3. odal, összesen 5 oldal ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 21 eddig: 30 ennyiből: 46

Téma: Pécsi energiatakarékos ház (Általános eszmecsere)

ifjtartibor Vendég

Standard

Nálunk merev alumínium lett és lesz a többi is, az idomok eddig műanyagok a kisebb méret miatt.

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Szia,

előző hozzászólásomban nem jó tanácsot adtam! A magas páratartalom önmagában, ha nincs kondenzáció nem gond. Ugyanakkor ha hirtelen csökkented le mondjuk festés után, az igen! Érdemes megvárni hogy a vakolat, festés a maga módján lassan száradjon ki különben repedezni fog!

Ami a csővezést illeti, szerintem nehéz a spirálkorcolttal dolgozni. Előre meg kell tervezni hogy milyen kötőelemek, idomok kellenek majd. Ezek bizony egyenként súlyos ezresekbe kerülnek. Ugyanakkor az evvel kivitelezett rendszernek lesz a legkisebb ellenállása, leghosszabb élettartalma, hőálló és takarítható.

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt
    Nálunk csak a befújó gerinc lett spirálkorcoltból (150) csinálva. Ez elágazás nélkül köti össze a 75-ös flexi csövek 10-es osztóját a szellőzőgéppel.
    Még egy 150-es gerinc nem fért volna már el, ezért elszívásnál egészen a gépig a 75-ös flexi csöveket húztuk el, és a 10-es gyűjtő közvetlen a gép mellé került.

Szerintem nagyon tuti lett így, de lényeg hogy minden épület más, alaposan át kell gondolni hova mi a legideálisabb.
    Szerintem összességében szigetelt flexicsővel olcsóbb dolgozni, mert nem kellenek kötő idomok. Ugyanakkor nagyobb lesz az ellenállása, ami folyamatos veszteség lesz. Különosen ha nem tudod kifeszíteni. Egy 10 méteres 150-es darab kb15Eft.

Ami a szabályzást illeti, én az elosztódobozhoz tenném, a beszívási ponttól messzebb hogy az esetleges áramlási zaj a szűkítés miatt ott keletkezzen. Ugyanakkor nállam például magának a beszívóidomnak a dupla rácsozatával lehet irányítani és szabályozni is a légmennyiséget Na most döntsd el
    Egyelőre kondenzáció nincs még belül - még szép, a 22 cm-es szigetelés csináljon is valamit . Ellenben pára van és az valahol kicsapódik ilyen hidegben. Legjobb esetben a házon kívül a szellőztetésnél, rosszabb esetben valamelyik szerkezetben.
    Két lehetőséget látok:
    1. Páramentesítő (60-80k)
    2. előre menekülés egy óccó szellőztetőbe. (250k)

A csövezést airwatt elszívó-megoldása szerint csinálnám, a padláson lenne a szellőztető, egyből mellette az osztódoboz és innen mennék flexivel tovább.

Szabályzóból elszívásnál mindenképp kellene az osztódoboz (v. gyűjtődoboz?) mellé közvetlenül, a befúvásnál lehet, hogy elég lenne csak a végére - bár akkor a zaj zavarna. Lehet, teszek az elejére, meg a végére is. Az a biztos

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ifjtartibor Mutasd a hozzászólást
    Nálunk merev alumínium lett és lesz a többi is, az idomok eddig műanyagok a kisebb méret miatt.
    Képet, forgalmazót nagyra értékelnék! Köszi!

Egyelőre Airtradecentre és Panolplusz katalógusokból táplálkozom....

ifjtartibor Vendég

Standard

http://www.passziv.net/forum/showthread.php?t=313

Itt vannak képek is, és hogy hol vettem az is.

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

No hát beköltöztünk. Nem mondanám, hogy 100%-ig készen vagyunk, de bőven a lakható/élhető kategóriába kerültünk. Sok mindenről írhatnék, de úgyis elfelejtem a végére a felét...
    Kezdjük ott, hogy az időzítés tökéletes volt, a nagy fagyok előtt 2 nappal tettük át a székhelyünket ide. Ekkorra már fel volt fűtve a ház (minden termosztáton 20.0°C), fürdő - az ajtót leszámítva - készen volt, Volt mosogatónk, gázpalackos főzőhelyünk, egy-két régi bútorunk, szóval mindenünk.
    Ami a legnagyobb változás volt eddigi (összes) lakhelyünkhöz képest, az egyenletes hőeloszlás. Fantasztikus dolog (nem)érezni, hogy a lakásban nincsenek hidegebb részek, egyenletesen meleg van mindenhol. Nem húz az ablak, nem hideg a párkány, az üveg(!), a fal. Persze a legelső dolog, amire kíváncsi voltam, a fogyasztás. Ez egyelőre mérés alatt áll, pár nap nem mérvadó, bár a mostani pár nap azért előre vetít egy-két dolgot. A 0 - -10°C-os intervallumban, 35-45kW, míg a -5 - -15°C os napokon 50-60kW fogyasztás mutatkozik vezérelt áramból naponta. Ez a várakozásaimat messze felül múlja, szóval nagy az öröm. Ebben bizonyára szerepet játszik a szigetelt alu redőny is, ami főleg a hideg éjszakákon nyújt hatalmas segítséget a meleg megőrzésében. Van még egy segítségünk a napokban, amivel nem számoltunk: a nap. Bár a déli fekvést nem tudjuk 100%-ban kihasználni a ház előtti örökzöldek miatt, dél után azonban kibújik a nap és ad még kb +2°C-ot az alsó szintnek. Jó helyen, jó időben.
    Persze most megmutatkoznak a kisebb "hőhidak" is, melyeknek szerencsére tudjuk az okát és orvosolni is fogjuk a problémát. Szellőztető, páraelszívó jelenleg nincs (egyelőre főzés is csak ritkán), a páratartalom így 45-55% között van, napi 2-3 nagy szellőztetéssel. Remélem, ez a szellőztetővel sem fog számottevően változni, bár nem épp erről számoltatok be A 120 liternyi meleg víz nem feltétlenül tart ki egy éjszakai felfűtéssel másnap estig, így az most nappaliról (is) üzemel. Ezt ideiglenesnek terveztük, vsz. az is lesz. A fűtést jövő télig mindenképpen szeretném kiegészíteni egy Supra Taranis jellegű levegős kandallóval, hogy a fűtésszámlámat jelentősen megkurtítsam.
    Mindent összevetve nagyon féltem attól, hogy az egész hókuszpókusz csak a papíron mutat jól, a valóságban azért más az eredmény és nem "működik" annyira jól az alacsony energiás szemlélet. Szerencsére nem így lett...

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Szia, örülök hogy bent vagytok, azok a napok sokáig emlékezetesek lesznek

Fogyasztás első évben nem számít, de sok lesz Nekem is az volt, viszont az idei idényben a hőszipkával már csak csipeget Biztos vagyok benne hogy nektek is hasonlóan fog majd alakulni ha kész lesz a kandalló!
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.01.09.
    Összes hozzászólás
    168

Standard

ha raersz, irhatnal az elso tel fogyasztasarol. Koszonom.

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

Nos nem igazán lehet messzemenő következtetéseket levonni fél év adataiból, de a tendenciák jól látszanak (2012.02-2012.07):

"Nappali" áram havi átlag: 243 kWh
    - min:215(júli)-max:278(febr.)
    - mosógép, szárítógép, mosogatógép, hűtő, világítás(izzó/CFL), 2 laptop, HTPC, router, riasztó, stb

Vezérelt áram havi átlag: 410 kWh
    - min:169(júli.)-max:862(febr.)
    - HMV, fűtés

A fűtést április 26.-án kapcsoltam ki, ekkor kb 8-10 kWh ment el vezéreltből naponta, mostanában 5-6. Ez csak a 120 literes "legolcsóbb" márkájú bojler fogyasztása. Sose hittem volna, hogy a HMV készítésében/tárolásában/hőveszteségében ekkora különbség lehet tél és nyár közt... illetve, hogy egy ilyen szerencsétlen bojler mennyire nem tartja meg a hőt. Mivel a ház alatti pincébe lett száműzve, kapni fog egy kabátot - hogy ne fázzon - a maradék szigetelő anyagokból, már csak a kíváncsiság kedvéért is.

Hogy ezek jó számok-e, nem tudom, én eddig meg vagyok elégedve a havi átlag villanyszámlával ilyen "minimál" gépészet mellett.... persze azért dobálom a malacperselybe a bélásokat, hátha egyszer összejön egy Taranis...
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete 1_grafikon.png  
    Módosítva: Lxa (2012.08.15. um 21:49 időpontban) Indoklás: becsatoltam egy villanyszámla-diagrammot is

sucu Vendég

Standard

Szia.
    Most épitkezem és nekem is villany talajfűtésem lesz 10 cm betonban.
    A tetőtérben is talajfűtésed van,vagy ott radiátorokkal fűtesz?
    Azért kérdezem,mert én még nem tudom eldönteni,hogy a tetőtérben milenne a jobb.

Regisztráció:
    2011.10.14.
    Lakóhely
    Veszprém
    Összes hozzászólás
    130

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: sucu Mutasd a hozzászólást
    Szia.
    Most épitkezem és nekem is villany talajfűtésem lesz 10 cm betonban.
    A tetőtérben is talajfűtésed van,vagy ott radiátorokkal fűtesz?
    ...
    Talaj=padló?

3. odal, összesen 5 oldal ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket