4. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 31 eddig: 40 ennyiből: 52

Téma: Békéscsaba, Dombház - Általános eszmecsere

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

A kivitelezőnknek volt régebben másik házánál, ott a szállítói megfelelőségi nyilatkozatokra mentek rá, egy ember csak azt kereste, hogy hiányzik-e valamelyik a napló mellékletei közül, az ablaké hiányzott.

Amúgy az ilyen értelmetlen, "letölthetnék a netről is" dolgok mellett a méretek a legfontosabbak: épület elhelyezkedése, méretei, nyílászárók helye, stb.

A lényeg, hogy ott kell az EPS bálákat tárolni, ahol valami nem stimmel.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2011.01.02.
    Összes hozzászólás
    129

Standard

Es arrol mi a velemenyetek, ha 20 cm helyett 25 cm homlokzati szigetelest teszek fel abba is belekothetnek?
    20 cm van a terven.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: tothkrisz Mutasd a hozzászólást
    Es arrol mi a velemenyetek, ha 20 cm helyett 25 cm homlokzati szigetelest teszek fel abba is belekothetnek?
    20 cm van a terven.
    Kérdés, hogy a maximális beépítettség meg van -e az 5 cm nélkül is.
    Ha igen, akkor túlépítés és az sokba kerülhet, ha nem akkor a legrosszabb esetben tervmódosításra kötelezhetnek.

Regisztráció:
    2011.01.02.
    Összes hozzászólás
    129

Standard

A max beépítésbe bőven beleférek így is
    Köszi

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard Vízállásjelentés

Van egy kellemetlen tulajdonsága a lemezalapnak, amit nem igazán szokás emlegetni, pedig egy hozzánk hasonlóan hosszadalmas szerkezetépítés esetében kicsit megkeseríti az ember életét. Nevezetesen megáll rajta a víz. Ami a sávalapnál simán elszivárog a talajba, azt nekünk fáradságos munkával, illetve technikai trükközéssel kell eltávolítani. Már sokadszorra. Sokat. Kicsit kezdem unni. És hol van még a tető...
    Mondjuk számítottam erre, de akkor is. Jó, tudom, kell a mezőgazdaságnak a csapadék, de nem kéne túlzásokba esni.
    Viszont ilyen szép tükörsima padlója még Andreasnak se lesz.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete IMG_2164.jpg  
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Ha még sokáig áztok, megoldás pl. egy ilyen szivattyú
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: cipetum Mutasd a hozzászólást
    Van egy kellemetlen tulajdonsága a lemezalapnak, amit nem igazán szokás emlegetni, pedig egy hozzánk hasonlóan hosszadalmas szerkezetépítés esetében kicsit megkeseríti az ember életét. Nevezetesen megáll rajta a víz. Ami a sávalapnál simán elszivárog a talajba, azt nekünk fáradságos munkával, illetve technikai trükközéssel kell eltávolítani. Már sokadszorra. Sokat. Kicsit kezdem unni. És hol van még a tető...
    Mondjuk számítottam erre, de akkor is. Jó, tudom, kell a mezőgazdaságnak a csapadék, de nem kéne túlzásokba esni.
    No igen, ismerős a szitu mi úgy oldottuk meg, hogy a csatornakiállásnál ide beraktunk egy leeresztő ágat, és bár tudom nem szép dolog, de kihúztuk a dugót mint egy fürdőkádból, és leengedtük a vizet a csatornába....

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: cipetum Mutasd a hozzászólást
    Nekem csak a medencém alján áll a víz...

hgabor47 Vendég

Standard

Szia,
    Érdeklődni szeretnék a költségvetésetekről. Közeljövőben hasonlóképpen szeretnék építkezni és már most terveznem kell a tartalékaimat. Másik kérdés a talajvíz, a mi területünkön elég magasan van. Ez okozott problémát?
    Köszi előre is.

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: hgabor47 Mutasd a hozzászólást
    Szia,
    Érdeklődni szeretnék a költségvetésetekről. Közeljövőben hasonlóképpen szeretnék építkezni és már most terveznem kell a tartalékaimat. Másik kérdés a talajvíz, a mi területünkön elég magasan van. Ez okozott problémát?
    Köszi előre is.
    Szia, Gábor!
    Amíg csak tervezgettem az építkezést, én is próbáltam ilyen irányban tájékozódni. Aztán arra jutottam, hogy feleslegesen. Egy ház (pláne egy ilyen) annyira komplex, hogy az előzetes költségvetés kb. annyit ér, mint a MÁV menetrend. Hogy lehessen tudni, MENNYIT KÉSIK a vonat.
    Az meg engem nem érdekel, csak az hogy mikor indul. Vagyis hogy mennyibe fájt végül a ház. Azt talán meg is írom majd itt a fórumon is, ha kész lesz. De hát egy ház sosincs kész igazán.
    A költségek (vigyázat, merész becslés következik) szerintem kb. 10-30%-al magasabbak, mintha egy 'normális' házat építenél. Bár, kinek mi a normális...
    Nálunk például most van véglegesedőben a faanyag, a nyílászárók, hőszigetelés téma. Összességében milliós különbözetek vannak ezeken. Én választok valamit, más meg mást választana. Akkor mire megy azzal, hogy az én választásom mennyibe kerül?
    Ha a 'hasonlóképpen építkezés' alatt dombházat értesz, akkor azt tudom javasolni, hogy előtte nézz meg jónéhány dombházat. Mindenfelé vannak az országban. Érdemes olyat is felkeresni, ami éppen készül, én is rengeteget tanultam ezekből. Az építtetők, tulajok általában jófejek és segítőkészek.
    Nálunk a lemezalap ugye nincs túl mélyen. A talajvíz semmi problémát nem okozott, mivel a terület a város egyik legmagasabban fekvő része. Ez is a szempontok között volt a telekválasztásnál. Egyébként vízszigetelést mindenképpen csinálnod kell, legfeljebb kicsit komolyabbra veszed, hogy ne csak a talajpára ellen legyen elég, hanem bizonyos nyomást is kibírjon. Hogy mennyire kell combos, azt egy talajmechanikai szakvéleményből megtudhatod. Ha nem sík terepen építkezel, az persze macerásabb, akkor érdemes lehet drénezni is.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

4. odal, összesen 6 oldal ElsőElső ... 23456 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket