15. odal, összesen 21 oldal ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 141 eddig: 150 ennyiből: 206

Téma: Szadai energiatakarékos ház (általános eszmecsere)

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Updateltem az adatlapot, a megvalósultakat tükrözi már.
    Pár sort megérdemel a padlófűtés részletezése, ez mindig érdekes
    Háló, nappali, konyhában tömör bambusz burkolat van, alatta eletromos padlófűtés. Sokáig nem gondolkodtam hogy legyen-e padlófűtés a hálóban. Úgy gondoltam hogy olyan alacsony padló hőmérséklettel ki lehet fűteni majd a házat, hogy hogy nem lesz belőle gond.
    Jelen pillanatban a hálóban csak padlófűtés van, a max padló hőmérséklet 25fok. Efölött lekapcsol, és vár. Ez valójában a beton magnak a hőmérséklete, nem pedig a felületi hőmérséklet. A felület még kb. 1 fokkal kevesebb. A szoba 21.5 fokos célhőmérséklete sima ügy +2, 3 fok környékén. Hidegebbet még nem igazán láttunk. Ez a 23-24 fokos hőmérséklet már nem hideg a lábnak mezítláb sem. 21, 22 már az. A fa alatt Sika T50 ragasztó van, alatta pedig Murexin objekt plus aljzatkiegyenlítő. Mindkettő profi cucc, cserébe áruk is van..
    Nem bízhattuk a véletlenre, mert a fa hosszában van fektetve a nappali-konyhában, 11m -en tud mozogni, ráadásul az egyik vége a kályha előtt van. A kemény fa és a telibe ragasztás miatt nem érzékelem hogy lassabb lenne / veszteséges lenne. Mivel tömör kemény fa, a hőt is vezeti..
    A gyerekszoba nem sikerült ilyen jól, ott nincs aljzatkiegyenlítő, iszappapír van, és laminált padló. Bár van +1 nagy ablak is, de a kifűtés nem megy olyan könnyen mint a hálóban. Egyrészt a nagy ablak, másrészt a rosszabb hőátadás az oka szerintem.
    Szőnyeg, padlón fekvő szivacs, láb nélküli ágy nem az igazi, ki kell hogy tudjon szellőzőzön a padló. Legalább egy 2-3 centi muszáj. Enélkül csak melegszik a padló és melegszik. Ez az egyetlen hátrány, de ezt túl lehet élni.
    Ma sem csinálnám másképp a hálót / nappali konyhát.
    A dolgozóban még nincs burkolat, de elő van készítve telibe ragasztott fához. Viszont itt lehet hogy kipróbálom milyen az, ha egy sima felületre megy az iszappapír és rá a laminált.
    Kaindl valamit választott az asszony és elképesztő mennyire strapabíró.. Ha aljzatkiegyenlítővel sem jön be, akkor megy a levesbe..

- - - Updated - - -

Hétvégén sikerült a lépcsőház tetjét leszigetelni. 25centi üveggyapotot kapott. Isover Uniroll Plus (036) -os anyaggal. Elsőre meglepődtem milyen egyszerű a dolog.. Nejlon lehúz, máris kigördül az 1.2m * 5m -es roll.. Vágni is egyszerű, majd amikor végeztem elkezdett égni, viszketni az arcom.. Nem értettem mi a helyzet, majd rájöttem hogy az üveggyapot az oka... Szerencsére csak ~15nm-et terítettem le, de nem egy kellemes dolog így utólag visszagondolva. Azonnal zuhany, hajmosás..
    Szóval az üveggyapot fasza, de inkább kerülendő szerintem

Regisztráció:
    2015.02.24.
    Összes hozzászólás
    65

Standard

Szia!
    "Háló, nappali, konyhában tömör bambusz burkolat van."

Tudnál légyszi erről a burkolatról 1-2 képet feltenni? Illetve miért ezt a fajta burkolatot választottad és nem mondjuk kész parkettát, vagy svédpadlót?
    Köszi szépen!

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Svédpadló ez asszem', 1.2cm vastag ha jól emlékszem. De lehet 1.8.. Már az építkezés előtt tudtam hogy ilyen kell
    Este csinálok képet.

Regisztráció:
    2011.11.15.
    Összes hozzászólás
    188

Standard

A padlóérzékelőket Ti a fűtőkábellel egy síkba tettétek? Én úgy tervezem, hogy inkább a beton tetejéhez lesz közel, hogy a felületi hőmérsékletet mérje inkább, bent lehet melegebb is Azt mondjuk nem tudom, hogy szükség e lesz rá, de éjszakai áram miatt, így esetleg lehet jobban fűteni a beton.t

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: vendash Mutasd a hozzászólást
    A padlóérzékelőket Ti a fűtőkábellel egy síkba tettétek? Én úgy tervezem, hogy inkább a beton tetejéhez lesz közel, hogy a felületi hőmérsékletet mérje inkább, bent lehet melegebb is Azt mondjuk nem tudom, hogy szükség e lesz rá, de éjszakai áram miatt, így esetleg lehet jobban fűteni a beton.t
    Igen kb egy síkban van a fűtőkábellel. Az acélhálóra kötöztem rá egy gégecsövet. Szerintem jó ötlet felülre tenni.

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Pár kép a fonott bambuszról.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete DSC09312.jpg   DSC09315_cr.jpg   DSC09318.jpg  

Regisztráció:
    2013.07.26.
    Összes hozzászólás
    331

Standard

Szia!

klassz lett! Milyen bambusz parkettád van pontosan? Van ahol azt látom előírják a ragasztást (ha nem klikkes akkor nyilván csak ez jöhet szóba), van ahol alátétet javasolnak.
    pl ilyet:
    http://www.dunaparketta.hu/index.php?show=termek&id=535
    Nektek mit ajánlottak?

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: jaccso Mutasd a hozzászólást
    Nem bízhattuk a véletlenre, mert a fa hosszában van fektetve a nappali-konyhában, 11m -en tud mozogni, ráadásul az egyik vége a kályha előtt van.
    Ezt hogy kell érteni, egyben van az egész tér parkettázva? A betont dilatáltátok a bambusz alatt?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: ket_kerek Mutasd a hozzászólást
    Szia!

klassz lett! Milyen bambusz parkettád van pontosan? Van ahol azt látom előírják a ragasztást (ha nem klikkes akkor nyilván csak ez jöhet szóba), van ahol alátétet javasolnak.
    pl ilyet:
    http://www.dunaparketta.hu/index.php?show=termek&id=535
    Nektek mit ajánlottak?

Ezt hogy kell érteni, egyben van az egész tér parkettázva? A betont dilatáltátok a bambusz alatt?
    Mindkét mód "járható", az úsztatott és a ragasztott verzió is. A parkettásunk rakta már így is, úgy is. Én egy dolgot nem szerettem volna, recsegést hallani..
    Ismerősömnél hasonló alátétet használtak szalagparkettára (nem olcsó verzió), és ő is panaszkodott hogy nem az igazi, recseg.
    Az eladó és a parkettás is megerősített hogy a ragasztás a profibb módszer. Persze ha normális ragasztóval történik..
    Lényegében telibe van kenve a padló, és a parketta is véknyan. Az egész tér egyben van igen.
    A beton mozgását a ragasztó veszi fel. A falak mentén / kályha előtt pedig van 1-2 centi dilatáció.
    5.5 kanna ragasztó kellett az ~56nm-hez.

Regisztráció:
    2013.02.23.
    Összes hozzászólás
    64

Standard

szép lett a konyhabútor, jól megy a sötét padlóhoz

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Tegnap megvolt az első hús sütés a kályhában. Zseniális találmány
    Parázson a nappaliban sül a hús, sokkal gyorsabban mint sütőben, finomabb a végeredmény.
    A sült szag / pára a kéményen távozik ahelyett hogy a házba jönne.
    Nem használ áramot, a fűtési energiát használja, nem kell szellőztetőt feltekerni, ablakot nyitni utána..
    A begyújtást kell összehangolni a sütéssel ennyi a feladat.

15. odal, összesen 21 oldal ElsőElső ... 51314151617 ... UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket