2. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 31

Téma: TFH+E az Építési Szezonnyitó

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Jo nagyok a kepek.
    Javasolsz valamit hogy hova rakjam fel?
    (
    Szétszórhatod őket a fórumban tematika szerint is, de ha úgy egyszerűbb neked, rakd fel őket ide.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Szétszórhatod őket a fórumban tematika szerint is, de ha úgy egyszerűbb neked, rakd fel őket ide.
    ok mennek majd tematikusan a helyukre !

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Na mára a gépészeti szekció gyöngyszemei:

Szellőztetés témakörben:
    Minden egyes befúvási / elszívási ponton kell a hangcsillapítás!
    És az osztó gyűjtőhöz is.
    Fényképpel bizonyítva, hosszú egyenes cső 3 leágazással, 3 hangcsillapítóval...

Másfél óra 1/3-a geotermikus előmelegítésről szólt. Rehau awadukt.
    Számokkal / szoftverrel bizonyítva, hogy egy átlag családi házban ~700kw energiát spórol meg egy évben.
    Nem akartam megkérdezni, hogy beker ár / 700*50 = ????
    (Másik a sole-s módszer, amit kiemeltek, hogy ennél rosszabb hatásfokú)

Forgó dobos gépekről szó sem esett, rákérdeztem. /Mint ahogy a páravisszanyerésről sem szinte/
    Válasz: Nagyon jók, nem értik miért nincsenek elterjedve, pedig nagy hatásfokot lehet velük elérni.

A többi három helyszín miatt azért a megérte kategóriába sorolnám, jó kis továbbképzés volt (nem szakmabelinek )
    Illetve a gépészeti helyen legalább beigazolódott a sejtésem, hogy egy nagy lehúzás a szellőztető geotermikus előtemperálás.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Másfél óra 1/3-a geotermikus előmelegítésről szólt. Rehau awadukt.
    Számokkal / szoftverrel bizonyítva, hogy egy átlag családi házban ~700kw energiát spórol meg egy évben.
    Nem akartam megkérdezni, hogy beker ár / 700*50 = ????
    (Másik a sole-s módszer, amit kiemeltek, hogy ennél rosszabb hatásfokú)
    Mit vártál?
    A szponzorált elődások során nyilván mindenki a maga termékét fogja dicsőíteni. Ez úgy működik, hogy a rendezvényszervező cég megkérdezi a kiállítókat, ki tart igényt előadási időre a szemináriumokon...

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

Voltál?
    Aki teheti, holnap még menjen ki, szerintem megéri. 4-re értünk ki, a Syma parkolóját megnyitották, szóval jól és ingyen lehet parkolni.
    Könnyed sétának terveztük, de a felét sem jártuk végig zárásig, lépten-nyomon beszélgetésekbe bonyolódtunk...
    Csináltunk csomó fotót (csomópontokról, szerkezeti megoldásokról stb.) majd a hétvégén tematika szerint felrakom őket. Kaptunk sajtós igazolványt, úgyhogy holnap kimegyünk még egyszer kamerával, szerintem csinálok egy passziv.net-es YouTube accountot és feltöltjük oda a videókat.
    Én az első napon voltam. Szintén 4-re értem oda és ez a 2 óra tényleg kevés volt. Azért legalább láttam pár dolgot élőben is, nem csak a neten. Kardos úrnál én is elbeszélgettem egy kicsit. Egy új dolgot így is találtam. http://www.albagips.hu/ Válaszfalak gyors és egyszerű építése, ráadásul nem kell csak glettelni és ha nem párazáró festékkel fested le, akkor a páraháztartást is segít szabályozni.
    Tényleg érdemes kinézni, akinek belefér az idejébe.

Várom a videóbeszámolót!
    Építés ideje: 2011. tavasz ★ Építés helye: Deszk (Csongrád megye) ★ Tervezett épület: Energiatakarékos ház

altefnegy Vendég

Standard

Én is voltam ma 11-13 között, ajánlott. Előadásokat nem hallgattam, nem a nagy arcom miatt, csak a listákat végignézve kevés engem érdeklő téma lett volna, a promóanyagot meg úgyis megkapom zanzásítva az előadó standjánál.

Minden évben van valami érdekes.

altefnegy Vendég

Standard

Az Albagips jópofa, de árban (olasz import), hőszigetelésben, hanggátlásban nem látom átütőnek a mészhomokhoz képest. A konnektor megoldása viszont nagyon korrekt.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Mit vártál?
    A szponzorált elődások során nyilván mindenki a maga termékét fogja dicsőíteni. Ez úgy működik, hogy a rendezvényszervező cég megkérdezi a kiállítókat, ki tart igényt előadási időre a szemináriumokon...
    Lehet olyan előadásokat is csinálni ami épít, nem butít.
    Épületgépészet témakörében ne lehetne?

Pl. A hőszigetelős szekció ennek pont ellentéte volt. Megmutatták hogy kell az elérhető anyagokkal hőhídmentes csomópontokat kialakítani. Hogy melyiket választod, az a te dolgod, de értékes gyakorlati információkhoz jutottál. Ha kérdeztél nem hülyeséget válaszoltak...

Erre a szervezőnek jobban oda kellene hatni. A gépészet esetén a fele témakörről szó sem esett. De legalább volt Lindab Safe légcsatorna család promó, előfeszültségmentes gumitömítéssel és a franc se tudja milyen hegesztett aluszalaggal..

De még egyszer hangsúlyozom, örülök hogy volt egy ilyen, és pozitívként jön le az egész.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

A mai napunk sem egészen terv szerint alakult, ezért túl sok videós anyag nem készült, cserébe nagy valószínűséggel megtaláltuk a gépészeti kivitelezőnket.

Kedves dél-magyarországi építtetők, semmiképp ne hagyjátok ki a konzultációt a deszki székhelyű Labaro Kft-vel. A weboldalból nem derül ki, de a vállalkozás ügyvezető tulajdonosa maga is (nem minősített) passzív házban lakik, a saját épületén "kísérletezi" és tapasztalja ki a különböző fűtési-hűtési-szellőztetési megoldásokat, és kb. 150 épületnél telepítettek különböző rendszereket. Ez nem marketinges duma, megnéztünk együtt jópár fotóalbumot a laptopján...

Teljesen egyedi kombinációjú megoldásokról is esett szó, ezekről majd részletesen is beszámolok, ha ki lettek dolgozva.

Egyébként a Pluggit szellőztetőrendszert is forgalmazzák, erről csináltam egy csomó fotót, a hétvégén felrakom külön topicba.

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

A mai napunk sem egészen terv szerint alakult, ezért túl sok videós anyag nem készült, cserébe nagy valószínűséggel megtaláltuk a gépészeti kivitelezőnket.

Kedves dél-magyarországi építtetők, semmiképp ne hagyjátok ki a konzultációt a deszki székhelyű Labaro Kft-vel. A weboldalból nem derül ki, de a vállalkozás ügyvezető tulajdonosa maga is (nem minősített) passzív házban lakik, a saját épületén "kísérletezi" és tapasztalja ki a különböző fűtési-hűtési-szellőztetési megoldásokat, és kb. 150 épületnél telepítettek különböző rendszereket. Ez nem marketinges duma, megnéztünk együtt jópár fotóalbumot a laptopján...

Teljesen egyedi kombinációjú megoldásokról is esett szó, ezekről majd részletesen is beszámolok, ha ki lettek dolgozva.

Egyébként a Pluggit szellőztetőrendszert is forgalmazzák, erről csináltam egy csomó fotót, a hétvégén felrakom külön topicba.
    Nem fogjuk! Márcsak azért sem mert egy utcában fogunk lakni. Pl. ez is egy nyomós indok lehet, hogy pl. a Plugit szellőztető gépét vegyük e meg. Na meg az ár.

Egy kis video:

Építés ideje: 2011. tavasz ★ Építés helye: Deszk (Csongrád megye) ★ Tervezett épület: Energiatakarékos ház

2. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket