Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 14

Téma: Resofloor beltéri padlóburkolat

Hybrid View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Követekező hozzászólás Követekező hozzászólás
    Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard Resofloor beltéri padlóburkolat

Szintén a Resopal cég terméke a Resofloor, egy magasfényű beltéri padlóburkolat.
    Egyike a kevés eldöntött beltéri megoldásainknak; ha a családi kassza az építkezés vége felé ezt még elbírja, a Resofloor magasfényű fehér verziójával burkoljuk a padlófelületeket...
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete rweso1.jpg  

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Szép fényes Láttam már pár házat ahol ilyen volt, stílus és izlés kérdése mennire nem lesz ipari kinézete.
    Csinálnak hasonlót csiszolt betonnal és öntött márvánnyal is. Ez konkrétan miből van (a németem nem túl jó)?
    Nekünk a nappali/konyhába hasonló fényes fehér porcelán járólap lett, én személy szerint megbántam! Túl hideg, személytelen nekem. Ki kellett volna tartanom a faburkolat mellett (juhart terveztem eredetileg).

Van egy érdekes tulajdonsága is a fényes fehér burkoletnak, miszerint ha besüt a nap akkor tükröződni fog a plafonra is a fény ... gyakorlatilag ragyok az a tér napsütésben. Persze ez függ a benapozottságtól is.

Ha kezel az ArchiCad indirekt megvilágítást (radiosity), akkor nézd meg úgy is milyenek lesznek a fényviszonyok.

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Igen, ez nagyon ízlés kérdése, nem mindenkinek jön be...
    Egyébként szerintem a burkolat még önmagában nem határozza meg a stílust, kellenek még a falak színei, a berendezési tárgyak formái és színvilága... Mi ebben egy modern-minimalista ízlést képviselünk, szóval a végén a lakás kb. így fog kinézni (színeket tekintve):
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete i17.jpg  

tempietto Vendég

Standard

szép lesz, én is szeretem a fehéret (ha nem is ilyen sokat). Azt meg tudja különböztetni a PHPP számítás a téli hőnyereség szempontjából, hogy belül minden fehér vagy minden fekete?

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Találtam egy jó képet arról, hogy hogyan is néz ki amikor besüt a nap a fehér porcelán lapokra (éppen szerelték a tetőfeljárót):

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Találtam egy jó képet arról, hogy hogyan is néz ki amikor besüt a nap a fehér porcelán lapokra (éppen szerelték a tetőfeljárót):
    Ingyen fényforrás a ledek mellé...

teszvesz Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    szóval a végén a lakás kb. így fog kinézni (színeket tekintve):
    melegen ajanlok melle egy Irobot porszivot amely egesz nap lelkesen teszi majd a dolgat, kulonben megszunik a feher idill

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: teszvesz Mutasd a hozzászólást
    melegen ajanlok melle egy Irobot porszivot amely egesz nap lelkesen teszi majd a dolgat, kulonben megszunik a feher idill
    Irobot helyett nálunk erre ott a feleségem, aki kb. ilyesmi szerkóban flangál egész nap föl-alá...

Péter Vendég

Standard

Irobot helyett nálunk erre ott a feleségem, aki kb. ilyesmi szerkóban flangál egész nap föl-alá...
    LOL! Nem tudom, mit szólna a nejem, ha jelezném neki, hogy a jövőben ilyen ruciban kérem a takarítást. De a fehér padlóhoz biztosan jól mutat ez a fekete-fehér cucc.

Evehid Vendég

Standard

Azért később is érhetnek meglepetések. Esetleg néhány év(hónap, nap...) után kényelmetlennek találja a mellékelt szerkóban történő napi 2felmosást. És bosszúból beszerez mondjuk néhány 25 wattos mobil fűtőtestet, szériatartozék horonymarókkal a lábukon. (Két macsekunk van. Nem fehérek. A szőrcsomók se... )

A második szomszédunkban ehhez hasonló látvány, egyébként gyönyörű hófehér, nagyméretű, tükörfényes lapburkolat van a teljes földszinten. Hozzá egy pár hónapos és egy iskolás kislány. Mit mondjak? A napi 2x-i felmosás a szigorú realitás.

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket