2. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 20 ennyiből: 39

Téma: Fűtés + HMV

szume Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ifjtartibor Mutasd a hozzászólást
    Nekem is az egyik variáció pl a Lazar kandalló (bartosz ajánlotta), padló (földszint) és mennyezet fűtés (tetőtérben, lehet akkor hűteni is vele), 500l-es puffer, hmv-re pedig 200l-es két hőcserélős tároló, melyre dolgozik a kandalló és a napkoli. De a végére mindig elvetem ezt a megoldást, és marad a kis kandallókályha, majd a cserép/tömegkályha és újra vízteres, és így körbe körbe.....
    Ha Bartosz ajánlotta, mutatott valami konkrét dolgokat is róla? Esetleg weboldal, prospektus, miegymás?

ifjtartibor Vendég

Standard

LAZAR kandallóról ismertető:

http://www.radeco.eu/extrak/extrak/pdfek/hirlevel51.pdf

Amire érdemes azért odafigyelni benne:

"A speciálisan kialakított levegő bevezetésnek köszönhetően a készülék szinte teljes
    hermetikussággal zárt a lakótér felé, így kifejezetten fokozott szigetelésű épületekbe
    javasoljuk a telepítését. Többé nem jelent gondot a konyhai szagelszívó, a központi
    porszívó vagy egyéb depressziót (negatív légnyomás) okozó berendezés!"

El Tolo Vendég

Standard

Ki, vagy mi vezérli ennek a kandallóbetétet szabályozó pillangószelepnek a működését?
    A user?

szume Vendég

Standard

LAZAR kandallóról ismertető:

http://www.radeco.eu/extrak/extrak/pdfek/hirlevel51.pdf

Amire érdemes azért odafigyelni benne:

"A speciálisan kialakított levegő bevezetésnek köszönhetően a készülék szinte teljes
    hermetikussággal zárt a lakótér felé, így kifejezetten fokozott szigetelésű épületekbe
    javasoljuk a telepítését. Többé nem jelent gondot a konyhai szagelszívó, a központi
    porszívó vagy egyéb depressziót (negatív légnyomás) okozó berendezés!"
    Pont ez a bajom a Lazarral, hogy egy olyan cégnek az évekkel korábbi hirlevelére hivatkova adnak el itthon valamit, amelyik cég már nem is árulja a terméket. A Lázár honlapján nincs is már ilyen kandalló.

szume Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: El Tolo Mutasd a hozzászólást
    Ki, vagy mi vezérli ennek a kandallóbetétet szabályozó pillangószelepnek a működését?
    A user?
    Absolut a user. Mint ahogy a fát is neki kell belerakni...
    Ezeken nincs automatika, mint a kazánokon. Ott hőmérsékletre szabályoz a huzatszabályzó. Persze a kandallónál problémát okozna a teljes fojtás, mert nagyon kormolná az üveget.

ifjtartibor Vendég

Standard

Van pár könyv nálam a könyvtárból, az egyik a fafűtéssel foglalkozik, német könyv magyar fordítása, abban van nem egy olyan kályha és kandallóbetét ami szabályozza automatán a levegőjét. Múltkor néztem a fireplace kályháit, ott is van az új fejlesztéseknél levegőszabályzós automatika..

szume Vendég

Standard

Van pár könyv nálam a könyvtárból, az egyik a fafűtéssel foglalkozik, német könyv magyar fordítása, abban van nem egy olyan kályha és kandallóbetét ami szabályozza automatán a levegőjét. Múltkor néztem a fireplace kályháit, ott is van az új fejlesztéseknél levegőszabályzós automatika..
    Mennyibe kerülnek azok a kandallók?

ifjtartibor Vendég

Standard

Itt egy katalógus:
    http://www.fireplace.hu/letoltes.php?id=279

Ezeket az árakat találtam (ezek automatikásak):
    Fireplace Bora 423000 Ft
    Fireplace passat 480000 Ft

szume Vendég

Standard

A héten végre kiderül, milyen kandalló lesz a házban. Végülis kiderült, hogy nem olyan rossz a választék. Találtam a Lazar-ön kívül még Haas&Sohn kandallót és Bef-et is. A Haas most jelenik meg a Construmára, de a héten beérkezik az országba és meg tudom nézni.
    Egyelőre csak a Haas cseh oldalán van fent a teljes anyag csehül, de abból már lehet látni a műszaki paramétereit.
    http://www.haassohn-rukov.cz/cz/prod...vymenikem.html

szume Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: szume Mutasd a hozzászólást
    A héten végre kiderül, milyen kandalló lesz a házban. Végülis kiderült, hogy nem olyan rossz a választék. Találtam a Lazar-ön kívül még Haas&Sohn kandallót és Bef-et is. A Haas most jelenik meg a Construmára, de a héten beérkezik az országba és meg tudom nézni.
    Egyelőre csak a Haas cseh oldalán van fent a teljes anyag csehül, de abból már lehet látni a műszaki paramétereit.
    http://www.haassohn-rukov.cz/cz/prod...vymenikem.html
    Megnéztem élőben a kandallót. Nagyon szimpatikus. Mivel emberi áron is sikerült megvennem, nagyon örülök neki. Már csak arra vagyok kiváncsi, milyen lesz használat közben.

2. odal, összesen 4 oldal ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket