1. odal, összesen 41 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 407

Téma: Levegős hőszivattyúk

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard Levegős hőszivattyúk

A levegős hőszivattyúk is lehetnek monovalens alternatívái egy AEH fűtésének.
    A fűtésen túl hmv előállításra is képesek, illetve nyáron hűteni is tudnak.
    Bekerülési áruk kedvezőbb mint a föld/víz-víz-es társaiké, a gázfűtés költségével elvileg 2.4-es COP mellett ekvivalensek.
    Az idei construmán találkoztam egy céggel, aki 3-as spf garanciát vállal az általa telepített levegős hőszivattyúra. Ez már több mint elgondolkodtató, mert:
    - Legalább 25-30%-kal olcsóbb mint a gáz üzemeltetésben
    - Elektormos áramtól függ csak az üzemeltetés, ami kiváltható
    - Ár / érték arányban egy 3-as érték meglehetősen előnyös, mert:
    - Ha egy ház fűtési+hmv készítési igénye egy évben tfh. 300E HUF nappali villamos tarifával számolva akkor:
    - Vezérelt árammal ha kivitelezhető : 180E huf
    - Gázzal (feltételezve hogy gáz=2.4 spf): 75E huf
    - 3-as SPF mellett geotarifával: 60E huf
    - 4-es SPF mellett geotarifával: 45E huf
    - 5-ös SPF mellett geotarifával: 36E huf

A 4-es SPF a talaj-víz hőszivattyúkra, míg az 5-ös a víz vizesekre jellemző. (vagyis ideális esetben jó lenne ha...)
    Hogy megéri-e a plusz beruházás, bonyolultabb rendszer stb. az évi (!!!) 15-24E Ft-os megtakarítást, azt mindenki döntse el maga.
    Természetesen a hűtési opciót elfelejthetjük gáz és vezérelt áram esetén.

Jelenleg a piacon tudomásom szerint 2 alternatíva létezik:
    Egyik a Daikin Altherma, másik a Mitsubishi Zubadan

Jelenleg a két rendszer feltérképezésén vagyok, ha információim lesznek, azt itt megosztom.

Ha valaki hasonló infokkal rendelkezik, kérem ossza meg

Update: A 2.4-es érték a gázzal történő összehasonlítással innen ered. Idézem: "A jelenlegi gáz- (kb. 120 Ft/m3) és GEO kedvezményes áram- (kb. 31,60 Ft/kWh) tarifa mellett COP = 2,4 az az érték, amelynél azonos az üzemeltetési költség (90%-os gázkazánhatásfokot figyelembe véve)."
    Módosítva: jaccso (2011.04.14. um 13:25 időpontban) Indoklás: 2.4 érték hivatkozás

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Regisztráció:
    2010.12.30.
    Lakóhely
    Győr
    Összes hozzászólás
    65

Standard

Daikin kontra Mitsubishi

Az Altherma leginkább azzal vezet nálam, hogy teljes rendszert kínál. Lehetőség van a HMV rendszeren beüli megoldására. Van náluk egy új kompakt, padon álló beltéri egység ahol a beltéri és a HMV tartály egybe van szerelve. Így kicsi a helyigénye és sokkal könnyebben szerelhető. A Daikin mellett szól még a tapasztalat, úgy tudom ők adták el nálunk a legtöbb ilyen hőszivattyút. Van magyarországi márkaképviselet és raktárbázis. Az interneten találtam hozzá méretező szoftver. A Construmán is kellemes benyomást szereztem ígértek, hogy emalit küldenek az egyéb információkról (eddig nem érkezett meg) és tervezési szempontokról.
    Mellettük szól, hogy a jelenlegi Daikin klímánk néhány éve remekül teszi a dolgát.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Ezt ismered?
    (Nem vagyok reklámember, a construmán ez volt rám legnagyobb hatással )

Elbeszélgettem az Althermásokkal is, bemutatták a komplett rendszert. Nekem a fan coil-uk tetszett a legjobban, ezzel teljesen ki tudják szolgálni az igényeimet.
    Van valami doksid, hogyan teljesít -15-ben?

Egyébként ha netalán valaki belebotlik a Panasonic Aquaera-kba, érdemes ezt megnéznie, és máris elfelejti.
    Nem adja le a névleges teljesítményt már -7ben sem.
    Módosítva: jaccso (2011.04.15. um 08:21 időpontban) Indoklás: Rossz link

Regisztráció:
    2010.12.30.
    Lakóhely
    Győr
    Összes hozzászólás
    65

Standard

A Constumán kaptunk prospektust, de abban csak alapadatok vannak. Ez alapján a fűtés -20 fokig működőképes. Sokkal érdekesebb a http://daikin.hu honlapon található méretező szoftver. Itt be lehet állítani az építkezés helyszínét és egyéb paramétereket (energia árak, igényelt fűtési teljesítmény, melegvízszükséglet...). A földrajzi adatok alapján nálunk Győrben téli időszakban -13,6 fok minimummal számol. Ki lehet próbálni egy hidegebb várossal is vagy át lehet írni az adatokat. Én eddig csak az alapbeállításokat használtam. Az igényelt fűtési teljesítményünk még nincs kiszámolva így oda 4 kW-ot vettem fel a 130 m2-es területhez. A szoftver a csatolt jelentést készítette.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: igaziturista Mutasd a hozzászólást
    A Constumán kaptunk prospektust, de abban csak alapadatok vannak. Ez alapján a fűtés -20 fokig működőképes. Sokkal érdekesebb a http://daikin.hu honlapon található méretező szoftver. Itt be lehet állítani az építkezés helyszínét és egyéb paramétereket (energia árak, igényelt fűtési teljesítmény, melegvízszükséglet...). A földrajzi adatok alapján nálunk Győrben téli időszakban -13,6 fok minimummal számol. Ki lehet próbálni egy hidegebb várossal is vagy át lehet írni az adatokat. Én eddig csak az alapbeállításokat használtam. Az igényelt fűtési teljesítményünk még nincs kiszámolva így oda 4 kW-ot vettem fel a 130 m2-es területhez. A szoftver a csatolt jelentést készítette.
    Módosított Zubadan kültéri van a rendszerben, úgyhogy az tényleg működik -20ig..
    Tegnap letöltöttem a szoftvert, nézegettem, de jelentést még nem készíttettem vele. A méret és a hőigényünk egyébként egybevág. Bár még egyik sincs meg pontosan
    Egyébként a doksival kapcsolatban:
    - Miért kell egy 14Kw-s gép egy 4kw-s házhoz? 10kw-t nem visz el a hmv készítés gondolom..
    - Miért kapcsol be az elektromos fűtés -8 körül és lejjebb? Én azért választanám a típust, mert pont ezt nem akarom
    - Túl van variálva a költségszámolás, télre konstans érték kellene a geotarifa miatt nem!?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Ez alapján meg főleg nem kéne bekapcsolni az elektromos fűtésnek -8ban.

~180nm-t fűt, igaz levegősen. -32ben áll le neki..

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Módosított Zubadan kültéri van a rendszerben, úgyhogy az tényleg működik -20ig..
    Tegnap letöltöttem a szoftvert, nézegettem, de jelentést még nem készíttettem vele. A méret és a hőigényünk egyébként egybevág. Bár még egyik sincs meg pontosan
    Egyébként a doksival kapcsolatban:
    - Miért kell egy 14Kw-s gép egy 4kw-s házhoz? 10kw-t nem visz el a hmv készítés gondolom..
    - Miért kapcsol be az elektromos fűtés -8 körül és lejjebb? Én azért választanám a típust, mert pont ezt nem akarom
    - Túl van variálva a költségszámolás, télre konstans érték kellene a geotarifa miatt nem!?
    A Zubadannak +++, az tényleg hőszipka!

Ami a doksit illeti:
    - látszik, hogy a 14KW gép kell, még 4KW hőigény esetén is, mert a teljesítmény meredeken zuhan -7 fok alattt. De így OK a méretezés.
    - 1000KW energiaigény decemberben ????? Nekem a villamos fűtés vett fel ennyit, igaz szigetelt házban, 117 nm-re. ->> szigetelés jobban megéri mint a hőszipka, szerintem!
    - Energiaárakban ugye nincs benne a melegvíz?? Mivel nyári hónapokban nulla.
    - Akkor az összfogyasztás ennél még több, ugye? A kalkuláció alapján konstans 8.3Kw/nap-pa, azaz megjelenik egy havi 240KWh is?

És ugye a 4KW max hőigény már alapból egy über brutál szigetelés és jó kivitelezést feltételez ...
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Ami a doksit illeti:
    - látszik, hogy a 14KW gép kell, még 4KW hőigény esetén is, mert a teljesítmény meredeken zuhan -7 fok alattt. De így OK a méretezés.
    Most már én is látom, az angol doksi 20. oldalán látszik a teljesítmény kül. külső hőm. mellett. Igaz nem kwh-ban, de az arányok ettől függetlenül ugyanazok.
    45-55% környékén mozog -20,-15 fokban.
    így érthető a méretezés, főleg hogy hmv-t is készít.

1. odal, összesen 41 oldal 12311 ... UtolsóUtolsó

Tags for this Thread

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket