk.
Remélem ennyivel le is tudtuk egy darabig az anomáliákat. Két nap alatt kicsit elment a kedvem az építkezéstől átmenetileg. :(

varvick
2013.11.12., 19:55
Mai nap beöntöttük végre a tetőt, valamint az emeleti terasz attikafalait és koszorúit. Így hivatalosan is szerkezetkész állapotba került a ház. :)

Jövő héten feltoljuk a válaszfalakat. Közben meg kezdhetem tervezni a villanyszerelést. Ma már beszéltem a villanyásszal, hogy mire van szüksége, mit hogy csináljunk.

hargergo
2013.12.15., 18:02
Karácsonyra kapunk képeket? :)

varvick
2013.12.17., 00:35
Karácsonyra kapunk képeket? :)

Boldog Karácsonyt! :D
Az egyes postokhoz raktam a hozzájuk kapcsolódó képeket.

Menetközben elkészült vagy két hete a válaszfalazás is. Arról még nincs kép a gépen. Ha lesz, majd azt is felrakom.

M3 Hellrot
2013.12.17., 10:37
... Egy xps lap vízszintesen -70 cm mélyen, arra jön két sor 20 cm xps. Ebből ma leraktam a szoknya részt, meg egy 10 centis sort, holnap pedig ezt kiegészítem 20 centire mindenhol. ...

Hmm, még nem láttam fehér XPS-t. Harmadik képen egy letört darabka is látszik, olyan EPS kinézete van annak a lapnak :confused:

varvick
2013.12.17., 11:46
Hmm, még nem láttam fehér XPS-t. Harmadik képen egy letört darabka is látszik, olyan EPS kinézete van annak a lapnak :confused:

Nem fehér az, hanem sárga (a negyedik képen áll legközelebb a színe a valósághoz). Isomaster. Amúgy igen szar minőség. Nagyon méretpontatlan. De XPS az. :)

varvick
2014.05.15., 21:02
Egy gyors update, mert bár régen nem írtam, de azért közben haladunk. Különböző okok miatt csak április elején sikerült újraélesíteni a munkát. Leginkább időhiány miatt.
Azóta elkészült a tetőszigetelés, és a Lindab lemez fogadófelülete (ácsmunka). Jövő héten érkezik a Lindab lemez, ami PLX lett, és a bádogos, remélem jövő hétvégére már lesz tetőnk. A tetővel amúgy jól megszívtuk télen. Ugye monolit födém van, ami az északi falra vezette rá a vizet egész télen, úgyhogy az északi fal folyamatosan vizes. Nem tudom, hogy mikorra fog kiszáradni rendesen. Az ácsmunka után némi javulás érzékelhető, mert a páraáteresztő fóliát kihúzattam velük a deszkázat széléig, hogy legalább 30 centire csorogjon le az eső a faltól, ne közvetlenül legyen rávezetve. Javult így a helyzet, de azért még ma is láttam, hogy újabb vizet kapott a fal.
Továbbá elkészült a belső víz- és szennyvízszerelés, valamint az elektromos kábelezés. Hétfőn kezdődött a belső vakolás. A földszint 90%-ban kész, holnap már mennek az emeletre.
Tegnap hívott Fekete Gábor, hogy kész vannak az ablakok. Remélem még májusban be tudjuk őket építeni. Tegnap megérkeztek a szellőzéshez a csövek. Mivel egy részen a falba kell bevésni őket (ami csak későn jutott eszembe), így mindenképpen az ominózus falrész vakolása előtt be kell rakni azt a három csövet, amit ez érint. Szóval gyorsan kellett keresnem, döntenem. Helios Flexpipe 75-ös cső lett a döntés. (Bandosszal is beszéltem, jó lett volna majdnem feleárban a Lindab cső, de ő két hetet mondott a szállításra, ami így a balfékségem miatt már nagyon késő lett volna.) A villamossági bolt, ahonnan a cuccokat szereztem a Helios kiemelt partnere. A szokásos két hét alatt két nap alatt meghozták a csöveket (ma). És egész normális áron (Helioshoz képest) jutottam hozzájuk. :)
Holnap berakjuk a helyére a három vakolásra váró csövet. Hétvégén meg a komámmal elkezdjük berakni a többi csövet, amik már mind az álmennyezetben mennek majd (ez full sk munka lesz, mivel 350e-es árajánlatot kaptam rá, ami szerintem már rablás kategória). Terveim szerint ketten kb. két-három nap alatt kényelmesen berakjuk az összes csövet.
Jelenleg így állunk.

Jah, még egy dolog. Az ablakok alá vaktoknak purenitet szerettem volna. Tegnap megjött az árajánlat. Azt hittem rosszul látok, köpni-nyelni nem tudtam. A szükséges purenit mennyiésg több, mint 1,1 milla lett volna (nettóban). Ma reggel döntöttem, keményfa lesz. Így jár az, akinek tele van a háza földtől plafonig ablakokkal...

varvick
2014.05.26., 22:27
Múlt héten bekerült a három emeleti szellőzőcső a falba. Ez volt az egyik grízes pont, aminek a kivitelezésén aggódtam, hogy hogy tudjuk megcsinálni úgy, hogy jó legyen. Mint kiderült az alapelképzelésem technikailag is kivitelezhető volt, úgyhogy a szellőzőrendszer legkritikusabb pontján túl vagyunk. A többi csövet persze még nem kezdtük el berakni, és idő hiányában nem is fogjuk a héten sem. Talán jövő hétvégén. Közben elkészült a komplett belső vakolás. Szép egyenes falat húztak a fiúk.
Múlt hét szerdán megjött a Lindab lemez és egyéb csatolmányai. Csütörtökön jöttek a bádogosok, négyen egy nap alatt 98%-ban megcsinálták az egész tetőt. Még egy 20 centis csík hiányzik a lemezből az utca oldalán, valamint az oldalak leszegése. Ezt a héten valamelyik nap pár óra alatt befejezik, és kész a tető. :)
Bekerült szintén a függő ereszcsatorna, ami tegnap megmutatta, hogy mit tud. Ugye nagy probléma volt, hogy a tető egész télen az északi falra vezette a vizet. Tegnap a háznál voltunk, amikor jött egy másfél órás zivatar, így szemügyre vehettem, hogy tökéletesen múködik a lemezelés és a csatorna. :)
Szombaton lerakták a fiúk a lapostetős részre a párazáró fóliát, valamint a lépésállót. Még jó, hogy volt eszemben, hogy szóljak nekik, takarják le, mert másnap eső lesz. Mai szemrevételezés: tökéletesen megúszta a tegnapi zuhét a szigetelés.
Mivel ma nem nagyon volt mit csinálniuk, mert betont csak holnapra tudtam szerezni, vakolat meg maradt még bőven, így szépen megcsinálták az egész emelet külső vakolását (kivéve az északi oldalt, ahol állványozni kell). Holnap csináljuk a lapos tetős részekre a lejtésadó betonokat. Remélem a héten meg tudjuk gyorsan csinálni hozzá a pvc szigetelést is. Ezzel a lapostetős rész 90%-ban befejezettnek nyilvánítható technikailag. Utána már csak a kiegyenlítő réteg, majd arra a burkolat jön. Burkolatnak 40x40 cm-es 3,5 centi vastag mosott kavicsos felületű betonlapokat választottunk.

Ablak alá vaktoknak purenit helyett a kemény fát még mindig nem sikerült beszerezni. Miskolcon nem lehet sehonnan keményfát beszerezni. Nonszensz. Legalábbis a tüzépnek nem sikerült. Pénteken találtam kontaktot, aki elméletileg tud ilyet, remélem holnap pozitív hírrel visszaszól. Az ablak beépítés mindenesetre átcsúszik már júniusra.

A héten be kell még rendelni a homlokzati szigetelést, mivel máj. 31-ig akciós. :) A Bachl grafitosa és a Baumit akciós rendszere (amiben fehér áráért adnak grafitosat) között kellene választani. Egyelőre a Bachl felé hajlok (jó anyag a 150-esük).

Fényképekkel szokásomhoz híven majd később jövök. :)

varvick
2014.07.29., 21:56
Mostanában eléggé hanyagoltam a fórumot időhiány miatt, aminek az építkezés is kárvallottja kicsit, de azért az elmúlt két hónapban, ha nem is nagyon, de haladgattunk előre.
Elkészült a lapostetős részeken a lejtésadó beton. Berendeltem a homlokzati hőszigetelést, ami árnyékban vár, hogy felhasználjuk végre. Bachl grafitos lett. Majd volt sok-sok állás, tökölés, mit csináljunk stb, stb.
A keményfa helyett mégiscsak purenit lett. Durván elszámoltam egy tizedesjeggyel a mennyiséget, így jött ki a purenitre a millió feletti tétel. Szerencsére volt aki észnél volt, és szólt, hogy elég csak két tábla, az meg "csak" 130e. Szóval maradt a purenit, ahogy eredetileg is tervezve volt. Három hetet vártam arra, hogy tegnap végre leszabják méretre a táblákat. De ez is megtörtént. Közben múlt héten benti munkák zajlottak. Talajpára vízszigetelés, padlóhőszigetelés, majd letekerték 3 nap alatt a padlófűtés csöveket.
Ma végre felkerült a purenit is a helyére. Kis öröm is öröm. :D
Jövő héten jön az aljzatbeton. Ha az megkötött, akkor utána héten a nyílászárók behelyezése. És végre valahára be lesz zárva a ház. :)
Utána már csak külső vakolás, holmi lábazati és homlokzati szigetelés (majd valamikor színezés), és lapostető vízszigetelés. Bent meg a többi meló.
Eddig ez az etap volt a legkínszenvedősebb. A purenit berakással sokat szenvedtünk. Alig akarta valaki elvállalni, mivel még senki nem dolgozott ilyen anyaggal, és a felelősséget sem merte senki vállalni, hogy úgy rakja be, hogy ezeknek kell megtartani a böhöm nagy ablakokat. Csak a meggyőzés két hetembe került, de sikerült. :)
Remélem a következő fázisok már gyorsabban és gördülékenyebben mennek.
A költözés prognosztizált (remélt?) ideje a szeptemberről értelemszerűen csúszik. Most novembert saccolok, ami reális lehet, ha mindennel tudunk rendesen haladni.
Ha egyszer befejeztük, azt hiszem a következő 20 évben nem kívánok építkezni...

varvick
2014.10.13., 23:50
Újabb update

Végre be van zárva a ház. Összes nyílászáró üvegestől bent. (Erről majd legközelebb, külön sztori. A végén már csak röhögni tudtam az egészen.) Az FG fa-alu ablakok nagyon masszívak, és rohadt szépek. Hatékonyságuk tesztelése még arrébb van.
A ház kb. 4/5-e leszigetelve. Lábazatra 2*10 centi XPS, homlokzatra Bachl grafitos, kétszer 10 centi eltolásban. Jó lesz az. :)
A héten tervezem berendelni a Stiebel-Eltron tartályt, és a Pana T-CAP hőszipkát. Jövő héten elvileg jönnek csinálni az álmennyezetet.
Jah, ami nagy szopás... Június óta nem találok vízszigetelőt. Illetve már a negyediket fogyasztom, de egyik sem kezdett hozzá. Csak megállapodtunk, és vagy eltűnt, vagy nagyobb és "holnap azonnal kezdeni kell" - pályázatos meló miatt - visszamondta. Úgyhogy a tetőterasz még mindig nincs vízszigetelve. :( Fóliával védekezünk, eddig sikeresen, csak nem éppen a legoptimálisabb megoldás. Ha a mostani versenyzőnek hihetek, jövő hét vége felé talán kijönnek megcsinálni. Kissé szkeptikus vagyok ebben a kérdésben, de hajrá nekik.