15. odal, összesen 15 oldal ElsőElső ... 5131415
Mutasd az eredményt ettől: 141 eddig: 143 ennyiből: 143

Téma: Engedélyeztetés

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    516

Standard

Szerintem hívd fel az igazgatót! Itt nemigen fogja tudni senki.

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Nekem volt, hatósági bizonyítványt kell kérni.
    ha egyszerű bejelentés alapján építettél, akkor van ez. (Ha épengedélyed van, akkor marad a használatbavételi engedély most is)
    be kell adnod egy kérvényt, arra nincs forma, megírtam kézzel, helyrajzi szám, cím, személyes adatok, bejelentsé száma, napló azonosító, hogy elkészült, minden naplót lezártunk, és kérem a bizit.
    Kell hozzá csatolni egy statisztikai adatlapot, azt se találtam sehol, úgy szenvedtem ki jogtárból.
    Mindezt beadod az építés FELÜGYELETre, nekünk nem sokkal korábban volt kint ellenőrzni a csóka, szóval sejtettem, hogy nem lesz túl komoly.
    Aztán persze K sokáig tartott, mert nem ért rá. telefonon alig lehet elérni, megígéri hamarosan, de semmi. Aztán 7 hét után bementem, és elkaptam, hű tényleg ez nagyon régi, de ciki, izé, egy hét múlva kijött megnézni, persze pik pakk megírja a papírt, na az még bő két hét volt, mert ugye a góré lassan írja alá, és hiába kértem, hogy hívjon bemegyek érte, postára adta, az meg az iktatóval +egy hét volt.

Na hát ez a 3. kerület volt tél vége-tavasz, a 2. kerületre nem tudom most mi a helyzet, de ennek nagyon nem volt ideje kötekedni.
    papírok legyenek rendben,ne hiányozzon alapvető dolog, a többi nem nagyon számít, valamit tegyél a támfalra ha aggódsz (maradék raklapból barikádpl) , nem kell hogy kész legyen minden apróság 100%ban.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Nekem is volt. Én úgy kaptam meg, hogy volt egy kész fürdőszoba, és szoba + központi fűtés (fűtőkábel loxone nélkül ).
    Elő lett írva a pótlás, hogy burkolatok, szigetelés meg ez az...
    Méreteket néztek az lett-e ami a terven volt, illetve tudomásul vették hogy terven nem létező tető lett építve a borospince lejárat fölé kb. 30nm.
    Szóval nem aggódnék a helyedben. Persze mint tudjuk ez helységenként más és más

15. odal, összesen 15 oldal ElsőElső ... 5131415

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket