PDA

View Full Version : Budapest XVIII.Ker. PH épités

Csövi
2016.01.20., 20:49
Szervusztok!

A épitési naplóban elkezdtem összefoglalni az épitkezést. Mostanság már készen vannak a válaszfalak 95%ban és a magastetö is nagyjából rajta van. Az ácsok most a lappostetös rész attikájának a pipafáit készitik.

Elég nagy dilemában vagyok a fütés miatt.
Évekóta dédelgetett álmom a jégfütéses höszivattyús fütési megoldás. Szeretem az innovativ és érdekes megoldásokat. Röviden összefoglalva a mély szondafúrást hivatott kiváltani. Egy 4m mélyre letett "ciszternába" helyezett csökígyó helyettesíti a szondák állandó hömérsékletü végét. A höszivattyú télen vonja el a höt a viztöl, viszont a föld állandó "melege" valamint kollektorok a tetöröl regenerálják a vizet.
A németeknél Viessmann felvásárolta ezt a rendszert gyártó céget, viszont nem tudok megegyezni velük, hogy leszállitság egészben, vagy csak a "belét" betonbödön nélkül... Amugy nyáron pedig hütene is a rendszer. Közvetve egy német fütésszerelön keresztül horribilis összegért tudnám csak megveni, és a 11tonna körüli cuccost még el is kellene pestre hozni...!
Mostanra már teli van a zs...m e tehetetlenség miatt, ugy, hogy vmi mást néznék.

Arra jutottam hogy a legegyszerübb lenne, egy villamoskazán a házba, ami a padló-/menyezetfütést simán ellátná melegvízzel es egy indirekt boylerrel pedig a HMV-t is elkészitené. A PHPP szerint fütésre kb. 3000kWh kell egy évben. A HMV-t pedig négy före kell csak méretezni.
Ha esetleg mégis hütésre lenne szükség akkor a menyezetben már benne van a csö és továbbfejleszthetö.
A garázst is egy ilyen rendszerrel füteném a garázsból. Esetleg ugy méretezni, hogy medence fütést is tudjon.

E rendszerek áramellátásához pedig megpakolnám a tetöt napelemmel, de csak annyival... ami aztán éves szinten épp kicsit kevesebb legyen mint amit az ELMÜ töl veszek.

Üzemel valakinél esetleg hasonló rendszer? Jól mükszik? Be lehet integrálni okosház rendszerbe?
Hogy érdemesebb a HMW-t megoldani? Indirekt tároló ami még esetleg pufferként is menne, vagy egy egyszerü villanyboyler?

Válaszokat, észrevételeket köszönöm.
Üdv.
Csövi

mado
2016.01.20., 21:52
HMV -re hőszivattyú jó?
Semmiképp nem szeretnél másféle hőszivattyús megoldást? Én azért választom azt, mert szeretnék mindent egy szerkezettel megvalósítani: fűtés, hűtés, HMV. Sajnos a szondás drága, a kollektoroshoz nem biztos, hogy van elég felületem, így szerintem a levegő-vizes zubadan lesz a befutó.

feripapa1
2016.01.26., 07:58
----- Be lehet integrálni okosház rendszerbe?
Csövi

Szeva! Én csak az ép.felügyelethez tudok tanácsot adni. A gépészetet egy gépésztervezővel találd ki, aki az igényeid figyelembevételével megalkotja a rendszert.
Minden gépészeti berendezést be lehet integrálni a rendszerbe. A rendszerrel ezen eszközöket vezérelni is lehet. Természetesen a megfelelő csatoló készülékekkel. Sajnos vannak gyári eszközök, melyek irreálisan drágák, de nélkülük nem lehet kapcsolatot teremteni adott eszközzel. Javaslom, hogy egy automatikával foglalkozó céggel is vedd fel a kapcsolatot, miután megvannak a beépítendő készülékek. Ők tanácsot tudnak adni a rendszerbe integrálás lehetőségéről.

vzoli
2016.02.10., 13:01
Naponta járok felé, nézem, egyre jobban álltok. Megnézhetem valamikor a házat?