2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 17 ennyiből: 17

Téma: Engedélyezési eljárás

altefnegy Vendég

Daumen runter

Regisztráció:
    2011.01.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    A falra tudok mászni attól, hogy milyen szinten zajlik a lenyúlás az állami intézmények szintjén.
    Megkaptam az ajánlatot a régészektől, a próbaásatás 40 nm-en - 1 napos munka - 187.000 Ft-ért csinálják meg, plusz nekem kell biztosítanom egy forgózsámolyos földmunkagépet. Ha bármit találnak, további 4 nap munka 712 ezer forintért.
    Mindezt úgy, hogy lényegében egy állami feladatot finanszírozok meg, amiből nekem az égadta világon semmi hasznom nincs.
    Ráadásul kiderült, csak jún. 15. körül tudják kezdeni a munkát, még időbeli csúszásom is lesz miattuk.

ez egy rossz vicc, a legjobb, hogy az ember maga fizeti...

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Ez az egész ország egy vicc. Nemzeti játék, hogy a kormány újabb burkolt adókat talál ki, mint ez is, az emberek meg próbálják elkerülni vagy máshol elcsalni. Ha nem a megélhetésünkről lenne szó, még vicces is lenne ez az egész.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.11.05.
    Lakóhely
    Deszk
    Összes hozzászólás
    193

Standard

A falra tudok mászni attól, hogy milyen szinten zajlik a lenyúlás az állami intézmények szintjén.
    Megkaptam az ajánlatot a régészektől, a próbaásatás 40 nm-en - 1 napos munka - 187.000 Ft-ért csinálják meg, plusz nekem kell biztosítanom egy forgózsámolyos földmunkagépet. Ha bármit találnak, további 4 nap munka 712 ezer forintért.
    Mindezt úgy, hogy lényegében egy állami feladatot finanszírozok meg, amiből nekem az égadta világon semmi hasznom nincs.
    Ráadásul kiderült, csak jún. 15. körül tudják kezdeni a munkát, még időbeli csúszásom is lesz miattuk.
    Remélem nem találnak semmit! De még akkor is k*rva sok az a 200 ezer! Sok másra is el lehetett volna költeni!
    Építés ideje: 2011. tavasz ★ Építés helye: Deszk (Csongrád megye) ★ Tervezett épület: Energiatakarékos ház

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Durva Reméljük hogy nem találnak semmit..

Ha már a hivatalról van szó, nálam még ott tart a szitu, hogy jó eséllyel másodjára is visszautasítják az adásvételit. Március 13 óta még ott tartunk a hivatallal hogy nem is az enyém a telek, de azért már előleget fizettem a tervezőnek, ráköltöttem pár 100K-t stb..

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Ma, két és fél hónappal a leadás után átvettük az építési engedélyünket.
    Van egy pontja, ami "boldoggá" tett bennünket.

Csongrád Megyei Kormányhivatal Kulturális Örökségvédelmi Irodája
    ... a szakhatósági hozzájárulást megadom az alábbi feltételekkel:

1. A tárgyi beruházás által érintett régészeti területen próbafeltárást kell végezni.
    2. A próbafeltárás eredményeként kijelölt lelőhelyet előzetesen fel kell tárni. A próba- és a megelőző feltárások elvégzésére, a munkálatok megkezdése előtt, a beruházó a területileg illetékes múzeummal írásbeli szerződést köteles kötni.
    Szia Andreas!

Volt ennek a határozatnak előzménye, számítottatok rá, érdeklődtetek előzetesen, vagy nem foglalkoztatok vele? Tulajdoni lapon be volt jegyezve a régészeti érdekeltség, vagy szabályozási tervből derült ki?
    Lehet tudni, hogy miért nem volt elég a régészeti megfegyelés, miért kellett próbafeltárás?
    Én most próbálok utánajárni, hogy egy ilyen ügyben érintett telken mire számíthatnánk, de nem egyszerű.
    A helyi rendeletben még KÖH szerepel, de az idén már nem létezik, most a járási hivatalnál kell keresgélni, de még nem sikerült elérnem a fél budapest ügyében kizárolagos illetékességű embert.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Szia Andreas!

Volt ennek a határozatnak előzménye, számítottatok rá, érdeklődtetek előzetesen, vagy nem foglalkoztatok vele? Tulajdoni lapon be volt jegyezve a régészeti érdekeltség, vagy szabályozási tervből derült ki?
    Lehet tudni, hogy miért nem volt elég a régészeti megfegyelés, miért kellett próbafeltárás?
    Én most próbálok utánajárni, hogy egy ilyen ügyben érintett telken mire számíthatnánk, de nem egyszerű.
    A helyi rendeletben még KÖH szerepel, de az idén már nem létezik, most a járási hivatalnál kell keresgélni, de még nem sikerült elérnem a fél budapest ügyében kizárolagos illetékességű embert.
    A telekre 10 évvel korábban már épült egy ház, annak az engedélyezési procedúrájában szóba sem került a régészet és mivel menet közben senki sem jelzett változást - még az építéshatósági előzetes egyeztetés során sem -, eszünkbe sem jutott, hogy ez probléma lehet. A tulajdoni lapon sem szerepel ilyen megjegyzés, a mai napig sem.
    Az illetékes régészeti hivatal eleve fel sem ajánlotta a régészeti megfigyelést, állítólag az csak nagy állami projektekre érvényes (pl. autópályaépítés). Szerintem meg szimpla szivatás, elég jó pénz a múzeumoknak, ha már nincs más állami támogatás. A környéket egy éve csatornázás miatt túrták fel, jelenleg a vizet viszik és másodjára is felástak mindent, egy darab régész nem volt a környéken.
    Mivel azóta többszörösen változtak a jogszabályok (mind az örökségvédelem, mind az eljáró hatóságok terén), ezt a kört nyilván le kell most futnod.

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket