51. odal, összesen 57 oldal ElsőElső ... 414950515253 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 501 eddig: 510 ennyiből: 569

Téma: Loxone épületautomatizálás

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: bandyTA Mutasd a hozzászólást
    Úgy tűnik, hogy az olvasót mindig meg kell kérdezni, hogy történt-e valami, mert magától nem küld semmit. Viszont a folyamatos lekérdezés sem hibátlan, véletlenszerű időközönként válaszol, és folyamatosan küldi az utolsó állapotot.
    Aligha ismeri ezt a típust valaki, ezért sem értem miért erre esett a választásod
    Az 1W-s olvasókat a Loxone modulja hardveresen kezeli le, így a szoftverben úgy jelenik meg az esemény, mint amikor egy sima nyomógombot megnyomnak.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Az elején jó ötletnek tűnt. Ha nem próbálom ki, soha nem tudom meg, hogy milyen. Az RS485-ös bővítőm jelenleg funkció nélkül maradt, az 1W hasznos hossza pedig erősen fogy.
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: bandyTA Mutasd a hozzászólást
    Az RS485-ös bővítőm jelenleg funkció nélkül maradt, az 1W hasznos hossza pedig erősen fogy.
    Ha nem sikerül összehozni, megpróbálhatod becserélni az RS485 illesztőt egy második 1W Extension-re és probléma megoldva

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

... amihez kell majd egy 1W-ös RFID olvasó! Azt is ki kell próbálni.
    Anonim Loxone Tulajdonosok - Éljen a SkyNet! https://sites.google.com/site/htpconweb/

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Segítsetek!

Felmerült bennem pár kérdés, és elbizonytalanodtam.

Abban az esetben, ha egykörös fűtési rendszerem van radiátorokkal, az emeleten thermofejekkel, valamint a kazán nem képes buszos kommunikációra, akkor tudom, vagy sem a LOXONE-nal érdemben használni? Ki-be kapcsolás rendben van, de hőfokot nem tudok állítani, hiszen ilyen kapcsolatban nem áll a rendszerrel. Van egy időjárás függő egységem, ami a kazánba, vagy a lakásba építhető, kiegészítve egy külső hőmérsékletmérővel, ami, modulálja a lángot, stb. Tulajdonképpen ez így önmagában elvan.

Valamint pár helyiségben van olyan klíma, ami hűt fűt, ezeket elvileg fel lehet használni az intelligens fűtésblokkhoz, de ezek KNX-esek, és amíg nincs kiépítve ki sem tudom próbálni.

Erről valakinek van bármi tapasztalata, észrevétele?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

A kérdés összetettebb, mert függ a ház tagoltságától, energetikájától, illetve a használat módjától (pl. mennyi legyen a hőfok reggel, este, stb).

A kazánnak biztosan van egy fő kapcsoló termosztátja a nappaliban. Ezt ki lehet váltani és a Loxone-nal vezérelni, annak minden előnyével.
    Vagyis a Loxone egy relé kimenetére kell kötni a kazán kapcsoló termosztát 2 vezetékét, és egy 1W hőszenzort jól elhelyezni a nappaliban. A többi már csak programozás, mit hogy szeretnél.

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Tagoltságát tekintve az alsó szint szinte egy légtér, ami kb. 60-70 nm-t jelenthet. Radiátorokkal, padlókonvektorokkal. Az emelet egy központi helyiségből nyíló szobákat jelent. Mivel itt thermofejek lesznek, tulajdonképpen mindegy is. A termosztátot lekábeleztem mindenhova, mehet a cirkóba, mehet a nappaliba is. De ez a kis egység beépíthető magába a kazánba, és a külső hőmérsékletmérővel képes a láng modulációjára is, mindenféle jelleggörbével egyetemben. Ha ki- és bekapcsolom a kazánt egy relével, akkor is csak azt az értéket fogja hozni, ami be lett számára táplálva. Ha 26 fokot állítok be, és a LOXONE-nal 22 foknál kikapcsolom mindig, akkor oké, tud működni, és a LOXONE felületén egészen 26 fokig tologathatom is a csúszkát, de 28 fokot már nem állíthatok be, illetve igen, de soha nem éri el, mivel a kazánnál limitálva van 26 fokra. 1W mindenhol van, kombinált eszköz formájában, hőmérséklet és páratartalom mérésre. Kérdés, hogy ezek tudatában bevonjam-e a kazánt vagy sem. Ha valami nem megfelelő, akkor szerintem többet járatom feleslegesen, mint kellene. Miközben önmagában képes lenne optimálisan ellátni a funkcióját. A kábelezés megléte miatt a lehetőség adott...

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Nézegetni kezdtem a Loxone rendszert, és egyre jobban tetszik. Van pár kérdés, amik felmerültek, biztosan tudjátok a választ rá.
    1) A 2 Gb-os mikro sd kártya (ipari) 15.000 Ft-ért kell vagy egy bármilyen de gyors SD kártya negyed áron megfelel?
    2) Lakásriasztóhoz a mozgásérzékelők megfizethetetlenek, van a kiváltásukra valami?
    3) 1-wire megoldás létezik -e arra, hogy impulzusadós víz villanyórákat leolvassunk vele

előre is köszi

előre is köszi

Regisztráció:
    2013.04.16.
    Lakóhely
    Gödöllő
    Összes hozzászólás
    100

Standard

Szia!

Ha tetszik meg kell venni... Persze nem rábeszélni akarlak, már nem nézem mik vannak a piacon. Nyilván mindig lesz újabb, jobb.

1 - Nekem az SD kártyás történetek inkább legendák, javarészt olyanoktól származtak, akik az elején telepítettek rendszereket, így a nagy számok törvénye alapján becsúszott egy-egy SD kártya hiba. Állítólag ez már nem létező hiba. Én használtam az eredeti kártyát is, és egy iparit is. A saját megnyugtatásodra lehet az ipari, de én várnék a helyedben, még indokolt lesz.

2- Mármint egy riasztórendszer mozgásérzékelőit drágállod, vagy a LOXONE saját rendszerét? Riasztó esetében én különválasztanám a két berendezést. A biztosító úgyis csak MABISZ-os minősítő rendszer esetén fog veled szóba állni, illetve azért egy dedikált riasztórendszer gyártójának mégiscsak 10-20 éves múltja van...

3 - Az 1W tudomásom szerint digitális adatokat küld, az impulzusadós vízóra pedig kontakt. Miért nem kötöd be direktbe?

Vannak itt a fórumon, akik elég jól értenek a LOXONE-hoz, és úgy egyáltalán a rendszerhez, idővel csak válaszolnak.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    1) A 2 Gb-os mikro sd kártya (ipari) 15.000 Ft-ért kell vagy egy bármilyen de gyors SD kártya negyed áron megfelel?
    Iparit sosem tettem bele, viszont amit szériában adtak vele az hamar tönkrement.
    Egy Kingston is adta már meg magát. Most azt hiszem egy Toshiba van benne, bírja (de nem árt ha van egy tartalék kártya).

2) Lakásriasztóhoz a mozgásérzékelők megfizethetetlenek, van a kiváltásukra valami?
    DSC LC-100PI -t szoktam venni Loxone-hoz, teljesen jó. Nem csak riasztási célra, de lámpa kapcsolásra is, ha jó helyre van téve.

3) 1-wire megoldás létezik -e arra, hogy impulzusadós víz villanyórákat leolvassunk vele
    Impulzusadós órát (víz és villany) közvetlen a Loxone digitális bemenetére a legjobb kötni, máshova nem érdemes.

51. odal, összesen 57 oldal ElsőElső ... 414950515253 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket