49. odal, összesen 57 oldal ElsőElső ... 394748495051 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 481 eddig: 490 ennyiből: 569

Téma: Loxone épületautomatizálás

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard Drgb

LOXONE rendszerbe integrált DRGB szalagról van valakinek tapasztalata?
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Találtam egy ilyet. Hátha mást is érdekel!
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: bandyTA Mutasd a hozzászólást
    Találtam egy ilyet. Hátha mást is érdekel!
    Elsőként én vettem ilyet
    Sajnos akkor nem működött a Loxone-nal. Leveleztem a fejlesztőkkel, leírtam mit kellene változtatniuk, de nem tudták vagy akarták megcsinálni.
    Ezért mi csináltunk egy illesztőt hozzá. De nem bánom most sem, mert annak több előnye van, már amikor 5 vagy több olvasót akar valaki egy rendszerre kötni. Bővebben ITT.
    Azóta mégis kiadtak egy Loxone kompatibilis változatot. Lényeg hogy jó cucc, tudom ajánlani.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Hogy ezek milyen rondák... Androidos NFC-vel kommunikál? Állítólag le van tiltva ez a funkció a telefonokban... Csak root esetén működik.

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Elsőként én vettem ilyet
    ... még az érdekelne, hogy ez csak a beléptetésre, és követésre jó, vagy bármilyen eseményt, funkciót hozzá lehet rendelni? Mi az elmélete? Virtuális bemenetként szolgál az adott kód? Tud-e kétállású kapcsolóként működni, vagyis hazajövetelkor "A" esemény és a függőségei érvényesülnek, újbóli hozzáérintéskor pedig "B"?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

... még az érdekelne, hogy ez csak a beléptetésre, és követésre jó, vagy bármilyen eseményt, funkciót hozzá lehet rendelni? Mi az elmélete? Virtuális bemenetként szolgál az adott kód? Tud-e kétállású kapcsolóként működni, vagyis hazajövetelkor "A" esemény és a függőségei érvényesülnek, újbóli hozzáérintéskor pedig "B"?
    Alapvetően, olyan mintha egy virtuális kapcsoló adna jelet, amíg az RFID kulcsot odatartod.
    Vagyis bármilyen funkciót hozzá lehet rendelni.
    Az RFID-s belépés helyettesítheti a normál kulcsot, de mellé érdemes megtartani a riasztókód beütését, mivel minden kulcs másolható, az RFID is.

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Itt van egy potenciális termék. Elvileg RS485-ös, de több helyen láttam WG24 és WG36-os protokollal, ezeket nem ismerem. EM típusú kártyákat olvas, sajnos azt sem tudom ez mennyire elterjedt dolog, vagy pl. az én céges belépőm milyen típusú... A Mifare protokollt olvastam több helyen. Tehát, ha valakinek van ezekre rálátása az erősítsen meg, vagy cáfoljon, mert ha nem halott ötlet, akkor kipróbálnék egy ilyet. A virtuális bemenetkor felhasználhatom az adott olvasó azonosítóját? Tehát lokalizálható, hogy honnan érkezett a kérés? Például a bejárati ajtónál érzékelt A kártya az ajtót nyitja, a kert végébe pedig mindent zár.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Itt van egy potenciális termék.
    Azt javaslom amit előtte linkeltél. Azt egy lengyel cég gyártja, nálunk bevált újra azt venném.
    A Loxone-ra kihegyezett változattal nincs tapasztalatom. Amit mi vettünk, annál szükség volt egy interfész modulra, ami 10 olvasót kezel le és a Loxone felé egy analóg bemeneten jelzi, hogy a 10 közül melyik olvasóról érkezik az 1W buszon a kód.

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Köszi, a lengyel bár LOXONE közelibb, de ritka ronda. Az 1w-vel nem keresztezném, az RS485 megfelelő lenne, azon még nincs semmi. Igazából ahogy néztem mindegy milyen az olvasó, a kártyával kell egyeznie. A frekvencia lehet kérdés mi az előnye illetve hártánya a 125KHz és a 13,56MHz-es technológiának?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Köszi, a lengyel bár LOXONE közelibb, de ritka ronda. Az 1w-vel nem keresztezném, az RS485 megfelelő lenne, azon még nincs semmi.
    Itt van pár kép a saját motyónkról. Az utolsó képen látszik az olvasó "kész" állapotban. Szerintem teljesen rendben van, de nem vagyunk egyformák
    Megcsinálhatod RS485-tel is, de jóval bonyolultabb és semmit nem nyersz vele az 1w-hez képest.
    5-nél több olvasónál van értelme a képen látható interfész modulnak, vagyis nem családi házas felhasználásban. Ekkor mindegyik reader-t RS232-őn olvassa be és 1db 1W kapcsolatot igényel a Loxone felé.

Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	p02.JPG
Találat:	31
Méret:	395.6 kb
ID:	3599Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	p05.jpg
Találat:	41
Méret:	306.9 kb
ID:	3602Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	p07.jpg
Találat:	26
Méret:	309.3 kb
ID:	3601Kattints a képre a nagyobb felbontású megjelenítéséhez:

Elnevezés:	p08.jpg
Találat:	30
Méret:	171.7 kb
ID:	3600

49. odal, összesen 57 oldal ElsőElső ... 394748495051 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket