5. odal, összesen 5 oldal ElsőElső ... 345
Mutasd az eredményt ettől: 41 eddig: 46 ennyiből: 46

Téma: Pécsi energiatakarékos ház (Általános eszmecsere)

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Szia!

A tapasztalatodra lennék kíváncsi, hogy mennyire van értelme több termosztáttal vezérelni a fűtést? Jól emlékszem hogy nálad 6 db van?
    Hányat építenél be pár év tapasztalattal a hátad mögött?

Illetve 10T vagy 18T -t választottál?
    Mekkora a max. fektetési távolság? - itt egyenletes a padló hőfoka?
    Szia!

18-as van mindenhol, 10,5 cm-re (3 inch), néhol kicsit sűrűbben. (A kábelt adott hosszban tudod venni, nem méterre, így letéve némelyik picit hosszú lett...)

A termosztát egy érdekes kérdés, nagyban függ a ház alaprajzától. Ha vannak olyan terek, ahol a benapozás segíthet a fűtésben, ott mindenképp külön szabályoznám a padló és levegő hőmérsékletét. Ugyanez igaz a fürdőre és az háztartási helyiségekre, tehát van értelme a sok termosztátnak, bár a központilag szellőztetett házakban nem hiszem, hogy számottevő levegő-hőmérséklet különbséget tudnál produkálni. Ha csak egy termosztátod van, az kényelemesebb lehet, de valamelyest vesztesz a komfortból (ld. fenn).
    Másik kérdés, hogy mennyire érdemes drága szabályzó megoldást választani? Nappali árammal táplált fűtés esetében még esetleg lehet játszani - a várható minimális hőveszteség ellenére is - az időszakos fűtéssel, de vezéreltről (kicsit nagyobb hőtárolással) már nem. Én is beállítom a devireg 550-est egy hőmérsékletre (valamint a minimum és maximum padlóhőm.-et) és úgy marad egész szezonban. Ehhez nem kell 100 euros termosztát.

Én most is hatot tennék be, de lehet, hogy egyel olcsóbbat, egyet pedig biztosan máshová raknék, nem a teraszajtó mellé ( nem is értem, hogy került oda?)

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Lxa Mutasd a hozzászólást
    Én most is hatot tennék be, de lehet, hogy egyel olcsóbbat, egyet pedig biztosan máshová raknék, nem a teraszajtó mellé ( nem is értem, hogy került oda?)
    Igen, drága szabályzást (digi termosztát) kár berakni, én úgy látom, hogy az ebay vagy hasonló áruház jó vásárlási hely, hogy ugyanazt a terméket akár ötöd áron megveszem, mint itthon. Nekem a loxone is drága, mert nincs szükségem azokra a funkciókra, amit tud, nálam ez már a kütyü kategória.
    De ezzel nem azt mondtam, hogy az sz@r

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Szia!

Szellőztető rendszer végül került a hézba? Ha igen milyen, és mi tapasztalat (összehasonlítva azzal, amikor még nem volt)?
    Klímmát és a padlófűtést kb. milyen arányban használtad fűtésre?

köszi

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

Klímát egyelőre nem használtam fűtésre, eleve csak a tetőtér van becsövezve - hűtéshez az is elég, meg olyan komfortos a pf....
    Szellőztető még mindig nincs - sajnos. Mindig van valami fontosabb (garázs, térburkolat, kert) és ezek szerint annyira nem hiányzik. A nagy hype, hogy "folyni fog a penész is a falon, ha nincs szellőző és becsomagolod a házat" nem tűnik valósnak. Persze szellőztetni kell, de koránt sem úszunk a párában. Azt most épp nem is tudom, hogy a szellőztetővel nyernék (szellőztetés hatásfoka), vagy vesztenék (szellőztetés energia-igénye), egy biztos: sokkal egyszerűbb lenne télen az életünk, főleg a két manóval, tehát nem a penész, hanem a komfort-szint növelése visz rá, hogy lassan beszereljem. Mivel DIY hadműveletről van szó és elég kötöttek a csövezési lehetőségek nem hinném, hogy PH minősített gépet fogok választani és bár a "kis kínai"-tól eléggé tartok, most pont van a permanent-en féláron egy 300-as... az már majdnem a mindegy kategória...

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Uff Nos ez estben az átlag havi 25e áramszámla nem is sok. kandalló sem lett?
    Telhetetlen vagyok kérdezek még, mert nekünk is hamarosan dönteni kéne fűtésről, és hát ez lenne a gazdaságos megoldás nekünk is (az infra mennyezetfűtés is jól hangzik, de drágább, és nem mehet vezéreltről)
    A padlófűtés csak vezéreltről megy? Ha igen, (vagy próbáltad csak arról), Nálatok mennyit ingadozik a belső hőmérséklet ilyen esetben (ha nem süt a nap)?
    Van ahol a padlófűtés felett nem hidegburkolat van? vagy sok szőnyeg nem probléma-e? Nézted, hogy a leghidegebb napokon mennyire melegszik fel a beton?
    Kösz hogy megosztod a tapasztalatokat!

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

Kandalló sem lett. (hozzáteszem akkor valószínűleg ingyen fűtenénk a kertből származó "nyesedékkel") Ám a kandallóhoz fát kell vágni, behordani, hamuzni, kémény kell hozzá, ahhoz engedély, gyilokjáró, kéményseprő, stb. Ha ingyen van a fa sem biztos, hogy 10 év múlva megtérül és nagyon pici (=drága) kell hozzá, hogy ne fűtsed 2 gallyal túl. A pf csak vezéreltről megy, eléggé túl is lett méretezve ehhez, a belső hőingás max 2 °C, de inkább az észlelhetetlen kategória. Inkább azt érzed, hogy meleg a padló, vagy nem. És az többnyire nem (különben 50°C lenne benn). Az emeleten a pf felett laminált padló van (a legvékonyabb alátét fóliával), nem gond.
    Viszont a szőnyeg az elég háborús téma otthon. A gyermekek és az anyukájuk igényelné én meg tiltom. Aztán valahogy mindig ki lesz terítve, alatta a padló nyilván jóval melegebb, ezért az biztos, hogy szőnyeg és lábatlan bútor nem dukál az e. pf-hez.
    A leghidegebb időben is elég volt a vezérelt, bár ekkor 2 ciklus között (azért általában napközben is "beadják" egy órára a vezéreltet, ami azért a túlméretezés miatt tud lendíteni a dolgon) érezhető, hogy valamennyit esik a hőmérséklet. A beton-melegedés témát pedig már korábban kifejtettem: ha meleg padlóra vágysz, akkor menj uszodába, egy ilyen házban "hideg" lesz a padló és ez így is van jól. Ha klasszik pf-re nézed, max. 26-28 fokos előremenő van egy ilyen házban hőszipkával. Azt a padlót sosem fogod melegnek érezni. Ha csak napi 8 órában fűthetnél (mint a vezérelt áramnál), akkor kellene 32-35°C előremenő. Az sem lesz annyira érezhetően meleg és az is csak 6-8 órában. A padlóhőmérséklettel a mai napig játszom minden szezon elején, nyilván minél konstansabb és alacsonyabb hőm. a cél a komfortérzet megtartása mellett. Ha kérdés van írj, vagy hívj nyugodtan, amint tudok, válaszolok.

5. odal, összesen 5 oldal ElsőElső ... 345

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket