PDA

View Full Version : Egészségre ártalmas?

Iván
2014.06.30., 19:17
Arról szeretnélek kérdezni benneteket, hogy mit gondoltok a ház/lakás egészségügyi kockázatairól.

Vegyianyagok
Elektroszmog
Stb,stb.

Beszélgessünk ezekről.

Engem konkrét dolog is érdekelne most éppen: OSB a beltérben. Fenol-formaldehid gyanta kötőanyaggal készül.

Mit gondoltok?
Köszönöm!:)

Andreas S.
2014.07.04., 09:35
Lassan kezdem azt gondolni, hogy csak kétféle emberi kéz alkotta termék létezik: ami az egészségre ártalmas és amiről még nem tudjuk, hogy az egészségre ártalmas... :)

Azt hiszem, az ésszerűség határain belül érdemes ezzel foglalkozni, azaz ha ismered a termékek összetételét és van választási lehetőséged, nyilván amellett kell dönteni, ami kevésbé ártalmasnak tűnik.

És ha már az ember egészséges házban lakik, étkezzen és éljen is egészségesen. Meg természetesen ne használjon termékeket, amiket állatokon kísérleteznek ki (aktuális élmény: a barátnőm a napokban bejelentette, hogy utóbbi miatt kidobja az összes kozmetikai termékét). Szóval nem tudom, hol a határ, honnantól lesz attól beteg az ember, hogy állandóan azon stresszel, mi lehet ártalmas az egészségére.

M3 Hellrot
2014.07.04., 15:26
...
Szóval nem tudom, hol a határ, honnantól lesz attól beteg az ember, hogy állandóan azon stresszel, mi lehet ártalmas az egészségére.

Bizony, bizony a stressz talán az egyik legnagyobb egészségkárosító faktor.

Iván
2014.07.04., 17:33
Bizony, bizony a stressz talán az egyik legnagyobb egészségkárosító faktor.

No stressz :), pusztán kíváncsiság. Egyrészt hogy ki mit tud erről, másrészt, hogy ki hogy kezeli ezt a témát.

A legjobb akarattal sem lehet elkerülni minden ártalmasat, másrészt azért az ember törekedne rá az ésszerűség határain belül. Ennyi, de nincs para emiatt:)