17. odal, összesen 18 oldal ElsőElső ... 715161718 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 161 eddig: 170 ennyiből: 171

Téma: Zehner Comfosystem hővisszanyerős szellőztető rendszer

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

20%-on 37W, 50%-on 77W, 100%-on 500W körül.

Mibe kerül egy Hoval gép?
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    20%-on 37W, 50%-on 77W, 100%-on 500W körül
    Az 500W nem kicsi. A Hoval maxon 150W-ot eszik, bár lehet annyival kevesebbet is szállít.
    (Katalógus szerint 250m3/h a max és 50W 150m3/h -nál)

Mibe kerül egy Hoval gép?
    Attól függ honnan nézzük
    Előfűtés semmilyen formában nem kell hozzá, utófűtés sem kellett még, kondenzvíz lefagyással nem kell foglalkozni mert nincs kondenzvíz kifolyó rajta, párásítani nem kell.
    Szóval a gép drága, de összességében talán mégsem
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2015.08.17.
    Összes hozzászólás
    7

Standard

A ComfoAir 70-ről mit gondoltok?
    http://www.e-gepesz.hu/?action=show&id=15897
    Beszerelés:
    https://www.youtube.com/watch?v=zYcFosLP5V0
    Technikai adatok:
    http://www.zehnder-systems.de/Produk...er-comfoair-70

Elvben "csak" két helyiséget szellőztet ki, de ügyesen elhelyezve mondjuk 2 ilyen géppel talán meg lehetne oldani egy akár nagyobb ház szellőztetését is.

Magyar ár 400e körül.
    800e lenne 2 db és sokkal kisebb csövezés szereléssel mondjuk 1 millióból megáll a projekt és kész az entalpiás (!) szelőztető rendszer.
    A légszállítás nem túl acélos (max. 65 m3/óra/gép), de ahogy olvasgatom az itt hozzászólók mind inkább fél teljesítményen üzemeltetik a gépeiket,és még úgyis elegendő.

Láttok benne fantáziát, vagy nem működőképes több ilyen kisgép kombinálása?

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Nekem kb 120m3/h kell, és a 350-es gépek között nézelődök. Hangban biztos nem mindegy, hogy 30-40%-on vagy 100%-on járatom.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

1 milkát ne költsél egy szar rendszerre, már megbocsáss. Szerintem nem lesz komfortos és kielégítő a szellőzés. Ha mindenképp entalpiás kell és nem akarod a hollandoknál megvenni majd fél áron, akkor más típust nézzél. Pl. ez vagy hasonlónak is van entalpiás kivitele, 800e körül valószínűleg kapható. Sőt Paul Focus 200 entalpiás itt. Normál hőcserélős meg van 400 alatt is állítólag (nem Zehnder). Nekem a szellőző cső 250e alatt volt komplett, magad össze tudod szerelni, nem nagy ördöngösség.

Regisztráció:
    2015.08.17.
    Összes hozzászólás
    7

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Ha mindenképp entalpiás kell és nem akarod a hollandoknál megvenni majd fél áron, akkor más típust nézzél.
    Szívesen megvenném a hollandoknál féláron. Van egy webcímed esetleg?

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Nekem kb 120m3/h kell, és a 350-es gépek között nézelődök. Hangban biztos nem mindegy, hogy 30-40%-on vagy 100%-on járatom.
    Nem hát. Az enyém 100%-on 500W-os fogyasztást és egy légcsavaros repülőgép hangját produkálja.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Stielzkingal Mutasd a hozzászólást
    Szívesen megvenném a hollandoknál féláron. Van egy webcímed esetleg?

Pár éve nekik volt a legjobb áruk és nagy kereskedő cégnek tűnik.
    http://www.harrybloemen.nl/

A tipus: WHR 930 (Storkair)
    Több céget is találsz, ha rákeresel.

Regisztráció:
    2016.06.24.
    Összes hozzászólás
    4

Standard

Sziasztok,

Nemrég csatlakoztam ezen az oldalhoz, és nagyon sok hasznos információt találtam itt.
    Erdélyből írok, a Székelyföldön szeretnék építeni egy energiatakarékos házat. Ezen ismereteket keresve jutottam ezen oldalra is.
    A házat Porotherm 30 Sth téglából (nálunk ilyent lehet kapni lamdba 0,142) terveztem, a szigetelést Rockwool Frontrock Max E 20 cm-es kőzetgyapottal oldanám meg a homlokzaton, a tetőn meg 30 cm-t tennék Deltarock és Airrock-ból.
    Úgy gondolom muszáj szellőztető rendszerben is gondolkozzak, mert hanem a penész megfog majd élve enni.
    Konkrét ajánlatom egyelőre a Zendertől van, Confoair 350-es géppel az egész rendszerre, de nézegetem a Stiebel Eltron lwz 170 e plust is.
    Ezzel kapcsolatban volna egy pár kérdésem:

• Én úgy gondolom, hogy egy ilyen rendszer kiépítése gazdaságilag sose lesz jövedelmező (magas beszerzési ár + félévente szűrők + alkatrészcsere, stb.), de elsősorban azt az életminőséget kell megfizetni, amit egy ilyen majd ajánl. Mi a ti véleményetek?
    • Egy előzetes Zehnder romániai képviseleti árajánlatot kaptam, amin szerepel minden pozíciónál egy katalógusár, és utána egy diszkont. A katalógusárakat összehasonlítottam más nyelvű anyagokkal (magyar+angol) is és egyezik, de ők startból egy 20%-os diszkontot ajánlanak. Szerintem minden ország/képviseletnek lehet egy kapott diszkontja mivel játszik az ügyfelek felé. Ti mit tapasztaltatok hol, kitől lehetne így minél jobb árat kipréselni?
    • A gépésztervező a következő adatokat adta meg: hozam 300 m3/óra, és biztosított nyomás az 200 Pa kell legyen. Melyig gép, milyen típusú csövezettel lenne a legjobb választás ár/minőség szempontjából?
    • Mennyire egészséges összekombinálni pld. Zehnder gépet pld. Lindab csövezettel? Vagy inkább jobb lenne egy cég teljes rendszerét megvenni?

Válaszaitokat előre is köszönöm,

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Gyerekik!

Ilyet találtam ócsó pénzír!

https://www.ventilatieland.nl/categorie/8048/wtw-zehnder-stork-whr-930.html

Nem tudom megfejteni, hogy entalpiás melyik lehet, ha van egyáltalán belőle.
    Hátha valaki aki okosabb nálam rávilágít.
    Közben rájöttem, hogy csak a ComfoAir Q sorozatban van entalpiás!

Na de azért egy 350-es gép 860.000-ért , itthon a legjobb ár 1 misi!
    https://www.ventilatieland.nl/zoeken...alpiewisselaar

17. odal, összesen 18 oldal ElsőElső ... 715161718 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket