48. odal, összesen 57 oldal ElsőElső ... 384647484950 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 471 eddig: 480 ennyiből: 569

Téma: Loxone épületautomatizálás

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

... pedig. Ha jobb minőségű objektív van rajta, akkor esetleg kültérre még fel tudod használni egy rögzítővel, ami, ha kellően drága, még webes felülettel is rendelkezhet.

Egyébként a kérdésedre válaszolva, természetesen, ha ez a rögzítő képes stream-et kiadni, az is beilleszthető a megfelelő helyre.

Ha tényleg jók az analóg kameráid, és ki tudod használni, egy próbát megérhet.
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: bandyTA Mutasd a hozzászólást
    ... pedig. Ha jobb minőségű objektív van rajta, akkor esetleg kültérre még fel tudod használni egy rögzítővel, ami, ha kellően drága, még webes felülettel is rendelkezhet.

Egyébként a kérdésedre válaszolva, természetesen, ha ez a rögzítő képes stream-et kiadni, az is beilleszthető a megfelelő helyre.

Ha tényleg jók az analóg kameráid, és ki tudod használni, egy próbát megérhet.
    Ez jófajta DVR? Csak mert ezer féle van, már 20e-től...

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Az IP-s verzió volt nálam. Azt és csak azt tudja, amire való. A PC alapútól nagyságrendekkel olcsóbb kis célhardver. Rákérdezek neked, hogy a már vázolt felállásban, kb. mire számíthatsz.
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Nálunk analóg kamerák vannak most. Pontosabban, digitális az egész, csak a jelátvitel analóg a DVR-ig.
    Távolról telefonon is elérhetőek.
    A képminőség fos, de azért jó hogy van és nagyságrendekkel olcsóbb volt mint egy IP-s kamera rendszer amikor vettem.

Azon dilemmáztam sokat, hogy a kábelezés koax legyen vagy UTP. Melyik a jobb megoldás hosszú távon.
    Végül a koax mellett döntöttem, mert ez pont-pont kapcsolat a kamera és DVR között, és elég nagy sávszélességű is, ha belegondolunk hogy egy kábelTV-n mennyi minden rajta van. Jóval több adat, mint egy gigabites UTP-n, arról nem beszélve hogy utóbbinál minden kamera azon osztozik.
    Jelenleg az UTP-s rendszerek adnak jobb képet, de ez változhat.

Létezik koax-on a HDSDI, de itthon nem lehetett kapni amikor kerestem.
    Most már van HDCVI, és remélhetőleg lesz majd még jobb is, idővel olcsóbban, és akkor az analóg kamerákat le tudom egyszerűen cserélni.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Üdv

Kis segítség kellene. A világítás vezérlő blokkban beállítottam egy képet a mozgásérzékelővel való működésre (csak este - hangulat világítás). Na ez most azt csinálja, hogy ha bekapcsolok - egy másik - világítási képet, és utána meglát az érzékelő, lekapcsol mindent és bekapcsolja a hangulathoz tartozót. Ennek így kell működnie?? Mert akkor számomra használhatatlan.

Egyébként kezd elegem lenni a "magyar" configból. Lehet, hogy inkább áttérek angolra, hátha az rendesen meg van csinálva...

Thx

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: balageaxe Mutasd a hozzászólást
    Kis segítség kellene. A világítás vezérlő blokkban beállítottam egy képet a mozgásérzékelővel való működésre (csak este - hangulat világítás). Na ez most azt csinálja, hogy ha bekapcsolok - egy másik - világítási képet, és utána meglát az érzékelő, lekapcsol mindent és bekapcsolja a hangulathoz tartozót. Ennek így kell működnie?? Mert akkor számomra használhatatlan.
    Egyébként kezd elegem lenni a "magyar" configból. Lehet, hogy inkább áttérek angolra, hátha az rendesen meg van csinálva...
    Így látatlanban passz, de ami biztos, hogy nincs megoldhatatlan vezérlési feladat Loxone-ban
    Nálam egyébként jól működik a világítás vezérlő is, nincs sötét átmenet csak ahova rakok.
    Én angolul használom, mint ahogy Windows-ból sem fogok soha magyart feltenni Egyébként csodálom hogy választható magyar, elég sok a szöveg és kicsi a piaca.

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Így látatlanban passz, de ami biztos, hogy nincs megoldhatatlan vezérlési feladat Loxone-ban
    Nálam egyébként jól működik a világítás vezérlő is, nincs sötét átmenet csak ahova rakok.
    Én angolul használom, mint ahogy Windows-ból sem fogok soha magyart feltenni Egyébként csodálom hogy választható magyar, elég sok a szöveg és kicsi a piaca.
    Persze, akár ÉS kapukkal mindent meg lehet csinálni, csak kicsit bonyolultabb... Viccet félretéve sokszor nem lenne rossz egy kicsit mélyebben belelátni főleg a komolyabb blokkok működésébe, de ez sajnos nem elérhető.
    Akkor az angollal is meg lehet csinálni, hogy magyarul legyen a weblapon minden?

A világítás vezérlődnél, ha vmelyik világítási kép aktív, akkor is átugrik a mozgásérzékelővel összekapcsoltra?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: balageaxe Mutasd a hozzászólást
    Akkor az angollal is meg lehet csinálni, hogy magyarul legyen a weblapon minden?
    Igen, az ékezetekkel nincs gondja az angolnak sem.

A világítás vezérlődnél, ha vmelyik világítási kép aktív, akkor is átugrik a mozgásérzékelővel összekapcsoltra?
    Most nézem, "lighting controller"-t nem használok, csak "rgb lighting controller"-t.
    Így az előbbit nem próbálgattam, nem volt rá szükség.

Regisztráció:
    2012.10.31.
    Összes hozzászólás
    135

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Igen, az ékezetekkel nincs gondja az angolnak sem.

Most nézem, "lighting controller"-t nem használok, csak "rgb lighting controller"-t.
    Így az előbbit nem próbálgattam, nem volt rá szükség.
    Jól van köszi, közben már megoldottam máshogy.
    Ettől függetlenül lehet áttérek az angol verzióra.

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Ausrufezeichen 30 napos felhő szolgáltatás

Urak!

A LOXONE most 30 napos lehetőséget biztosít a Caller és Weather felhő szolgáltatásaira. Aktiválható és ingyenesen kipróbálható, akit érdekel az a regisztrált eszközeinél tudja aktiválni az oldalon levő promóciós kóddal!

48. odal, összesen 57 oldal ElsőElső ... 384647484950 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket