1. odal, összesen 10 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 93

Téma: Nyílászárók

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard Nyílászárók

Több beépítési módot megnézve, egy olyan hibrid megoldásban gondolkozom ami valahol félúton van a RAL és a konzolos kivitel között.

Azért nem szeretnék tisztán konzolos megoldást, mert azzal nagyon keskeny lenne a külső párkány, és esztétikailag nekem jobban tetszik ha az ablak a teljes falszélesség kb. közepén van.
    A tisztán konzolos beépítés talán drágább és időigényesebb is (bár a beépítést mi csináljuk majd).

Adott a 30-as tégla fal + 24cm szigetelés.
    Ezzel a megoldással a belső párkány kb. 26cm széles lesz, a külső pedig kb. 23cm
    Kivéve az étkező fala, ahol 38-as tégla lesz így a belső párkány 34cm hogy oda lehessen ülni.

Észrevételeket szívesen fogadok, van-e valamire más javaslat.

UPDATE: ez a rajz a 11-es postban írtak szerint megváltozott.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete Ablak_v03.png  
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Hogyan tervezed rögzíteni a redőnytokot?
    Egyébként nem nagyon tudnék rajta mit kifogásolni, egyedül a külső szalagokat raknám fel másképp. Kifelé fordítanám a szalagot (nem a fal felé, ahogy rajzoltad) és jóval nagyobb felületen érintkeztetném a nyílászáróval. A te megoldásod ugyebár kétoldalasan tapadó (ragasztható) szalagokat feltételez, szerintem macerásabb a rögzítése (és drágább), mint az egyoldalas. De ez csak nagyon részletkérdés...

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Hogyan tervezed rögzíteni a redőnytokot?
    Asszem a redőnytokot csak a sín szokta tartani, a sínt meg mindig az ablakkerethez csavarozzák hozzá.

Kifelé fordítanám a szalagot (nem a fal felé, ahogy rajzoltad) és jóval nagyobb felületen érintkeztetném a nyílászáróval
    A szalag elhelyezésben még én is bizonytalan vagyok, függ attól is milyen szalagot találok majd jobb áron.

Ahogy most van rajzolva, az a te egyik képed alapján készült
    http://www.passziv.net/forum/showpos...53&postcount=1

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Ahogy most van rajzolva, az a te egyik képed alapján készült
    http://www.passziv.net/forum/showpos...53&postcount=1
    Hja, azóta sok víz lefolyt a Dunán, én is napról napra finomítok a műszaki megoldásokon...

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Eldőlt a kérdés a nyílászárók típusára vonatkozóan, elindult a rendelés.

Minden déli (DK + DNY) ablak és erkélyajtó: Internorm Edition
    >> 48mm Solar+ üveg, ISO távtartóval
    >> Ug=0.6, g=61%
    >> Össz: 31.7 nm

Minden északi (ÉK + ÉNY) ablak és bejárati ajtó: TOFA Thermo+ TF90
    >> 48mm üveg, műanyag távtartóval
    >> Ug=0.5, g=50%
    >> Össz: 14.1 nm

Az ok, amiért kétféle típus lesz:
    - Az Internormnak nincs tisztán fa bejárati ajtója. Mediterrán jellegű házhoz nem illik a külső alu borítás. Egy ablaknál még nem feltűnő, de egy bejárati ajtónál mindenképp.

- Az északi ablakok nem, vagy alig kapnak napfényt és esőt, így az alu borítás itt nem indokolt.

- A belső oldalon a fa színe remélhetőleg hasonló lesz, de ha nem akkor sincs nagy gond mert egyszerre nem lehet látni a két típust sem belül, sem kívül.

- Az északi ablakok mind kisebb méretű fix ablakok, és a fényáteresztés ezen az oldalon nem szempont. A minimális Uw érték különbséget a többszörös Internorm ár nagyon nem érte volna meg.

Így az összköltség vállalható mértékű lett, és mindenhova a számomra ideális típus kerül.

Ui:
    Az Internorm minőségi előnye vitathatatlan, kb. ez az egyetlen aminél el is hiszem hogy tudja a listázott paramétereket 10+ éven át.
    Viszont, ha egy ablaknál épp nem szempont az alu borítás (UV védelem), szoláris nyereség (északi), vasalás (fix ablak) és statika (kis méret) akkor az Internorm így már indokolatlanul drága ezeken a helyeken.

Akit esetleg érdekel, a szentendrei márkaképviseletet tudom ajánlani. 1 napon belül kaptam választ minden műszaki kérdésre, nagyon segítőkészek és korrektek voltak végig.

Csatolva két kép, amin látszik hogy a két oldal elég jól szeparált, így nem tartok a vegyítéstől.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P04_01.jpg   P04_02.jpg  

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Hohó, tető(kezdemény)t látok jól haladtok!
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Ma nem fotóztam, már majdnem mindenhol megvan a szarufa
    Kezd ház formája lenni

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Tofa mellett kik versenyeztek még?
    Mi alapján választottad őket?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

- A saját fa termékük mellett PHI minősített fa/alu nyílászárókat is forgalmaznak (Hoco) és építenek be, tehát legalább képben vannak.

- Bemutatótermük a közelben van (20 km) és amit láttam az tetszett. Kültéri és beltéri ajtók is vannak. Lehet a beltéri is innen lesz.

- A honlapjukon minden rajta van ami kell.

- Ár/értékben szerintem elég jók, bár ebben van még jobb.
    A JANKO kicsivel gyengébb tartalmat sokkal jobb áron ad, pl: 60x240 fix ablak, borovi 88mm, 46mm üveg, melegperem: 43.700 Ft+áfa.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Nyitható vagy fix téma:

Az ablakok nagy része (75%) fix lesz. Nem csak a jelentős árkülönbség miatt, hanem mert:

- A fix ablaknak az üvegfelülete jóval nagyobb, így több fény jut be és jobban is szigetel.

- Szellőztetésre nem tervezek ablakot használni átmeneti időszakban sem, mert akkor szúnyogháló rondítana bele és több por jönne be (főleg nálunk ahol porzik az út).

Ennek ellenére, hogy ne érezzük magunkat akváriumban, a szobákon lesz nyitható ablak, de csak kicsi a nagyobb fix rész mellett.
    Illetve, amelyik szobának van erkélyajtója ott mindegyik ablak fix.

Majd 1-2 év múlva kiderül, hogy ez jó döntés volt-e

1. odal, összesen 10 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket