9. odal, összesen 10 oldal ElsőElső ... 78910 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 81 eddig: 90 ennyiből: 93

Téma: Nyílászárók

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

Szia,

megkérdezhetem, hogy az ezen a képen látható fém távtartók tartják akkor Neked az ablakot? http://www.passziv.net/forum/attachm...5&d=1318987148

Ezt lehet kapni külön ablakhoz, vagy valami egész más, csak ide használtátok fel?

Nálunk egészen hasonló módon lesz beépítve az ablak, de a rögzítést még nem tudom. Külső falsíkban lesz, ahol 240cm magas az ablak, ott áthidaló sincs, csak L alakú koszorú, hogy tudjak majd szigetelést tenni a redőnytok mögé, így viszont kb semmi nincs az ablak felett, amihez rögzíteni lehetne.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Úgy rémlik ez Internormos rögzítő, de bármi hasonló megteszi
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2015.02.24.
    Összes hozzászólás
    65

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Nyitható vagy fix téma:

Az ablakok nagy része (75%) fix lesz. Nem csak a jelentős árkülönbség miatt, hanem mert:

- A fix ablaknak az üvegfelülete jóval nagyobb, így több fény jut be és jobban is szigetel.

- Szellőztetésre nem tervezek ablakot használni átmeneti időszakban sem, mert akkor szúnyogháló rondítana bele és több por jönne be (főleg nálunk ahol porzik az út).

Ennek ellenére, hogy ne érezzük magunkat akváriumban, a szobákon lesz nyitható ablak, de csak kicsi a nagyobb fix rész mellett.
    Illetve, amelyik szobának van erkélyajtója ott mindegyik ablak fix.

Majd 1-2 év múlva kiderül, hogy ez jó döntés volt-e

Jó döntés volt?

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Erre én is kíváncsi lennék

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Hát nálunk a fix ablakok ki lettek lőve ugyanis az asszony azt mondta nem fogja kivülről létráról takarítani őket.
    Igazat adtam neki,mert én meg pláne nem akarok ablakot takarítani

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    Hát nálunk a fix ablakok ki lettek lőve ugyanis az asszony azt mondta nem fogja kivülről létráról takarítani őket.
    Igazat adtam neki,mert én meg pláne nem akarok ablakot takarítani
    Nálunk lent többnyire fix lesz, a tetőtérben pedig az egyik fix a mellete lévő nyíló.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Vannak rossz beidegződések, nálunk pl. a WC ablakot gondolkodás nélkül nyithatóra terveztük, tök fölöslegesen.

A szomszéd felé néző ablakot viszont muszáj volt legalább bukóra, mert telekhatáron vagyunk és nem akarunk minden ablakmosásnál a szomszédba kéredzkedni.

Nyáron a ház éjszakai átszellőztetése fontos dolog, a szellőztető bypass semmit nem ér. Persze lehet hűteni is, de az drágább.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2015.09.24.
    Összes hozzászólás
    552

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást

Nyáron a ház éjszakai átszellőztetése fontos dolog, a szellőztető bypass semmit nem ér. Persze lehet hűteni is, de az drágább.
    Akkor ilyenkor nem is használod a szellőztetőt? Csak ablakot nyitsz?

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: mado Mutasd a hozzászólást
    Akkor ilyenkor nem is használod a szellőztetőt? Csak ablakot nyitsz?
    Nem szoktam lekapcsolni (bár megtehetném, mert tettem rá időkapcsolót a téli nagy hidegekben szakaszos üzemeltetéshez). Nem baj az, ha a kamrát, gardróbot, egyéb zárt helyiségeket szellőzteti.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2014.12.11.
    Összes hozzászólás
    25

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Az Internorm Edition kerete az normál kialakítású vagy a minősített passzív ablak? Megkérdezhetem az árát? Csak szeretném összehasonlítani az FGpasszívablak árával.
    Sziasztok!

Az FGpasszívablak megszűnt? Nem találom sehol...

9. odal, összesen 10 oldal ElsőElső ... 78910 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket