19. odal, összesen 21 oldal ElsőElső ... 91718192021 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 181 eddig: 190 ennyiből: 206

Téma: Szadai energiatakarékos ház (általános eszmecsere)

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Nem 50-60% páratartalom lenne az ideális amúgy?

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,150

Standard

Télen a 40%-os páratartalom is tökéletes, attól már nem szárad ki a bőr és a nyálkahártya.

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Elképzelem ahogy a csigák áttelelnek a nappaliban

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Tudom még lejjebb tekerni bőven, meglátjuk hogy reagál a család..

Regisztráció:
    2011.02.14.
    Lakóhely
    Békéscsaba
    Összes hozzászólás
    357

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Pantika Mutasd a hozzászólást
    Elképzelem ahogy a csigák áttelelnek a nappaliban

Főnököm tart csigát, tudok tőle kérni, ha szeretnéd kipróbálni. :-)
    Építés ideje: (2011. őszétől napjainkig és tovább a végtelenbe) ★ Építés helye: Békéscsaba (Békés Megye) ★ Tervezett épület: 'majdnem-passzívház'-Dombház

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

Én is nagyon kíváncsian vártam a hétvégét. Idén sikerült előrébb lépni a hiányzó szigetelések ügyében. A födémen mindenhol megvan a 25 grafit eps, a lépcsőház is körbeszigetelve a tetőtérben, a pince / padlás feljáró ajtók ki lettek cserélve két 68-as szigetelt ajtókra.
    A garázs födémről még mindig hiányzik a szigetelés, azaz ~80nm-en csak 6 cm van a padlóban.
    Nappali áram mindenhol + kályha. Szobákban konstans hőfok beállítva, többi helyen éjszaka padlómelegítés, nappal pedig ált. 1* kályhába begyújt.
    Ami érdekes, hogy a plusz felkerült szigeteléssel a szoláris nyereséget jobban lehet érezni bent. -5 alatt ha tiszta az idő, nincs szükség extra fűtésre mert a nap megoldja. Zseniális, csak egy kicsit korán megy le
    Tegnap mértem napi fogyasztást, nappali áramból 46kW, egy begyújtással 24 órára pedig 30kW körül lehet számolni. Meglepően jó eredmény, hozza az eredetileg számolt 3.5kW max.-ot.

Jövő héten ha kicsit jobb idő lesz megcsináljuk a garázs födém szigetelést, és bejön a vezérelt áram is.
    Az előtér, ebédlő, nappali, nem használt szoba átáll a vezéreltre, ~24-25 fokos padló hőmérsékletig fogom engedni hogy melegedjen. A többit a kályha megoldja. A használt szobákban / fürdőben marad a nappali áram.
    Örülök hogy anno a teljes házat befűtőkábeleztem 18-assal, most van lehetőségem a változtatásra. Loxonnal pedig a vezérlés pofon egyszerű.

Tömör bambusszal nagyon bejött a padlófűtés, 15cm fektetési távolsággal tökéletesen homogén a hőérzet, nem érezni hogy lefojtaná. 1 óra fűtés +2 fok padlóhőmérsékeletet eredményez.
    1 szoba van amivel rohanni kellett az átadáskor, nem lett aljzatkiegyenlítőzve. így ment rá a papír + laminált. Na ilyet mégegyszer nem csinálnék..

Regisztráció:
    2015.08.20.
    Összes hozzászólás
    517

Standard

Mi a gond a papírral meg laminalttal?

Regisztráció:
    2010.11.06.
    Lakóhely
    Szada
    Összes hozzászólás
    1,698

Standard

azzal semmi, az aljzatkiegyenlítő hiányából adódóan nem illeszkedik tökéletesen a 3 réteg.

Regisztráció:
    2014.05.01.
    Lakóhely
    Komárom
    Összes hozzászólás
    112

Standard

Ezek azért baromi jó értékek! Nálunk még belemegy a 15kW óránként, amikor van vezérelt áram. A hétvégén néztem 1 nap alatt 200kW-ot fogyasztottunk kb. Ez elég volt 3-4 fok emeléséhez... Egyelőre csak betonban van érzékelő és 22 fokig engedem.
    Tény, hogy a födém szigetelést még csináljuk mi is és két helyen lyuk van a födémen, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy kijönnek-e nálunk is a számok. Mindenesetre örülök, hogy nálatok igen (ez ad némi reményt, hogy nálunk is )
    A kályha gondolom nálatok is 3kW-os?
    Pont a hétvégén néztem, hogy milyen jó lenne, ha besütne a nap, főleg, ha már megvettük a solar üvegeket - de a bazi nagy terasztető leárnyékolja az ablakokat szinte teljesen. Ez így télen elég gáz.

Mennyi szigetelést raktatok az aljzat alá? Nálunk 20cm van, de a szintén 18as kábel 15cm-ként ~1 fokot emel óránként a beton hőmérsékletén. Tény, hogy nincs rajta még burkolat - ahol meg van, ott még nem néztem
    A laminált padló alá raktunk valamilyen szigetelő szivacsot, ettől azért kicsit ráz a hideg, hogy miért zárjuk be a két szigetelés közé a meleget, de több helyről mondták, hogy ez kell és ez jó. Meglátjuk. Tény, hogy ezekben a szobákban a beton hőmérséklete 1-2 fokkal nagyobb úgy általánosságban, mint a többi helységben. Levegőt még nem tudok mérni.
    Nagyon kíváncsi leszek a svédpadlóra, az hogy fog működni.

Kicsit más - ha jól emlékszem a fotókra, nálatok a konyhában is bambusz van. Ezt nem bántátok még meg? Nem koszolódik, sérül jobban, mint gondoltátok? Köszi.

Regisztráció:
    2016.01.20.
    Összes hozzászólás
    4

Standard

Ablakpárára talán működhet a tesa thermo cover fóliája, lehet egy ilyen ablakon ez sem segít, de nem nagy összeg(3-5 eft) és talán megemeli annyival a felületi hőmérsékletét, hogy már nem tud kondenzálódni a pára.

19. odal, összesen 21 oldal ElsőElső ... 91718192021 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket