Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 9 ennyiből: 9

Téma: Villamos padló temperálás, csináld magad!

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard Villamos padló temperálás, csináld magad!

2010. április 10.

Kezdetektől fogva szerettem volna padlótól plafonig ablakokat. Ezek nagyon attraktívak, de elkerülhetetlenül nagyobb höveszteséget jelentenek, különösen egy PH szigetelésű falszerkezethez képest. Mit lehet tenni?

A szokásos megoldás az, hogy a fűtötestek az ablakok alá kerülnek és így természetesen kialakul egy hőfüggöny az ablak előtt. Ez a megoldás nálam nem járható, mivel az ablakok alatt nincs falszakasz.

Erre megoldásként akadtam a nagyon attraktív padlókonvektorokra. Ez gyakorlatilag egy fűtőtest, ami egy a padló alatt kialakított üregben, egy járható rács alatt lakik. Ezt mint teljes főtési megoldást is fontolgattam.

Sajnos hamar rájöttem, hogy evvel a megoldással van egy pár probléma, miszerint:
    - csak melegvizes rendszereket találtam, elektromosat nem. Vizes rendszert nem akartam kiépíteni.
    - méterenként mintegy 100 000Ft-os ár. Ez csak maga a konvektor!
    - értelmes teljesítményt csak az aktív, ventillátoros típusok tudnak leadni. Mivel ez mozgó alkatrészeket tartalmaz, ugyancsak kizáró ok volt nekem.

Időközben elkészültek a hőtechnikai számítások, valamint kiválasztottuk a padlóburkolatokat is. Részben a padlóburkolat miatt a teljes padlófűtést nem volt ajánlott megvalósítani, ezért döntöttem a helyi padlótemperálás mellett, csak az ablakok hőveszteségének pótlására. A helyiségek fő fűtése pedig villlamos konvektor lett.

Az ablakok hövesztesége kb 100W, -15 fokon a környező falakhoz képest. Ennek megfelelően, némileg felültervezve egy-egy 300W-os, 2m2-es fűtőszőnyeg került mindegyik elé.

Ezeket AEG gyártmányok, egyenként egy-egy DEVIREG 550-es vezérlővel működnek. A vezérlő méri a padló és a levegőhőmérsékletet és ennek megfelelően öntanuló módon kapcsolgatja a szőnyegeket amikor kell. A vezérlők hálózatba vannak kötve, az időprogramjukat a mester vezérli. A cél padlóhőmérséklet meglehetősen alacsonyra, 22fokra van beállítva.

A kivitelezés a következő lépésekből állt:
    - aljzatbeton elkészítése, az ablakok előtt 5mm-rel alacsonyabbra
    - padlóhőmérő elhelyezése a fűtőszál alatt, a betonba öntött gégecsőbe. Fontos hogy ez kivehető, cserélhető legyen.
    - flex csemperagasztó felkenése fogazott kanállal
    - fűtőszőnyeg fektetése a ragasztóba. Ezt menetközben kell vágni, hogy a tervezett formát vegye fel. Eléggé jól lehet vele dolgozni, mert pont kellően merev hogy formára lehessen hajlítani. Ugyancsak segít, hogya drótok közötti hálót a ragasztóba simítva nagyon jó tartást ad, szinte azonnal.
    - ragaszó száradása, ellenőrizve hogya háló és a drótok síkban legyenek.
    - flex padloponnal sikba öntés (lehet ragasztót is rásimítani, ha abból van több)
    - elektromos ellenállás és szigetelés vizsgálat
    - padlóburkolás
    - villamos bekötés

Ez a megoldás egy szinte észrevehetetlen, de igen komfortos épületgépészeti elem. Alig várom, hogy az ablak előtt álllva nézhessem a havazást

Felhasznált szőnyegek:
    - Az ablakok alatt egy-egy AEG TBS TB 50 160/2, 4m-es szőnyeg van (kb 25Eft-db). 5db
    - Fűrdő 10nm, 7.6nm szőnyeg, 200W/nm, 1.21KW http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISA...L:COSI:GB:1123
    - Fürdő, 3.4nm, 2.8nm szönyeg, 200W/nm szintén a fenti e-bay boltból

Update: A padlóhőfokot a kezdeti 24 órás 24 fok helyett a vezérelt áramos időszakokban 32 fokra állítottam, mivel nem igen votl érezhető a működésük. Ekkora hőmlérséklet kellet, hogy kellemes legyen a padló hőérzete. Ez talán fontos lehet azoknak is, akik padlófűtéssel szeretnének PH-t fűteni, hiszen az oda szükséges mondjuk 26-28 fokos padlóhőmérséklettel még lehet hogy pont nem lesz meg az a kellemes meleg érzet. Magasabb pedig már túlfűtheti a házat.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete BIG_0007481825.jpg   BIG_0007481821.jpg   BIG_0007481818.jpg   BIG_0007481816.jpg  

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Update: A kezdeti 24 fokos padlóhőmérséklet ugyan komfortos, de kevés volt a hőpótláshoz. Ezért decemberben felvettem 32 fokara, ami még kellemesebb és már a dupla ablakos sarok szoba hőmérsékletében is érezhető változást hozott.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Ugyancsak érdekesség, hogy ezek a fűtőszőnyegek önmagukban 19 fokot tartottak a házban január első két hetében. Történt ugyanis, hogy a villanyszerelők egy karbantartás során lekapcsolták az éjszakai áramot és így a fő fűtést is ....

Péter Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Update: A kezdeti 24 fokos padlóhőmérséklet ugyan komfortos, de kevés volt a hőpótláshoz. Ezért decemberben felvettem 32 fokara, ami még kellemesebb és már a dupla ablakos sarok szoba hőmérsékletében is érezhető változást hozott.
    Ezt kifejtenéd bővebben? Plusz nyolc fokos padlóhőmérséklet azért eléggé drasztikus emelés, nem?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Péter Mutasd a hozzászólást
    Ezt kifejtenéd bővebben? Plusz nyolc fokos padlóhőmérséklet azért eléggé drasztikus emelés, nem?
    Az eredeti 24 fokos beállítás alig volt érezhető, ugye ne felejtsük el, hogy ez a beton hőmérséklete, ami felett még van két centi faburkolat is.
    Na most, ha ezen az ablakok alatti 2-2 négyzetméteres felületen számottevő hőmennyiséget akarok visszapótolni, akkor bizony fel kell melegíteni.
    Ugyancsak figyelembe kell venni, hogy ugyanakkor az időprogramot is módosítottam, most már ezek a szőnyegek is éjszakai áramot preferálnak. Azaz az átállás lényegében a 24 órás 24 fokról, napi 8 óra 32 fokra történt. Ez összességében olcsóbb, és még melegebb is lett.
    Mindez leginkább erre a szobára igaz, ahol nem tudtam fűtést elhelyezni a külső falon, valamint a legnagyobb az ablakfelület is.
    Asszonynak tetszik a magasabb hőmérséklet, már ő is szívesen álldogál az ablakok előtt. Oda is figyel, hogy ne tegyen semmi nagyobb dobozt vagy bútort azokra a részekre.
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

jtx Vendég

Standard

Az AEG szőnyegre tudnál árakat mondani?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jtx Mutasd a hozzászólást
    Az AEG szőnyegre tudnál árakat mondani?
    Az ablakok alatti 0.5 x 4m es csík kb 25 Eft-ba került. Ha PH-ba gondolkodsz, akkor feltétlenül ajánlom ezt a megoldást, hiszen ott pláne felesleges a teljes padló felületet beburkolni vele. Lásd kommentem a kezdő cikk Update-jében.

Nem innen vettem ugyan, de ugyan ezt: http://www.iparcikkonline.hu/1553/ae...os-futoszonyeg
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.01.02.
    Összes hozzászólás
    129

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Az ablakok alatti 0.5 x 4m es csík kb 25 Eft-ba került. Ha PH-ba gondolkodsz, akkor feltétlenül ajánlom ezt a megoldást, hiszen ott pláne felesleges a teljes padló felületet beburkolni vele. Lásd kommentem a kezdő cikk Update-jében.

Nem innen vettem ugyan, de ugyan ezt: http://www.iparcikkonline.hu/1553/ae...os-futoszonyeg
    Szia

Neked már volt a kezedben ez a szőnyeg, ezért kérdezném:
    Anyuméknál kéne egy kis tuning a fürdőszobába, felrakható szerinted ez a vakolatba a csempe alá?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Egy üvegszövet hálón egy átlagos egér vezetékét képzeld el.
    Falra felrakni nem lesz egyszerü, rögzíteni kell majd elég sűrűn.
    Lehet hogy a csemperagasztóba könnyebb bedolgozni mert sűrűbb. Ha már fent lesz egy réteg akkor szerintem fent marad majd.
    Kb olyan mint az EPS hálózás a falon. Kömüves megoldja

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket