24. odal, összesen 32 oldal ElsőElső ... 142223242526 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 231 eddig: 240 ennyiből: 319

Téma: Hoval szellőztető

Little Vendég

Standard Hoval Re.

Sziasztok!

Ismerkedek én is a forgódobos szellőztetőkkel.

Üzemeltetési tapasztalatokra lennék kíváncsi, elsősorban attól, akinek ez van beépítve: (pl: Airwatt)

- Hideg téli napokon mennyire melegíti fel a -10, -20 fokos külső belépő levegőt? Hány fokkal lép ki a gépből a házba?
    A gépkönyvi adatok szerint 85% a hatásfok, tehát elméletileg 20 fokos ház belső melett -10 fok külsőnél 15,5 fokkal, -20 fok külsőnél 14 fokkal lép ki a gépből és megy a házba a levegő. Ez az elmélet... a gyakorlat ezt alátámasztja?
    - Hoval CoolVent opció hogy szuperál a gyakorlatban? A Hoval a CoolVent-et elvilet klimatizált helyiség hideg visszanyerésére ajánlja. Klimatizálásnak felel meg ez esetben az is, ha falhűtéssel hűtöm nyáron a házat? Bent van fix 25 fok kint meg 35 fok, akkor visszanyer valami hideget?
    - Hoval RS 250 esetében nem értem, hogy a belépő oldalon a szűrő miért a forgódob után van? Így nem tud könnyeben koszolódni a forgódob?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Little Mutasd a hozzászólást
    Hideg téli napokon mennyire melegíti fel a -10, -20 fokos külső belépő levegőt?
    Eléggé
    Utófűtésre sosem volt igény, bár elég kicsi légáramok vannak egy-egy befújónál így nem is csoda.
    Volt egy SD kártya cserém ezért pontos számot most nem tudok mondani, nomeg nem is volt olyan hideg múlt télen
    Majd most figyelem, ha lesznek hidegebb napok.

Hoval CoolVent opció hogy szuperál a gyakorlatban? A Hoval a CoolVent-et elvilet klimatizált helyiség hideg visszanyerésére ajánlja. Klimatizálásnak felel meg ez esetben az is, ha falhűtéssel hűtöm nyáron a házat? Bent van fix 25 fok kint meg 35 fok, akkor visszanyer valami hideget?
    Én megvettem ez az opciót, de utólag nem venném, mert felesleges.
    Egyrészt csak akkor működik, ha bent hűvösebb van mint kint, de ha klimatizált az épület akkor meg sokat nem számít a befújt levegő hőmérséklete. Főleg passzív hűtésnél, ami minimális energiából állít elő hűvöset.
    Másrészt nyáron szívesebben nyitunk ablakot és ekkor a szellőzés áll.

Hoval RS 250 esetében nem értem, hogy a belépő oldalon a szűrő miért a forgódob után van? Így nem tud könnyeben koszolódni a forgódob?
    Ez egy jó kérdés. Talán annyi, hogy így egy fedél nyitásával mindkét szűrő cserélhető
    Viszont a Hoval előtt van egy rovarszűrő, amiben a rácsméret hasonló, mint a forgódobon.
    A rovarszűrőt időnként porszívózni kell, mert képes teljesen eltömődni ha nem tesszük (tapasztalat )
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    190

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Másrészt nyáron szívesebben nyitunk ablakot és ekkor a szellőzés áll.
    Szerintem is , nyáron , sőt , tavasszal is meg ősszel is, ameddig engedi az idő , sokkal jobb nyitott ablakkal lenni, es termeszetesen szellőztetni, mint gépesitve .
    Télen, amikor nagyon sok hőenergia veszlődik nyitott ablakkal, akkor erthető a szellőztető használata, de másképp én is igy csinálnám .

Regisztráció:
    2014.09.29.
    Összes hozzászólás
    244

Standard

Hali!

Tudtok esetleg valakit/céget ajánlani, aki HOVAL készülékek beszerelésével foglalkozik?
    Nyugat Magyarország...

köszi
    üdv
    t

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Ha jól rémlik a forgódob sebessége állítható, és ezzel lehet szabályozni bent a páratartalmat.
    airwatt - gondolom már játszottál ezzel.
    A gyakorlat mit mutat, mennyire működik a szabályozás?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Ha jól rémlik a forgódob sebessége állítható, és ezzel lehet szabályozni bent a páratartalmat.
    airwatt - gondolom már játszottál ezzel.
    A gyakorlat mit mutat, mennyire működik a szabályozás?
    A forgódob sebességét sajnos nem lehet befolyásolni, azt a gép állítja be a külső hőmérséklet és feltehetően a légáram alapján.
    Normál esetben beltéri kezelővel használják, amin a kívánt páratartalmat lehet beállítani. A gép a légáram változtatásával tudja azt tartani.

Kezelőm nekem nincs, a Loxone vezérli a légszállítást 0-100% között.
    A fix pára nem érdekel különösebben, ezért most a gép egyszerűen állandó teljesítményen megy. Így is elég jó a pára egész évben.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Normál esetben beltéri kezelővel használják, amin a kívánt páratartalmat lehet beállítani. A gép a légáram változtatásával tudja azt tartani.

Kezelőm nekem nincs, a Loxone vezérli a légszállítást 0-100% között.
    A fix pára nem érdekel különösebben, ezért most a gép egyszerűen állandó teljesítményen megy. Így is elég jó a pára egész évben.
    Nem is próbálkoztál loxone-nal a páratartalmat állítani?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Nem is próbálkoztál loxone-nal a páratartalmat állítani?
    Nem, jelenleg sem párára, sem co2-re nem szabályoz hanem fix teljesítményen megy (már amikor itthon vagyunk). Ennek okai:
    - A ház nagyon tagolt és csak a nappaliban van érzékelő. Így ha a nappaliban kevés a co2 vagy a pára, az nem jelenti azt hogy máshol is.
    - A pára elég jó egész évben, 37% alatt még nem mértem. Jan 1 és Jan 9 között 37% és 48% között ingadozott.
    - Kevesebb az energiaveszteség, ha folyamatosan megy közép teljesítményen, mint változón.

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Jaccso.
    A Zehnder féle entalpiás hővisszanyerős szellőztetőben nem gondolkodsz? Valószínüleg hasonló árban mozog a Hovalal. Mi alapján döntenél?

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hargergo Mutasd a hozzászólást
    Jaccso.
    A Zehnder féle entalpiás hővisszanyerős szellőztetőben nem gondolkodsz? Valószínüleg hasonló árban mozog a Hovalal. Mi alapján döntenél?
    A tartalék szűrő ára és az, hogy el lehet-e házilag készíteni, fontos szempont például. Zehnderbe féléves cserével évi 30e költség a gyári szűrő.

Nekem a Hoval átgondoltabb gépnek tűnik, de ez lehet, hogy csak a működését övező misztikum miatt van.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

24. odal, összesen 32 oldal ElsőElső ... 142223242526 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket