6. odal, összesen 7 oldal ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 51 eddig: 60 ennyiből: 65

Téma: Régebbi építésű házak átalakítása alacsony energiássá vagy passzívházzá

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Mice Mutasd a hozzászólást
    A fütés vizhomersekletere ertettem a 40fokot.
    Ha elég a 40 fok radiátoros fűtéssel, akkor az nagyon jó!

Igazából kondenz kazánnál a visszatérő hőmérsékletét kell nézni hogy minnél jobb hatásfokkal működjön. Ha jól emlékszem, 40fok alatt bőven jó az pedig neked így bőven alatta lesz.
    Olyan nulla fok körül még el kell menejen a házad 2.4KW-tal is. Ha majd a hétvégén hidegebb idők leesznek, akkor figyeld hogy változik a benti hőmérséklet, elég lesz e a kazán teljesítmény illetve a 40 fokos víz!

A házadnak valahol 6 - 8KW között lehet a max folyamatos szükséglete. Ha mondjuk a megszokottnál fél fokkal hidegebb lesz ben, vagy egész nap menni fog a kazán, akkor emeld fel pl. alkalmanként 3 fokkal az előremenőt. Igazából kondenz kazánnak jó ha egész nap megy, de fontos hogy közben pedig ne hüljön a ház
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Ti hány fokra állítanátok a kazán vízhőmérsékletét a legjobb hatásfok eléréséhez.
    Annyira, amennyire a gyártó javasolja. Kérdés még, hogy a lemodulált kazánnak mekkora a hatásfoka, szerintem olyankor változik.
    Én inkább a ház igényeihez igazítanám a víz hőmérsékletét, ami egyenlő azzal ami az én komfort igényem. Jaj de szép mondat lett ez...
    A gázkazán akkor fogyaszt többet, ha ki-be kapcsolgat, mert az indulási teljesítménye nagy.

Regisztráció:
    2010.11.01.
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Fűtés tapasztalatok:

A kondenzációs kazán 2,5 - 2,4 KW minimum teljesítményen kb, 35C fokos vízhőmérsékleten.
    Szombat reggelig tartotta 20,5C fokon a ház hőmérsékletét (Péntek reggel óta), szombat reggel -15 fokot mértem kint. Napközben melegedet a kinti hőmérséklet max. -8,ig, délután kezdett esni a hőmérséklet kint, délután háromig visszaesett a hőmérséklet bent 20,2 -re. Eddig tartott, kénytelen voltam megemelni a kazán teljesítményét....

- - - Updated - - -

Központi szellőztetés nincs. Az ablakok alján és több helyen még a tokoknál is pára alakult ki. Az üvegezés Ug=0,6 A tokok Uf=0,95. A redőnyök szinte semmit nem értek
    Hogy lehet ezen segíteni?

A főbejárati ajtómnál minden rendben volt, ott van egy kifelé és egy befele nyíló ajtó is

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Hát ha még páratartalmat is tudnál mérni...
    Nem véletlenül mondják a hozzáértők, hogy a hővisszanyerős szellőztetés nem feltétlenül a passzívházba kell csak, hanem egy viszonylag energiatakarékos háznál is már jelentősége van.
    Az előző tél első felében még nem volt kész a rendszerünk, és se fűteni, se szellőztetni nem győztünk. Idén sokkal jobb a helyzet. Hamarosan összekapom magam, és írok róla.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Olvasgass itt, én is írtam róla, mások is.
    http://www.passziv.net/forum/showthr...9705#post19705

Nem triviális a megoldás sajnos:
    Süllyesztett távtartó az ablakban (ismerősnél láttam ilyet, jó ronda).
    Leviszed a páratartalmat bent 30% körülre, és elviseled.
    Más megoldás van-e, nem tudom..
    Én közép útán járok perpill, 45%-on a páratartalom, -5 -15 között a háló, fürdő, és gyerekszobában van a jelenség, -22-ben mindenhol..
    Lejjebb nem tudom vinni a páratartalmat (technikailag tudnám), de a gyerekek egészsége fontosabb.

Regisztráció:
    2010.11.01.
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: cipetum Mutasd a hozzászólást
    Hát ha még páratartalmat is tudnál mérni...
    Ma tudtam mérni: 37%! kevésnek tartom! A mérő lehet rossz...?!?!
    Akkor miért párásodik az ablakom még mindig?

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    237

Standard

Ma tudtam mérni: 37%! kevésnek tartom! A mérő lehet rossz...?!?!
    Akkor miért párásodik az ablakom még mindig?
    Két mérőm van és átlagolok a különbség köztük 3 % így most perrpill. 40% kinn-12 pára az ablakon nuku. Valami 2000 ft-ért vettem darabját.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

37% hol? Nem szabadna emellett párásodni, hacsak nem alu távtartóis ablakaid vannak.
    Tedd az ablak elé a mérőt, ill. mérj hőmérsékletet (infrás hőmérő jó lenne) ott ahol párásodik az ablak.

Regisztráció:
    2010.11.01.
    Összes hozzászólás
    24

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    37% hol? Nem szabadna emellett párásodni, hacsak nem alu távtartóis ablakaid vannak.
    Tedd az ablak elé a mérőt, ill. mérj hőmérsékletet (infrás hőmérő jó lenne) ott ahol párásodik az ablak.

Olvastam, hogy rajtam kívül több mindenkinek gondot okozott a páralecsapódás az ablakok távtartóinál. Megelégeltem , hosszas gondolkodás után teszt céljából, egy 90x70 ablaknál (üveg: 44mm, Ug=0,6 melegperem) a következőt csináltam.:

Az üveget kiszedtem, alul az üveg elé belül és kívül 5mm aerogel spaceloft-ot raktam 20mm magas csík elfért kívül és belül is (lamda 0,0131). Eredmény : szinte semmi javulás

Kisérlet 2.0:

Ma reggel.... ismét üveg ki.

Úgy raktam vissza az üveget, hogy egy 20x44x20 mm-es U alakú aerogel paplan öleli körbe allúl. +
    Külső oldalon függőlegesen egy 20mm x 50mm hosszú csíkot még raktam.

Ettől már várnék valami javulást. Eredmény később!

Regisztráció:
    2010.11.01.
    Összes hozzászólás
    24

Standard

12óra elteltével, az eredmény a következő.:
    Azon az ablakon amit le szigeteltem 15mm magas páracsík, a másik a ablakon 20mm magas pára csík. (a két ablak egymás mellett van)

Valakinek egyéb javaslat?

6. odal, összesen 7 oldal ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket