26. odal, összesen 32 oldal ElsőElső ... 162425262728 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 251 eddig: 260 ennyiből: 319

Téma: Hoval szellőztető

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Roland9 Mutasd a hozzászólást
    Most akkor a gép előtt és a gépben is használsz szűrőt? Vagy a gépben lévőt így kiveszed? Egyébként ez bármelyik gépnél megoldható, mármint a belső szűrők kivétele és szűrődobozos szűrők használata?
    Nagy szűrődoboz nélkül kell 4X egy évben cserélni nálam (vidéken). A szűrő doboz azért jó (és azért érdemes 200 vagy 250 csatlakozásut venni), mert jóval nagyobb szűrőfelületed van= lassabban koszolódik.
    A gyári előírást nem ismerem, de valószínűleg benne kéne hagyni a gyári szűrőt is, de az nyílván így tovább is bírja, igaz két szűrővel nagyobb az ellenállás is.
    Szerintem a gyári szűrők kicsik és óhatatlanul drágák.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: medvetervez Mutasd a hozzászólást
    Ez most komoly?
    A Zehnderben nincs "bádog", EPP-be van ágyazva a hőcserélő és a ventilátorok és a teljes belső szerkezet. Az ügyes szaki kifaragja bicskával?
    Itt látszik valami a harmadik képen: http://vio302.blogspot.hu/2014/10/ze...in-erster.html

Automatika: Te a Basic változatról beszélsz, a Luxe változat tudja a Co2-t vagy párát, vagy mindkettőt. Mindkét gépváltozat vezérelhető Loxone-nal.

Szűrő: Ha igényed a szűrő eltömődésére cserélgetni, akkor ezt is tudja a Luxe változat, köthető bele dp kapcsoló. De mégis minek? A legtöbb gép (nem csak Zehnder) időre ad figyelmeztetés a szűrőcserére, ez egy bevált megoldás.

Fél autó ára: Ezzel sem értek egyet. A Zehnder árából vehetsz egy egész Passat-ot is! http://www.hasznaltauto.hu/auto/volk...ssat_i-7904726
    EPP: ügyes szaki nem farag, körberakja kőzetgyapottal, oszt jól van.

Automatika: nem emlékszem már, hány Passatba kerül a Luxe, de ha már szőrszálat hasogatunk, akkor csak a CO/pára érzékelő helye van meg, még külön venni kell érzékelőket. Feltételezem, hogy újabb Passat áráért a Zehnder is árul ilyesmit, most nincs kedvem átbogarászni az árlistát.

Szűrő: Megnéztem a kézikönyvet és valóban szerepel egy mondat arról, hogy "Clean and Replace Filters", de a módszerről semmi. De most már mindegy is, mert átalakítottam az összes gyári szűrőkeretet, nincs mit porszívózhatni.

Amúgy a cég, aki beszerelte a gépet, állítólag részt vett Zehnder előadáson, de gyakorlatilag semmit nem tudtak a gépről, csak összedugdosták. A végén örültem, hogy legalább a levegő arra megy, amerre kértem. Az, hogy előadást tartsanak a használatáról, ne adj' isten belőjék a légszállítást az egyes helyiségekben, meghaladta képességeiket. Nem is volt olyan eszközük, ami felszerelt befúvóknál mérni tudott volna, ezért levették a szabályozható befúvókat és úgy mértek. Én meg nem tudtam, hogy most sírjak-e vagy röhögjek.

Most vagy rossz a Zehnder képzés, vagy végigaludták, vagy ott se voltak. Vidéken sajnos csak ilyen van.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

medvetervez Vendég

Standard

Co2 ... igen, éppúgy mint más gyártók esetén. Co2 érzékelő külön kapható, szobai változat 145e Ft, éppúgy mint más gyártók esetén (Siemens QPA2000, Honeywell C7632)... nem kell bogarászni az árlistát, beütöttem a gugliba hogy "zehnder co2"

Szűrő: magyar nyelvű használati utasítás 14.oldal, szó szerint: "Tisztításhoz...Porszívózza ki a szűrőket (B) egy porszívóval ahelyett,hogy újakra cseréli azokat."

Kivitelezők: Te választottad őket. Egy ekkora országban Budapestről pár óra alatt bárhova le lehet utazni. Persze aki ért tényleg hozzá, többet kér mint egy "vidéki" szaki, aki mindenre rámondja, hogy "persze hogy meg tudom csinálni". Olyannal még sosem találkoztam, aki beismerné, hogy valamihez nem ért, elvállalja, aztán majd lesz valahogy.

Légszállítás: ha nincs beállítva a kiegyenlített szellőzés, akkor a gép rosszabb hatásfokkal működik.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: medvetervez Mutasd a hozzászólást
    Co2 ... igen, éppúgy mint más gyártók esetén. Co2 érzékelő külön kapható, szobai változat 145e Ft, éppúgy mint más gyártók esetén (Siemens QPA2000, Honeywell C7632)... nem kell bogarászni az árlistát, beütöttem a gugliba hogy "zehnder co2"

Szűrő: magyar nyelvű használati utasítás 14.oldal, szó szerint: "Tisztításhoz...Porszívózza ki a szűrőket (B) egy porszívóval ahelyett,hogy újakra cseréli azokat."

Kivitelezők: Te választottad őket. Egy ekkora országban Budapestről pár óra alatt bárhova le lehet utazni. Persze aki ért tényleg hozzá, többet kér mint egy "vidéki" szaki, aki mindenre rámondja, hogy "persze hogy meg tudom csinálni". Olyannal még sosem találkoztam, aki beismerné, hogy valamihez nem ért, elvállalja, aztán majd lesz valahogy.

Légszállítás: ha nincs beállítva a kiegyenlített szellőzés, akkor a gép rosszabb hatásfokkal működik.
    145e egy CO2 érzékelőért... no comment.

Magyar használati utasítást nem kaptam, sőt tán angolt se, a netről töltöttem le, abban ez az egy rajz foglalkozik a kérdéssel a Troubleshooting fejezetben:

Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	Screenshot_3.png
Találat:	6
Méret:	27.6 kb
ID:	3649

Igen, én választottam a gépész tervezőt is, két hét alatt még csak egy találkozót se tudott beütemezni és 3 hetem volt a pályázathoz az összes gépészeti kérdés eldöntésére és árajánlat készítésre. Kirúgtam. Ezek legalább segítettek. A pályázatos energetikus se volt sokkal jobb, egyszer tudtam vele 5 percet beszélni, az, hogy alternatívákat megtárgyaljunk, esélytelen volt. De ha jól emlékszem, Andreas se járt jobban valamelyik nagynevű pesti tervezőcsapattal, miattuk bukta a 6 milliót. Szóval a gépészek és gépész tervezők valahogy nem a szívem csücskei. Ahhoz képest, hogy a költségvetés majdnem negyede rajtuk múlik, nem nagyon veszik komolyan a munkájukat. Legalábbis, akikhez nekem volt szerencsém.

A hatásfok biztos rosszabb, de most ezért nem fogok fél Passatért lehívni egy szakértőcsapatot Pestről. A szellőztető projekt sikeres, mivel két év alatt nem halt meg senki. Punktum.

Amúgy a Zehnder marketingje elég harmatos, én például egy évig abban a tudatban éltem, hogy az entalpiás modult utólag se lehet egy Basic gépbe berakni. Hiányzik az upgrade path is: ha a laikus parasztja (én) rájön, hogy entalpia kéne neki vagy egy szolgáltatás, amit csak a Luxe tud, vehet új hőcserélőt/komplett gépet. Vagy tévedek?
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

medvetervez Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    145e egy CO2 érzékelőért... no comment.

Magyar használati utasítást nem kaptam, sőt tán angolt se, a netről töltöttem le, abban ez az egy rajz foglalkozik a kérdéssel a Troubleshooting fejezetben:

Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	Screenshot_3.png
Találat:	6
Méret:	27.6 kb
ID:	3649

Igen, én választottam a gépész tervezőt is, két hét alatt még csak egy találkozót se tudott beütemezni és 3 hetem volt a pályázathoz az összes gépészeti kérdés eldöntésére és árajánlat készítésre. Kirúgtam. Ezek legalább segítettek. A pályázatos energetikus se volt sokkal jobb, egyszer tudtam vele 5 percet beszélni, az, hogy alternatívákat megtárgyaljunk, esélytelen volt. De ha jól emlékszem, Andreas se járt jobban valamelyik nagynevű pesti tervezőcsapattal, miattuk bukta a 6 milliót. Szóval a gépészek és gépész tervezők valahogy nem a szívem csücskei. Ahhoz képest, hogy a költségvetés majdnem negyede rajtuk múlik, nem nagyon veszik komolyan a munkájukat. Legalábbis, akikhez nekem volt szerencsém.

A hatásfok biztos rosszabb, de most ezért nem fogok fél Passatért lehívni egy szakértőcsapatot Pestről. A szellőztető projekt sikeres, mivel két év alatt nem halt meg senki. Punktum.

Amúgy a Zehnder marketingje elég harmatos, én például egy évig abban a tudatban éltem, hogy az entalpiás modult utólag se lehet egy Basic gépbe berakni. Hiányzik az upgrade path is: ha a laikus parasztja (én) rájön, hogy entalpia kéne neki vagy egy szolgáltatás, amit csak a Luxe tud, vehet új hőcserélőt/komplett gépet. Vagy tévedek?
    Magyar nyelvű használati letölthető a Zehnder honlapjáról: http://comfosystems.hu/letoeltes (két perc keresés volt)

Szakértő csapatot? Mi ez? Műhold? Légtechnika beüzemelésről van szó, ne túlozzunk, nem kell "szakértő", csak egy tapasztalt kivitelező.

Hatásfok: ez olyan, mintha a drága zongorád nem hangolnád be, mert drágán jön ki a zongorahangoló... no comment ...

Marketing (úgy érted support): van magyar képviselet, telefonszámmal, címmel. Én egyébként úgy tudom, hogy Basic gépbe utólag be lehet tenni az entalpia hőcserélőt.

Upgrade path: Vannak alap kérdések, amiket tervezéskor el kell dönteni. Ha utólag rájövök, hogy a benzines autó helyett dízelt szeretnék, akkor vennem kell egy komplett motort/ autót... igen, és akkor most ez a VW marketing hibája?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Hoval belsejét még nem láttam, lehet hogy ott is csak szét kell szedni, hogy elmúljon a varázslat.
    A Hoval nagyon egyben van, ezt jelzi a súlya is: 55kg
    Nincs semmi rezgése.
    Kívül és belül jó a kidolgozási minőség, legalábbis nekem tetszik

Szűrőcsere: egy ajtót nyitva lehet mindkét szűrőt cserélni.
    Az aktualitását nekem még sosem jelezte (dP kapcsolós), ezért kb. 1.5 év után cseréltem, de legközelebb megvárom a jelzést.

Kötelező beépíteni elé a rovarszűrőt. Ebben egy fém szúnyogháló van.
    Ennek az eltömődését sajnos semmi nem jelzi, de évente 2x érdemes porszívózni mert nagyon el tud tömődni (tapasztalat )
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Tény hogy a Zehnder gép leggyengébb pontja a szűrő. Ez a szűrőpár valójában csak a motorvédő szűrő, mindenképpen be kell rakni a gép elé zsákos szűrőt is. A porszívózás semmire nem jó, a szűrőt cserélni kellene évente négyszer. Ha nem teszed a légszállítás porszívózás után mérve 50%-ra csökken. Sajnos ha van zsákos előszűrő akkor is cserélni kell rendszeresen ezt a kis szűrőt. Az sajnos a mi pechünk hogy a szűrő svájci és német pénztárcához van árazva.
    Megoldás hazai szűrőgyártóval legyártatni ilyen betétet, és a gyári szűrőből kivágni a használt betétet, majd beleragasztani az újat. Így 5-6000 Ft egy szűrőcsere.

Amúgy a Zehnder gép szerintem csodálatosan összerakott és átgondold szellőztető, sajnos még svájci árszinten.

Regisztráció:
    2011.04.21.
    Összes hozzászólás
    16

Standard

erről mi a véleményetek ?http://flopsystem.pl/product,7316,4822.html

Regisztráció:
    2012.03.27.
    Összes hozzászólás
    131

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mike.r Mutasd a hozzászólást
    Akik tervezeték, szeretik a rendet, az látszik :-)
    Jónak tűnik. Ára is van?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

weeber, neked entalpiás géped van?

26. odal, összesen 32 oldal ElsőElső ... 162425262728 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket