Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 8 ennyiből: 8

Téma: GEOCELL /üveghab-granulátum

Regisztráció:
    2011.03.11.
    Lakóhely
    Szeged
    Összes hozzászólás
    81

Standard GEOCELL /üveghab-granulátum

Bemásolom ide egy kereskedő válaszát a témában: "Válaszolva a kérdésére, így van, kiváltható vele a lemezalapnál a sóderágy és az XPS réteg és 1 réteg geotextília is. Előzetes, még nem hivatalosan publikált kalkulációk szerint az egy réteg geocell munkadíj és anyagköltség tekintetében simán veri a fent említett réteget. Az elkövetkező hetekben Ócsára (Bp. környéke) érkezik egy szállítmány, ha érdekli személyesen is megtekintheti a kivitelezés folyamatát. Passzívház U=0,15ös rétegrendhez már elég a tömörített 40cm vastagság (lemezalapnál már 1,3-1 tömörítés elegendő). Geocell ára: 49EUR/m3 Fuvar ára: 800EUR/90m3, azaz nagyságrendileg 9EUR/m3 (nyílván, ahogy csökken a mennyiség a levetített egységár nő) Tömörítés: x1,3 EUR/Ft árfolyam: 275Ft/EUR (nyílván, az aktuális árfolyamon számolva) 1m3 árát úgy kalkuláltam, hogy ((Geocell ára+ fuvar ára) x tömörítés) x árfolyam x = ár/m3 azaz, ((49EUR+9EUR)x1,3)x275Ft=20.735.Ft/m3" Tehát kb fél m3-rel (~10,360 Ft, szállítással bedolgozva) lehet számolni m2-enként. Tényleg simán veri az xps+sódert? Vélemények róla? Ha vki elmenne Ócsára megnézni, telefonszámot tudok adni (remélem még nem késtük le, a levél 13-án jött), de kiírhatom , ha úgy gondoljátok. http://www.geocell-schaumglas.eu/hu/ <- az anyagról

Regisztráció:
    2014.05.13.
    Lakóhely
    Szombathely
    Összes hozzászólás
    48

Standard

Sziasztok!fficeffice" />>>
    Idén szeretnénk elkezdeni a házunk építését mely reményeink szerint PH lesz. (Kivitelezés minőségétől tartunk leginkább.) Jelenleg a tervet véglegesítjük. Az építészem lemezalap alá üveghab kavicsot javasolt. Látom, hogy ezen a fórumon volt már kérdés ezzel az anyaggal kapcsolatban, de választ nem találtam. Van valakinek tapasztalata, véleménye?>>

pigmenta Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Istvan Mutasd a hozzászólást
    Sziasztok!fficeffice" />>>
    Idén szeretnénk elkezdeni a házunk építését mely reményeink szerint PH lesz. (Kivitelezés minőségétől tartunk leginkább.) Jelenleg a tervet véglegesítjük. Az építészem lemezalap alá üveghab kavicsot javasolt. Látom, hogy ezen a fórumon volt már kérdés ezzel az anyaggal kapcsolatban, de választ nem találtam. Van valakinek tapasztalata, véleménye?>>
    Mi a több emelet miatt alkalmaztunk Geocellt az alap alatti szigeteléshez. A termék beszerzésével van tapasztalatom, a hazai elérhetősége igen érdekes. Végül Ausztriából hozattam be. 2 m3-es bigbag zsákokban szállíttattam, mert nem tudtam ömlesztve tárolni. Az ára 51€ / m3, a bigbag zsákok darabja 10€ volt.
    A tömörödést 30%-ban adják meg.
    30m3-nél kisebb mennyiség felára 5%
    Hővezetés tömörödés után (1,3:1): 0,08 W / mK
    Nyomófeszültség tömörödés után 1,3:1 275 kN / m²

Regisztráció:
    2014.05.13.
    Lakóhely
    Szombathely
    Összes hozzászólás
    48

Standard

Kicsit körülnéztünk és eddig két helyről kaptunk értékelhető válaszokat.
    Mivel nekünk egy teljes kamiont (90m3) kellene ezért a bigbag csomagolást én nem néztem.
    Mi a következő ajánlatot kaptuk:
    - Geocell (Ausztria) 51 Euro/m3 + szállítási költség (kb. 8 EUR/m3) + ÁFA (20%)
    - Technopor (Németország) 45 Euro/m3 + szállítási költség (1300 EUR) + Áfa (19%)
    Még próbálunk további ajánlatokat szerezni, és keresünk olcsóbb fuvar lehetőséget is.
    A végén lehet, hogy más irányba indulunk el, de az üveghab kavicsot (az árát leszámítva) jó megoldásnak tartom az alászigetelésre.
    Van valakinek bármilyen tapasztalata vele?

Regisztráció:
    2013.05.17.
    Lakóhely
    Budapest
    Összes hozzászólás
    11

Standard Geocell

Szervusz István,

történt május óta vmi elörelépés Geocell ügyben?
    Esetleg olcsobb fuvar...?

En most kertem árajanlatot a Geocelltöl. 2 kamionnyi kell, kb 185m3.
    Kivancsi vagyok mit kapok.
    Üdv. Csövi

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

Regisztráció:
    2014.05.13.
    Lakóhely
    Szombathely
    Összes hozzászólás
    48

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Csövi Mutasd a hozzászólást
    Szervusz István,

történt május óta vmi elörelépés Geocell ügyben?
    Esetleg olcsobb fuvar...?

En most kertem árajanlatot a Geocelltöl. 2 kamionnyi kell, kb 185m3.
    Kivancsi vagyok mit kapok.
    Szia Csövi!

Júniusban megkaptuk a konkrét ajánlatokat, megpróbálom átküldeni majd a részleteket.
    Sajnos fuvarral nem jutottunk előbbre. Csak 56 m3-es kocsit találtunk és azzal nem lenne olcsóbb a 2 forduló. Az is igaz, hogy közben gőzerővel nyomoztunk a két legnagyobb tétel után (gépészet és a külső nyílászárók), így a család, munka, tereprendezés mellett a fuvarkeresés most háttérbe szorult.
    Volna esetleg ötleted fuvarra?

Regisztráció:
    2014.03.19.
    Lakóhely
    ruzsa
    Összes hozzászólás
    224

Standard

http://www.energocell.hu/arlista/

Hátha érdekel valakit

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    189

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: őstermelő Mutasd a hozzászólást
    http://www.energocell.hu/arlista/

Hátha érdekel valakit
    Frissitem a temat :

Energocell Üveghab Üzem Debrecen

https://www.energocell.hu

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket