16. odal, összesen 18 oldal ElsőElső ... 61415161718 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 151 eddig: 160 ennyiből: 171

Téma: Zehner Comfosystem hővisszanyerős szellőztető rendszer

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Iván Mutasd a hozzászólást
    Igen, erről nem szeretnek beszélni. Pedig ha belegondolnék, hogy a konyhából elszívott zsíros gőzök, a fürdőszoba párája, 1-2 évnyi influenza vírus és hasonló nyalánkságok mit alkotnak ott bent....ááá inkább bele sem akarok gondolni!
    Ez az egészségügyi vonzat az ami leginkább elgondolkodtat a szellőzés ügyében!
    A konyhában elszívott "zsíros" gőzöket a zsírfogós elszívón kell átkergetni, aminek a végén szénszűrő van (szagok miatt is). Nem egy drága dolog. A fürdőszoba sem állandóan párás.... Az elszívott ágban lévő közeg nem találkozik a befúvott közeggel. Entalpiás hővisszanyerőnél sem gondolom, hogy rettegni kéne.
    Uff

csuszka Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Iván Mutasd a hozzászólást
    Hozd be külföldről! Csak a garanciális problémákkal hová fogsz fordulni? Akkor azt zsebből fogod állni, mert hogy vissza Hollandiába nem fogsz menni ezért, az tuti. Én is végig zongoráztam már ezt a témát. Valóban sok cucc olcsóbb külföldön - nem értem miért - így van. De fordított is van. Láttam magyar cég termékét külföldön. Itthon volt a cucc 280 ezer, odakint Németországban meg 2000 euró! ilyen is van. A garanciát viszont nagyjából akkor elfelejtheted! Szvsz. Egyébként érdekelne engem is olyanok véleménye, akik hoztak már be külföldről drága gépet, hogy milyen a garancia érvényesítés lehetősége -reálisan, nem papíron - így?
    Teljesen igazad van a garanciával kapcsolatban, ezzel tisztában vagyok.
    Viszont ott van a másik oldal is: garancia az 1-2 év? reálisan ami el tud romlani a vezérlés vagy a motorok (ebből a vezérlés lehet a drágább). De ott van mellette, hogy most kaptam kedvezményes ajánlatot egy Zehnder ComfAir 350 Luxe entalpiásra+ vezérlő egység: 1.020.00 Ft bruttó.
    Ezzel szemben ha behozom ugyanez a cucc: 675.000 bruttó + 50.000 a szállítás.
    Tehát 725e vs 1.020e (mindkettő bruttó). Ez 300e ft az 1 év garanciáért! Nem biztos hogy megéri.
    Pont ezért kérdezem, hogy másnak mi a tapasztalata.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: csuszka Mutasd a hozzászólást
    Teljesen igazad van a garanciával kapcsolatban, ezzel tisztában vagyok.
    Viszont ott van a másik oldal is: garancia az 1-2 év? reálisan ami el tud romlani a vezérlés vagy a motorok (ebből a vezérlés lehet a drágább). De ott van mellette, hogy most kaptam kedvezményes ajánlatot egy Zehnder ComfAir 350 Luxe entalpiásra+ vezérlő egység: 1.020.00 Ft bruttó.
    Ezzel szemben ha behozom ugyanez a cucc: 675.000 bruttó + 50.000 a szállítás.
    Tehát 725e vs 1.020e (mindkettő bruttó). Ez 300e ft az 1 év garanciáért! Nem biztos hogy megéri.
    Pont ezért kérdezem, hogy másnak mi a tapasztalata.
    Nekem több műszaki cikkemet csapta agyon a villám, mint ahány garanciális időben elromlott. Pedig van egy pár kacat itthon. Az egyetlen kivétel a laptop, az többször is megadta magát.

Szerintem kérdezd meg, hogy mennyibe kerül egy tartalék vezérlés/ventillátor, ha nem kerül 300 ezerbe akkor egyértelmű, hogy fölösleges a garancia.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Nekem több műszaki cikkemet csapta agyon a villám, mint ahány garanciális időben elromlott. Pedig van egy pár kacat itthon. Az egyetlen kivétel a laptop, az többször is megadta magát.

Szerintem kérdezd meg, hogy mennyibe kerül egy tartalék vezérlés/ventillátor, ha nem kerül 300 ezerbe akkor egyértelmű, hogy fölösleges a garancia.
    Egyrészről biztos, hogy felesleges a garancia. Nem hiszem, hogy egy ilyen minőségű termék 1-2 év alatt kipurcanna. De másrészről meg jó ha van, mert azért nem kétfillér ha mégis beüt a ménkű!
    Tulajdonképpen végső soron szvsz azt mondom, vágjál bele, mert van akkor 300 ezred az esetleges hibára tartalék ( a különbözet ), de ha semmi gebasz nem lesz, akkor azt a 3 kilót megnyerted!

csuszka Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: medvetervez Mutasd a hozzászólást
    Ez a listaár. Listaáron senki sem vásárol.
    Miért, mi a tapasztalat mekkora árengedmény a reális egy komplett kivitelezés esetén a Zehdner listaárakból?

csuszka Vendég

Standard Kivitelező?

Sziasztok!

Tud valaki kivitelezőt ajánlani a hőcserélős rendszer beszereléséhez?
    A gép+elosztók/hangcsillapítók Zehnder, a többi elem Lindab lesz.
    Tehát a kivitelezés és a beállításra kellene szakember.

Üdv,
    Csuszka

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Továbbra is szenvedek a száraz levegővel, de az entalpia hőcserélő Zehnderes ára (nettó 250-300e) annyira brutális, hogy akkor már érdemesebb kidobni az egész gépet és venni/építtetni egy újat. Feltételezem, hogy a használt hőcserélőmet nem cserélik be.

Régebben az indexes fórumon volt szervezkedés a nem entalpiás Recair hőcserélőre, rendeltek 11 darabot közvetlenül a gyártótól, szállítással együtt 130 euró körüli áron. Valaki nem tudja esetleg, hogy az entalpia hőcserélőt ki gyártja a Zehnderekbe? A Recair által gyártottak mérete nem stimmel (hacsak nem gyártanak egyedi méretet a Zehnder részére).

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Továbbra is szenvedek a száraz levegővel, de az entalpia hőcserélő Zehnderes ára (nettó 250-300e) annyira brutális, hogy akkor már érdemesebb kidobni az egész gépet és venni/építtetni egy újat. Feltételezem, hogy a használt hőcserélőmet nem cserélik be.

Régebben az indexes fórumon volt szervezkedés a nem entalpiás Recair hőcserélőre, rendeltek 11 darabot közvetlenül a gyártótól, szállítással együtt 130 euró körüli áron. Valaki nem tudja esetleg, hogy az entalpia hőcserélőt ki gyártja a Zehnderekbe? A Recair által gyártottak mérete nem stimmel (hacsak nem gyártanak egyedi méretet a Zehnder részére).
    Kétféle páravisszanerős rendszer van. A Recair gyakorlatilag a nem páravissznyerős betét köré épít elektromosan vezérelhető mechanikus irányváltót (RE sorozat). Sajnos emiatt a fizikai méretek megváltoznak, más gép kell köré.

A másik, amit a Zehnderedbe is megy, az azonos méretű és nem mchanikus, hanem a hőcserélő anyaga (nedvesség?)páraáteresztő (GoreTex vagy hasonló??). Az pedig a Paul/Zehnder/Hoval gyártja házon belül ...

Sajnos a két rendszer nem keverhető, így nincs olcsó beszerzés direktbe a Recairtól.

Nekem már három hete padlót fogott a pára (2x%, 20% alatt), napi dupla mosás szárítás tudta csak harminc közelébe vinni. Kb egy hete a nagy hidegek kezdetekor levettem a szellőztetőt kis fokozatra, azóta legalább 20% alá nem magy. Évek rutinjával a beszabályzott légmennyiséggel pont 1000ppm alatt marad a CO2 így is, de csak éppen
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Hát ez nem jó hír. Azért köszi.

Nálam is minimumra van állítva a szellőztető (20%-os teljesítmény). Nagy hidegekben elmegy napi 4-5 liter víz az ultrahangos párásítóban. Így olyan 30% körül van a minimum pára a saját monitoromon (egy másik mérő 5%-kal kevesebbet mutat).

Idén annyi változott, hogy felraktam a szellőztető elé egy időkapcsolót és csak napi 12 órát megy. A görbéimen nem látok értékelhető változást, bár még nincs sok adat. Eddig talán ha 2-3% különbség van. De valamit azért érhet, mert idén nem rázott még meg a kilincs.

Havi min/max diagram:

Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	haviminmax.png
Találat:	18
Méret:	85.5 kb
ID:	3640

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Nálunk nincs gond a párával (Hoval gép), sőt gyakran túl sok
    Dec 1 és Jan 1 között, 38% és 55% között mozgott, most per pillanat 44%
    A kiteregetett ruhák lassan száradnak, emiatt most tervezünk venni szárítót.
    A szellőztetőgép 24h-ban 50%-on megy, ami egyébként 50W-os teljesítmény.

Nálatok milyen a gép fogyasztása 50%-on?
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

16. odal, összesen 18 oldal ElsőElső ... 61415161718 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket