1. odal, összesen 4 oldal 123 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 34

Téma: Falazás

ifjtartibor Vendég

Standard Falazás

Szombat reggel kezdjük a falazást, ha minden úgy akarja.
    Megvan a tégla, 4 raklap 30 hs, és 16 raklap 30nf. most 15 raklap kellett volna a földszinthez, de így olcsóbb volt a fuvar hogy a tetőtérhez is megvettem.
    A lépcső előtt a födémet tartó áthidaló 10-10 db 25x25-ös oszlopzsaluja is megvan. (zártszelvény lett volna, de a femünek nem tetszett annyira)
    Tegnap vettem 2000l eps gyöngyöt is, számításaim szerint ennyi kell a két alsó hs tégla sorba.
    Még bontott nagyméretű téglát kell vennem a pillérhez és a pillérkékhez, ja és pár zsák meszet.
    A vízszigetelő egy réteg gv45 lesz a falak alatt.
    Szerintetek érdemes kilógatni a fal külső felén túl, és felhajtani a fal külsejére?

Meg egy "problémám" van, de elkezdtem körbekérdezni, és kezd kialakulni a kép.
    A nappali sarkán van egy 30x30-as pillérem, ami nagyméretű bontott téglából lesz (valószínűleg látszóra hagyva) (meg vannak 15x30-as pillérkék is) . Ez a pillér nem az aljzatról indulna, hanem ott alatta nem hs (7N/mm) hanem nf (11N/mm) lenne. Kérdeztem a tervezőt (eredetileg ytong lett volna a hőhídmegszakítás), azt mondta hogy szerinte nem gond ha a 2 sor nf-ről indul.
    A FEMÜ szerint viszont nem jó úgy, szerinte 30x30-as oszlopzsalu legyen vasalva. És hogy bontott anyagot nem lehet egyébként se beépíteni. Kérdeztem hogy a 15x30-as majdnem díszpillérek akkor mik legyenek, erre azt mondta hogy az lehet nagyméretű tégla, de vakoljuk le. (látszóra akartuk)
    Félek, hogy ott a sarok majd húzza fel a földről a hideget. Azt mondta, hogy akkor ott menjünk le mélyebbre a lábazati szigetelővel a talajban.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete fsz-3mod.JPG   P1020752.JPG   P1020753.JPG   P1020759.JPG  

jtx Vendég

Standard

Bocs, kicsit off ebben a topikban, de ha jól látom terveztetek be bidét is?
    Szvsz, egyrészt helyet foglal, másrészt én jobb megoldásnak találtam az elektromos bidé tetőt: http://www.easybid.hu/bide/elektromos-bide

ifjtartibor Vendég

Standard

Nem tudom, olyat még nem próbáltam, csak a hagyományos (azaz ,most kapható fordítva ráülős bidéhez volt szerencsém), a spriccelés az nem tudom milyen.
    De tény, hogy helyet foglal, de így lett méretezve. Mi is gondolkodtunk egyébként a a wc ülőkés bidén (csak nem elektromos), de annyiba kerül mint egy külön bidé csappal, persze m2-ben kevesebb.

ifjtartibor Vendég

Standard

Hétvégén 5 sor lett felfalazva, még van erre a hétvégére 6 sor.
    A 2000l eps gyöngy elég lett az alsó két sorba, maradt is egy kicsi, így azt beleraktuk a harmadik sorban egy pár darabba. A töltés kicsit macerás volt, mert fújt a szél, ment mindenfelé, de azért sikerült.

Regisztráció:
    2011.01.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jtx Mutasd a hozzászólást
    Szvsz, egyrészt helyet foglal, másrészt én jobb megoldásnak találtam az elektromos bidé tetőt: http://www.easybid.hu/bide/elektromos-bide
    ugy nez ki, mint ami repulni is tud

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Hamár így szóba került - bidét én sok háznál láttam de közülük senki nem használja. Nálunk sem lesz, egész jól bevált a wc papír
    Van aki télleg használja is és nem csak "divatból" tervezi be ?
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

jtx Vendég

Standard

Hamár így...
    Szóval én a "hagyományos bidét nem igazán tudom használni. A mostani és az előző bérleményben van/volt, ki is száradt... ahol viszont nyaralások alkalmával egybeépített volt, na azt rendszeresen használtuk. Akinek volt, vagy lesz aranyere, annak szinte kötelező... a szárazpapír az veszélyes...
    Kis magyarázat: a hagyományos bidé az hátulról próbál öntözni, az egybeépített mechanikus pedig alulról. Az elektronikusnál pedig különböző szögekből és intenzitással, a választott programnak megfelelően: férfi, női, stb. Ja és az szárít, és opcióban fűti az ülőkét, stb...

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Az elektronikusnál pedig különböző szögekből és intenzitással, a választott programnak megfelelően
    Majd megyünk hozzátok kipróbálni
    Mindenesetre berakok most egy konnektort, aztán jöhet ha egyszer kellene
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

ifjtartibor Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Hamár így szóba került - bidét én sok háznál láttam de közülük senki nem használja. Nálunk sem lesz, egész jól bevált a wc papír
    Van aki télleg használja is és nem csak "divatból" tervezi be ?
    Nálunk nincs bidé, így a kád széle van (meg szüleimnél is volt/van), és ezért is lesz a házban bidé, mert az kényelmesebb.
    Én megszoktam, hogy nem csak papír, hülyén is érzem magam ha csak papír.

jtx Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Majd megyünk hozzátok kipróbálni
    Mindenesetre berakok most egy konnektort, aztán jöhet ha egyszer kellene

Mindenesetre a konnektort rakd be!!!

1. odal, összesen 4 oldal 123 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket