1. odal, összesen 8 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 72

Téma: Szellőzés

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard Szellőzés

Megvagyok a légtechnikai tervvel.

Több lehetőség közül a 75mm-es (kör keresztmetszetű) flexi műanyag csőrendszert választottam.
    Ami tetszik ebben, hogy nagyon gyorsan SK be lehet rakni a födémbe, és az elszívó és osztó között nincs elágazás sem átmérő változás. Így utólag könnyű lesz tisztítani.
    A helyiségek közötti áthallás is kizárt ezzel a megoldással.

Esetemben az okozott egy kis fejtörést, hogy két szintes a ház és az emeletközi födémet sem akartam túlzottan gyengíteni. Valamint, a gépészeti csövekkel (padlófűtés, stb) is kerülni kell az ütközést.
    Emiatt a befújás 10-es osztója került csak az emeletközi födémbe, az elszívás 10-es osztója pedig a tetőtéri álmennyezetbe.

Ilyen csőrendszert több cég kínál, pl. Helios, Zehnder, Hoval.
    Nekem eddig a Hoval a legszimpatikusabb. Egyrészt az ára miatt, másrészt a support miatt. Eddig bármit kérdeztem tőlük, azonnal korrekt választ kaptam. A tervemet is megnézték és jóvá hagyták.

UPDATE (2011.04.10)
    Csatolva a terv és pár kép az aktuális állapotról.

A tervezett osztó nem volt raktáron a Hoval-nál, ezért más típust vettünk (szintén Hoval). Emiatt picit változott a csőfektetés vonala a tervhez képest.
    A megvásárolt osztó annyiban is előnyösebb, hogy később könnyebb hozzáférni tisztításra. Igaz árban 60% több ez a típus.
    A befújó dobozokhoz távtartó sem volt készleten, ezért ezt XPS-ből oldottuk meg.

Bevallom a rendeléssel kicsi elszámoltam magam, mert olyan tempóban megindult az építkezés hogy nem volt alkalmam időben megrendelni.
    Szerencsére a szükséges befújó/elszívó dobozok és a csövek voltak készleten.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P03_02.jpg  
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

#1 frissítve

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Ez antibakteriális cső? Méterárat tudsz mondani?

Szabályozható valahol (pl. az osztón) a helyiségek befúvási mennyisége, vagy egyszerűen csak az egy helyiségbe menő csövek darabszáma alapján hangoltad a rendszert?
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Ez antibakteriális cső? Méterárat tudsz mondani?
    A cső belső fala sima, de azt nem tudom hogy antibakteriális vagy nem.
    Pont ilyen a Helios és a Zehnder csöve is.
    Az antibaci szerintem nem kritikus itt, mert egy cső vagy csak elszívó, vagy csak befújó és nincs a csőben kondenzátum képződés (pl. az Awadukt-ban van).

Aktuális listaára 180 EUR netto / 50m telepítéssel együtt.
    Telepítés nélkül automatikusan 1X% kedvezményt adnak ebből.

Szabályozható valahol (pl. az osztón) a helyiségek befúvási mennyisége, vagy egyszerűen csak az egy helyiségbe menő csövek darabszáma alapján hangoltad a rendszert?
    Az osztóban szabályozható, adnak vele műanyag tárcsákat amivel a csonkok átmérője több méretben változtatható.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Van egy helyiség a házban, a többitől elszeparálva a garázs alatt, ennek a szellőztetésére keresek olyan gépet ami:
    - kisebb teljesítményű, max 150m3/h
    - van benne automatikus bypass
    - 400e Ft alatt

Ismer valaki ilyet ?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Itt van, oldal közepe. Marley, 50Eft egy. Ebből vegyél hármat a szoba három sarkába.
    http://www.vfk.hu/?id=termekek&vszs=...id=3&nyelv=hun
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Itt van, oldal közepe. Marley, 50Eft egy. Ebből vegyél hármat a szoba három sarkába.
    Sajnos nem jó, mert csak 1 sarka van ennek a szobának (a többi föld alatt)

A másik dolog ami miatt el kell vetnem a fali ventit hogy nem képes bypass módban működni, tehát nyáron éjszaka nem lehet a hűvösebb kinti levegőt beengedni. (Mondjuk ez áthidalható lenne két másik fali furattal amibe csak csőventi kerülne, télen meg betömném, de nem túl elegáns megoldás.)

Lényegében egy IECO4-re lenne szükségem, csak kisebb és olcsóbb változatban

Boli Vendég

Standard

EZT nézted már?
    Árak pedig ITT

jtx Vendég

Standard

Ha elég a kb 70%-os hatásfok, akkor a Permanent kínai cuccos is elég lehet, ára 120+fa:
    http://www.permanent.hu/hoszivattyu.php#rekup

http://www.permanent.hu/katalog/hosz...kupkatalog.pdf

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Köszi a tippeket!
    Ezek sajnos amiatt esnek ki mert nincs bennük bypass szelep.

Egyelőre nem ismerek a IECO4 -nél olcsóbb gépet, amiben bypass is van.

1. odal, összesen 8 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket