1. odal, összesen 18 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 171

Téma: Zehner Comfosystem hővisszanyerős szellőztető rendszer

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard Zehner Comfosystem hővisszanyerős szellőztető rendszer

Két hővisszanyerős szellőztető rendszer versenyzik nálunk azért, hogy beépülhessen a passzív házunkba...
    A Paul Novus 300-ról már írtam, a másik versenyző a svájci Zehnder ComfoAir 350.
    Előnyei a Paul készülékkel szemben: a Zehnder egy komplett rendszert árul. A standard készülék (lent az 1. és 2. kép) mellé opcionálisan lehet igényelni elektromos előfűtést, entalpiás hőcserélőt, az alapkészülékre ráépíthető, nyáron klímaként szolgáló ComfoCoolt (6. kép), de csatlakoztatható hozzá egy sole földhőcserélő is (3. és 4. kép), ami télen előmelegíti, nyáron hűti a szellőztető levegőjét.
    Továbbá a Zehnder az egyetlen, amelyhez kapható a rendszerbe integrált konyhai szagelszívó is (Comfohood, 5. kép), és nem csak a képen látható konyhaszigetes verzió.

Zehnder weboldal: http://www.zehnder-online.de/ (csak német nyelven)
    Angolul: http://www.comfosystems.com/Home,9.html
    Magyar nyelvű prospektus letölthető: itt

Árak:
    A Zehner ComfoAir 350 alapkészülék bruttó 2.000 euró közötti áron kapható Németországban (a Paul Novus 300 alapkészülék ára kb. 2800 euró).
    A Zehnder weboldaláról letölthető egy anyag, ahol részletesen bemutatják a teljes rendszer anyagköltségét egy 140 nm-es házra vetítve, az ott megadott ár bruttó 6.400 euró. Az árkalkuláció letölthető: itt.

Magyarországi forgalmazó(k):
    Eddig csak a Zöldparázs Kft. weboldalán találkoztam a Zehnderrel, hozzávetőleges rendszer anyagárak itt találhatóak: cseresznye.net
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete IMG_7668.JPG   cfa350_low.jpg   zehnder_comfofond_l_ca350_300dpi.jpg   v3_de_CH_img_pi235_5_large.jpg   comfohood.jpg   ComfoD_550aangepast.JPG  

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Írj majd a fejleményekről
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Tavaly voltam egy Zehnder promo előadáson. Ez volt az első szellőztető gép / rendszer amit láttam.
    Az előadáson lejött, hogy valamilyen előfűtés mindenképp kell a rendszerhez, ami elég szépen emeli az amúgy sem olcsó árat...

Nekem is tetszik, de szerintem ár/kategóriában a Kair jobb választás.

Innen vannak az áraim, ők szervezték a promo-t is:

http://cseresznye.net/arak/hovisszan...szer-arak.html

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Tavaly voltam egy Zehnder promo előadáson. Ez volt az első szellőztető gép / rendszer amit láttam.
    Az előadáson lejött, hogy valamilyen előfűtés mindenképp kell a rendszerhez, ami elég szépen emeli az amúgy sem olcsó árat...

Nekem is tetszik, de szerintem ár/kategóriában a Kair jobb választás.
    Pont kiegészítettem a nyitó hozzászólásomat az árakkal és a cseresznyével, aztán olvastam el a hozzászólásokat...

Remélem, a Kair fizet M3 Hellrotnak előbb-utóbb valami jutalékot, sokat tett a készülék itthoni térhódításáért...

Viccet félretéve: az eddigi fórumos hozzászólásokból ítélve jó kis készülék ez a Kair, de az alacsony hővisszanyerési hatásfoka miatt passzív házba nem alkalmas, én speciell buknám a határértékeket.

A Zehnder mini sole földhőcserélője egyébként ca. 1.600 euróba kerül (plusz a földmunka és a 100 méternyi cső), szerintem ennél olcsóbban nem lesz olyan megoldásod, amivel az épület aktív hűtését is meg tudod oldani.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete sole.jpg  

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Remélem, a Kair fizet M3 Hellrotnak előbb-utóbb valami jutalékot, sokat tett a készülék itthoni térhódításáért...
    Szerintem már az importőri szerződést is aláírták

az eddigi fórumos hozzászólásokból ítélve jó kis készülék ez a Kair, de az alacsony hővisszanyerési hatásfoka miatt passzív házba nem alkalmas, én speciell buknám a határértékeket
    Papíron 75 m3/h -nál 98%-ot adnak meg, 150-nél 96%-ot. Azért van ennél rosszabb is

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

A Zehnder mini sole földhőcserélője egyébként ca. 1.600 euróba kerül (plusz a földmunka és a 100 méternyi cső), szerintem ennél olcsóbban nem lesz olyan megoldásod, amivel az épület aktív hűtését is meg tudod oldani.
    Hát nem ócó, ahhoz képest hogy ezzel csak a befújt levegőt lehet hűteni.

Egyszer majd valaki elmondhatná, miért kerül egy hőcserélő és szivattyú fél millába. Ja tudom, csak!

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    S
    Papíron 75 m3/h -nál 98%-ot adnak meg, 150-nél 96%-ot. Azért van ennél rosszabb is
    Nem véletlenül építenek be passzív házba csak a Passivhaus Institut által minősített szellőző rendszereket, mert ott a teszt során bizonyítani kell az adatokat.
    Ezek a gyári laborban mért hővisszanyerős százalékok kb. annyit érnek, mint a gyári COP-értékek néhány évvel ezelőtt...

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Hmm, csak nekem tűnik hasonló konstrukciónak, mint a Kair IECO4? Még a légszűrő fiókok kialakítása is hasonló...
    Az első képen hiányolom az szerelésből a drain cső szifonját, persze lehet hogy a lefolyónál van... ugyanakkor a csövek kialakítása nagyon tetszik!
    Ezt a fajta csövet jó lenne apró pénzért beszerezni.

braunlac Vendég

Standard

Angol nyelvű link.
    Letölthető ismertető magyarul.

antalhalasz Vendég

Unglücklich

Tudod mi van a másik oldalon? Kiszámoltad mit kapsz ennyi pénzért? És elgondolkodtál azon mennyi gondot, üzemeltetési költségnövekedést veszel a nyakadba?

Épületgépészeti szakkönyvben vagy áramlástechnikával foglalkozó írásban utánanézve rögtön meglátod, hogy a készülék ventilátora nem ingyen szívja majd keresztül a csővezetéken a levegőt! Magasabb lesz a villamos teljesítményfelvételed, s így az áramszámlád! Cserébe legfeljebb 0,5 kW-ot kapsz. Megéri?

Nem kötözködésként mondom, de ez nem aktív hűtés. Az ilyent a szakirodalom passzívnak mondja.

1. odal, összesen 18 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket