2. odal, összesen 11 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 107

Téma: Győr melletti energiatakarékos ház (Általános eszmecsere)

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: daveeeee Mutasd a hozzászólást
    Az árnál nem írtam a +Áfát, bocs.
    A fenti ár a gép ára volt csupaszon+a szonda. A gépet több mint egy éve megvettem, de nem hiszem hogy sokat változott az ára.
    Ehhez még jönnek a szivattyúk, szerelvények, hmv tartály+a fűtés kialakítása.
    Esztibi féle, Geospar a gép. A szondákat is ő fúrja, így az egész rendszerre ad cop garanciát. Összesen 160m szonda kell.
    Nettóra gondoltam, úgy is nagyon jó.
    Nekem a 11kW gépre a legjobb ajánlat 1.4M nettó, 200m szonda hozzá 1.2M

Írj majd légyszi a kivitelezési tapasztalatokról, kíváncsi vagyok rá.

COP garancia - ezt tervezed valahogy mérni?
    Ha vezérelt áramra kötöd a felvett teljesítményt látod, a leadott teljesítmény méréséhez már hőmennyiségmérő kellene.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2011.02.22.
    Összes hozzászólás
    58

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    A padló és a mennyezet is 10cm osztással becsövezve? Milyen átmérőjű csővel?
    Egyszerre fűtőd a padlót és a mennyezetet is?
    Azt gondolom tudod, hogy ez naggyon túl van méretezve a fűtési igényedhez?
    16os csővel, ha jól emlékszem. Igen, ez messze több az ajánlottnál, de az alacsony előremenő - jó cop érdekében mindent
    Hőmennyiségmérőm nincs, ha a fogyasztás rendben lesz akkor elhiszem a garantált adatot.
    Kérj ajánlatot Esztibitől is, ha még nem kértél.

Gyurma Vendég

Standard

Megnéztem a fotóidat a házról és lenne pár kérdésem.
    Azt írtad, hogy jelenleg csak a kandallóval fűtöttetek. A legtávolabbi szobában milyen hőmérséklet volt a nappalihoz képest? El van csövezve a kandalló vagy a szellőztető osztja el a meleget? A cserepetek Mediterrán vagy Azzurro? Remélem nem kérdeztem túl sokat.

Regisztráció:
    2011.02.22.
    Összes hozzászólás
    58

Standard

A legtávolabbi szobában teljesen el van zárva a befúvás, 16-17 fok körül van. Ezt a szobát egyenlőre nem használjuk, majd csak ha gyarapodik a család.
    Kisfiunknál van teljesen nyitva az anemosztát, nála 19-20 fok van, nálunk félig nyitva 18-19 fok. Nappali 20 fok, tüzeléskor 21-23.
    Ezek a hőmérsékletek november óta nem változtak érdemben, egy 4 napos hétvégén kívül, amikor nem voltunk itthon. Ekkor kb 2 fokot hűlt a lakás.
    A kandalló egy elszívóágra van kötve, tehát annyit ad légfűtésben amennyit a hőcserélő visszanyer.
    Ha valaki főfűtésnek tervez ilyet, szerintem teljesen külön kört érdemes a kandallónak kialakítani, esetleg a befúvóknál közösíteni, független legyen a szellőztetőtől. (ahogy Andreas írta)
    Ekkor mondjuk érdekes lehet a levegő szaga, közvetlenül a kandallóról ugyanis 80-100 fokos levegő jön, de biztos van rá valami frappáns megoldás.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Én is valami hasonló megoldáson töröm a fejem. Nekem a cserépkályha hőjét kellene szétosztani a helyiségek közt.
    Hoval-ékkal egyeztetek, de nem tetszik túlzottan egyik javaslatuk sem.
    Egyik szerint tekerjem meg az elszívócsőt a cserépkályha tetején, így felmelegszik a levegő benne, amit a hőcserélőn keresztül juttatunk vissza az épületbe.
    A másikat nem is értem mit akarnak pontosan, valami külön kör és külön plusz levegő levegő hőcserélő. Nem értem minek.

Szerinted akkor egy külön ventilátor kellene és plusz csövezés ami becsatlakozik a szellőztető (befúvó ági) csövezésébe, és akkor szív/befúj amikor bekapcsolod. ?
    Andreas merre írt erről?

Regisztráció:
    2011.02.22.
    Összes hozzászólás
    58

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Szerinted akkor egy külön ventilátor kellene és plusz csövezés ami becsatlakozik a szellőztető (befúvó ági) csövezésébe, és akkor szív/befúj amikor bekapcsolod. ?
    Andreas merre írt erről?
    Igen, ilyesmire gondoltam, de ennek is lehetnek hátulütői. (szagok szétküldése a lakásban, ha a kandalló közel van a konyhához; túl forró levegőt nem érdemes befújni)
    De ez csak laikus ötlet, nagyon át kell gondolni. Cserépkályhából mekkora teljesítményt lehet légfűtésre kivenni?
    Andreas itt írt erről pár mondat erejéig.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Én is valami hasonló megoldáson töröm a fejem. Nekem a cserépkályha hőjét kellene szétosztani a helyiségek közt.
    Egy dologra nagyon kell figyelni, ezt most már nagyon sok légfűtéssel foglalkozó helyen olvastam: a levegőt szállítő csövek nagyon jó hőszigetelésére. A levegő fajhője ugye nem túl magas, nagyon gyorsan leadja a hőt a környezetének egy rosszul szigetelt csövön keresztül. A múlt héten olvastam egy több mint száz oldalas svájci passzív házas tanulmányt, amiben a légfűtéses tapasztalatokat elemezték. Egy nem szigetelt fémcső már 5 méter után leadta a teljes felvett hőmennyiséget.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Hoval-ékkal egyeztetek, de nem tetszik túlzottan egyik javaslatuk sem.
    Egyik szerint tekerjem meg az elszívócsőt a cserépkályha tetején, így felmelegszik a levegő benne, amit a hőcserélőn keresztül juttatunk vissza az épületbe.
    A másikat nem is értem mit akarnak pontosan, valami külön kör és külön plusz levegő levegő hőcserélő. Nem értem minek.

Andreas merre írt erről?
    Arra figyelni kell, hogy a legtöbb légkezelő és csövezés csak 50 fokig használható, felette károsodhat!
    Ha megnézed Daveeeeee rendszerét, minden cső fémből van, mintahogy a Bartosz hőcserélő is. A Hovalos csövek és a légkezelő belseje is műanyag, megértem hogy vonakodnak, vagy hoogy nics kész megoldásuk a számodra.
    Szerintem kb fillérekből ki lehet nálad is alakítani egy, a szellőztetőtől független légfűtést spírócsőből és ipari ventillátorokból.
    Pl lehetne egyszerűen egy nagy, 40x40 es irodai elszívórács a cserépkályha felett, így a levegő nem lenne se túl meleg, sem a beégés nem jelentene veszélyt.
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Cserépkályha méretezéssel és hogy mekkora teljesítményt lehet légfűtésre fordítani nem vagyok képben.
    A célom összesen annyi lenne, hogy a megtermelt hő a házban egyenletesebben legyen elosztva.

Hovalék' 10C -os deltaT-vel számoltak, ami szerintem nagyon kevés. Nem tudom meddig bírja a műanyag csövük, de a kályha tetején 80 fok biztos hogy van.

A legkézenfekvőbb megoldás tényleg az lenne, ha egy függetlenül kapcsolható ventillátor szállítaná a levegőt a helyiségekbe, szigetelt csőrendszeren keresztül.

Gyurma Vendég

Standard

Egy kandallós üzenőfalon olvastam egy működő és állítólag nagyon jól működő megoldást. Leírom és megvitathatnánk.
    Hővisszanyerő szellőztető beépítve. Minden helyiségből elszívás van -tehát nem csak a vizes helyiségekből- kivéve azt a helyiséget, ahol a kandalló van. Befúvás csak a kandallós helyiségbe. Ajtók alatt nincs küszöb és még talán az ajtók alján is van szellőzőrács. A szívott helyiségekben depressziót a kandalló közelében kompressziót hoz létre és ezen az elven indul meg a meleg (vagy fűtetlen időszakban a hideg) levegő áramlása.
    Máshol is olvastam már erről, ott talán valami "átöblítéses" rendszernek vagy hasonlónak hívták.
    Az előnyeit látom. Hátrányai?

2. odal, összesen 11 oldal ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket