16. odal, összesen 16 oldal ElsőElső ... 6141516
Mutasd az eredményt ettől: 151 eddig: 160 ennyiből: 160

Téma: Sima EPS vagy EPS grafit?

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Iván Mutasd a hozzászólást
    Esetleg megadnátok a vállalkozók elérhetőségeit? ( A 2900 ft/nm-es vállalkozókét )
    Itt az árajánlatok e körül szórnak, így van munkájuk, kérdés az hogy ennyiért elmennek-e messzebbre, szerintem nem.

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Hol az az itt? Ne hari de elfelejtettem melyik a te házad...
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Itt az árajánlatok e körül szórnak, így van munkájuk, kérdés az hogy ennyiért elmennek-e messzebbre, szerintem nem.

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Hol az az itt? Ne hari de elfelejtettem melyik a te házad...
    Hát lehet ezt elfelejteni, nekem még pár évig nehéz lesz..
    http://www.passziv.net/forum/forumdisplay.php?f=88

Regisztráció:
    2013.09.09.
    Összes hozzászólás
    695

Standard

Gyula tényleg nem a szomszédban van!
    Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Hát lehet ezt elfelejteni, nekem még pár évig nehéz lesz..
    http://www.passziv.net/forum/forumdisplay.php?f=88

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64

Standard

nekem Budapesten tavaly októberben 3800 Ft+ÁFA áron vállalták a grafitos EPS-t, de most beszéltem a vállalkozóval és most már 4500 Ft+ÁFA áron vállalja, megteheti, mert kevés a normális cég aki ért hozzá, és jól csinálják, ha meg túl olcsó az meg gyanús vigyázni kell vele, a szigetelést az ember 20-30 évre tervezi

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Esetleg megadnátok a vállalkozók elérhetőségeit? ( A 2900 ft/nm-es vállalkozókét )
    Ez szeged mellett van és az egész kőművesmunkát ők csinálják vakolva monolit födémmel födém szigeteléssel és az lebetonozva belső
    burkolások nélkül 3.500.000ft-ért. Egy évre előre van munkájuk.És nem mennek ki csongrád megyéből.Még mindig érdekel?

Regisztráció:
    2016.06.23.
    Összes hozzászólás
    3

Standard

Családi házunk szigeteléséhez kérnék segítséget. Silka falunkat 25cm grafitos szigeteléssel tervezzük bevonni. Megtetszett az Austrothermnek ez az új reflex nevű szigetelése.
    Végigolvastam minden alkalmazás technikai útmutatót., és nem találtam semmi konkrétumot, hogy mikor kell dübelezeni és mikor nem!
    A falunk legnagyobb magassága 3m.
    Dübelnek a Termoz SV II ecotwist 0 - 10 (szig. anyag vastagság) néztem ki ha muszály.
    De ez is 250.000ft kiadás biztos szükséges?

Pl. ott van a Baumitnak az új csodája:
    http://www.baumit.hu/termekek/homlok...sak/index.html
    StarTrack orange
    A Baumit ragasztótárcsa orange a hagyományos dübelezés alternatívája üreges tégla, pórusbeton falazatokon és kritikus alapfelületeken.
    Na most ez is csak egy fal közeli rögzítő így a matraceffektus révén ugyanúgy le kéne dobnia a szigetelést.
    Egyébként ragasztáshoz mit javasoltok, valamilyen ragasztót, vagy esetleg ragasztó purhabot?

Regisztráció:
    2012.08.03.
    Lakóhely
    Gyula
    Összes hozzászólás
    259

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: fmorradalom Mutasd a hozzászólást
    Családi házunk szigeteléséhez kérnék segítséget. Silka falunkat 25cm grafitos szigeteléssel tervezzük bevonni. Megtetszett az Austrothermnek ez az új reflex nevű szigetelése.
    Végigolvastam minden alkalmazás technikai útmutatót., és nem találtam semmi konkrétumot, hogy mikor kell dübelezeni és mikor nem!
    A falunk legnagyobb magassága 3m.

Én szedtem le 5 éve csak purhabbal felrakott 10cm-s polisztirolt, először az anyag vált ketté. Azóta én is csináltam csak purhabbal 1. emeletig. Páran lehurrogtak érte. A kérdés az volt mi lesz 20 év múlva a purhabbal. Szerintem semmi. Ha félős vagy biztosítsd be dűbellel, de az annyiba kerül amit leírtál. Esetleg a sto-ecotwist 220ft/db-ból kijön, az 100-400mm között mindig alkalmazható.
    Sőt olvastam cementessel telibe ragasztott, nem dűbelezett feltevéssel is az egyik magyar passzívháznál. Ez a tapasztalat szigorúan első emeletig érvényes, afelett nem próbáltam meg ... még.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

én ezzel ragasztanám fel dűbel nélkül:
    http://www.sto.hu/pdf_musz/TM_StoLevell_Duo_Plus_m.pdf

Nálam ~8m volt a legnagyobb magasság, és raktunk pár dűbelt, de egy rakás meg is maradt.
    Hamarabb fog a szigetelésed szétmállani mint a ragasztó elenged.

Regisztráció:
    2013.12.09.
    Összes hozzászólás
    123

Standard

Ha esetleg kellene dűbel és olcsóbban LINK. A 300 mm hosszú elég a Silka falba és az 110 Ft/db. Koelner márkájú.

Úgy tudom szigetelés vastagsághoz is kötött ameddig még nem kötelező a dűbel. Ez ha jól emlékszem 10 cm.

Szigetelésnek bőven jó az Energosystem márka is. LINK Vettem belőle 30 m3-t. Szép egyenes táblák.

16. odal, összesen 16 oldal ElsőElső ... 6141516

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket