1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 13

Téma: Alapozás

ifjtartibor Vendég

Standard Alapozás

Vasárnap ki lett tűzve a ház és kész lett a vasalás is. Ma jön a markolós ásni, és elhordani a földet a telek szélére.
    Holnap 11-re jön a mixer és a pumpa, kiöntjük talajszintig, pénteken zsaluzás, és szombaton felhozzuk a betont -0,38-ra, ez már kézi keverés lesz.

Sokat gondolkodtam a lefolyó hálózaton is.
    Jelenlegi terv
    A kémény esetleges kondenzvizét a kandalló levegő csövén vezetem ki, ennek az oka: -állítólag nem nagyon van víz, és a szifon is kiszáradna.
    Konyhából kifelé vezetem a szennyvizet, nem viszem át a házon, inkább kint lefektetek a ház mellett egy gyűjtő gerincet, ha valami gond van, nem kellemes két vasalt betont feltörni.
    A lenti wc-zuhanyzóból egyértelműen megy ki a szennyvíz a wc-től, ebbe csatlakozik a zuhanyzó is.
    Fenti fürdőből lefelé jön a szennyvíz a lenti wc-zuhanyzóba, ahol belecsatlakozik a mosdókagyló és a bidé, majd ez belecsatlakozik a wc szennyvízcsövébe és ki.

Áramnak egy védőcső lesz berakva a betonba, víznek (90/75mm) egy, kütvíz és esővíz (90/75mm) egy, SEWT (90/75mm) egy cső.

kék: kandalló levegő cső +kondenzvíz kivezető cső 125mm
    barna: szennyvíz gyűjtő cső
    piros: szennyvíz belső cső
    rózsaszín: sewt védőcső
    világoskék: ví védőcsövek
    lila: áram védőcső
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete fsz-3mod-csatorna-víz-áram-sewt be.JPG  

ifjtartibor Vendég

Standard

Az alap szerda este ki lett ásva és elhordva a föld 3 óra alatt, 44m 1,1-1,3 m, 1,1m-t akartam, de valahol kicsit lejjebb markolt a gép.

Csütörtök reggel szét lett hordva a betont, 11-re jött a pumpa és a beton, 1-re kész lett az alap, vasalás belerakva felső harmadba. a tervezett 15 m3 helyett 19 m3 beton kellett (nagyobb mélység miatt)
    Volt egy kis probléma, mivel a víz kb 105 cm körül volt, így ahogy töltődött az árok, jött a víz, ezért ásva lett egy elvezető "csatornát", azon el tudott folyni.

Pénteken ki lett zsaluzva és szintezve a -0,38m-es szint kb 5 óra alatt. Szombaton ebéd utánra ki lett betonozva, utána locsolás.

ifjtartibor Vendég

Standard

A napokban bekerültek az alapba a víz, esővíz, kútvíz, sewt védőcsövei (az alap öntésekor lett berakva nagyobb cső, ebbe lett berakva a cső), kész lett a szennyvíz fővezeték, és a kandalló levegő csöve is.
    Ezután jött a sóder, amit egy délután alatt bekerült az alap közé, ami aztán döngölőbékával be lett tömörítve.
    A zsaluzás kész lett tegnap este. Ma jöhet a vasháló be, és a válaszfalak alá még vas erősítés.
    Szombaton reggel jön a beton, és kértem pumpát is, úgy egyszerűbb lesz.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P1020655.JPG   P1020658.JPG   P1020666.JPG   P1020668.JPG   P1020674.JPG   P1020679.JPG   P1020691.JPG   P1020695.JPG   P1020696.JPG   P1020699.JPG  

P1020740.JPG  

Regisztráció:
    2011.01.23.
    Lakóhely
    Mezőberény (Békés megye)
    Összes hozzászólás
    34

Standard

Gondolom te már utána jártál, hogy az ilyen saját kivitelezős építkezésnél mi re kell figyelni. A hivatalos dolgokra gondolok, felelős műszaki vezető/műszaki ellenőr kell-e szakáganként stb. ?

ifjtartibor Vendég

Standard

Felelős műszaki vezető van, és generálkivitelező vállalkozó csinálja.

Regisztráció:
    2011.09.02.
    Összes hozzászólás
    40

Standard

Ha jól emlékszem más topikokban említetted, hogy sok mindent magatoknak csináltok, ez akkor azt jelenti, hogy a generál-kivitelező valamilyen módon befogadja a ti általatok elvégzett munkát? Gondolok itt arra, hogy hogyan kerül be pl. hivatalosan az építési naplóba? Illetve hogy egy esetleges ellnőrzéskor nem volt/lesz-e ebből gondotok?
    Én most kicsit elbizonytalanodtam, mert sok helyről hallottam, hogy a saját kivitelezést nagyon nehéz 'papírozni', és nem is tudom, hogy ez a valóságban hogyan történik, ezért is kérdezem.

ifjtartibor Vendég

Standard

A generálkivitelező csinál mindent, nem létezik már saját erős kivitelezés.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Csak hogy egyértelmű legyen a dolog: szerkezetépítési (építési engedélyhez kötött) munkákhoz kell kivitelező. Építtetőként jogosult vagy az építkezésen tartózkodni és ott bármit csinálni, más kérdés, hogy a gyakorlatban nem lesz kivitelező, aki bevállalja a munkát, ha közben belekontárkodsz. Tehát pl. falazási munkáknál max. annyit tehetsz, hogy felajánlod magad ingyenes segédmunkaerőként, cserébe talán enged a munkadíjából.
    Nem szerkezetépítési munkáknál - felelős műszaki vezető felügyelete mellett - azt csinálsz, amit akarsz: vakolhatsz, burkolhatsz, festhetsz...

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Építtetőként jogosult vagy az építkezésen tartózkodni és ott bármit csinálni...
    Azért ezt pontosítanám. Mezei építtetőként tutira nem falazhatsz. De nem azért, mert a kivitelezőnek ez fájna (persze fáj, hiszen ő vállalja a felelősséget, ő megy a sittre, ha valakire rádől a falad), hanem mert nem vagy kőműves, azaz nincs róla papírod, hogy tudsz falazni. Azt pedig kérik az ellenőrzésen.
    Még a segítő családtagok közreműködését is eléggé megnehezítették az utóbbi időben. De ÁLLÍTÓLAG mindent meg lehet oldani.
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2011.09.02.
    Összes hozzászólás
    40

Standard

Nem is falazásra gondoltam Ha már az épület szerkezetkész, tető a helyén, akkor sok mindent el lehet végezni. Erre írjátok, hogy ehhez kell a femü. Tehát szerződök egy vállalkozóval, hogy szerkezetkészre építse a házat, majd utána az egyes munkafolyamatokat már megcsinálhatom magamnak(család/barátok) + kiadom további vállalkozóknak, amit nem csinálunk magunk. Ekkor csak az a gond, hogy ezt csak ÁLLÍTÓLAG lehet megoldani

1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket