1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 18

Téma: Homlokzati szigetelés

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard Homlokzati szigetelés

Elindult a homlokzati szigetelés. Az idő már nem éppen ideális az éjszakai fagyok (eddig kb. -8C) miatt. Remélem azért a ragasztó kötésével nem lesz gond. Kézmeleg vízzel keverjük a ragasztót, úgy megy a tábla a falra.

Az első 12cm grafit a kerületén ragasztva és 6 pogácsa, valamint dűbelezve.
    A második 12cm csak ragasztva, a teljes felületen.
    Valamivel lassabb így, mintha egy rétegből menne, de az illesztéseket pontosabban meg lehet csinálni, és csiszolás nélkül is sík a felület.
    + egy kis nyugalom, hogy dűbelezve is van, de nincs áttörve az egész réteg.

A lábazati XPS egy részen vissza lett szedve, mert az pár hónapja volt ragasztva és elengedte a ragasztó. Az más fajta ragasztó volt, azt újra nem használjuk.
    A lábazatnál végül nem lesz beugrás, az is 2x 12cm-t kap, sőt még 3cm vastag téglaburkolat lesz később, tehát pozitív lábazat.

A lapok vágására szalagfűrészt használunk, ez precíz és nagyon gyors, bár hőkést sosem próbáltunk.
    Vágni pedig sokat kell, elég tagolt az épület és a tető, és bonyolításnak van még pár dolog. Pl. 4 ablaknál külső és belső síkban üvegtégla, a kettő között dupla üveg.
    A terasz faszerkezetét is össze kellett hozni szigetelés előtt.
    A kültéri villanyvezetékeket nem véstük a falba, mert nem akartam már gyengíteni + két horonymarót kivégeztünk az építkezés alatt, nincs több

Úgy tűnik idén már nem lesz lehetőség behálózni a fagyok miatt, tehát marad így csupaszon a szigetelés télire a falon.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete P12_01.jpg   P12_02.jpg   P12_03.jpg   P12_04.jpg   P12_05.jpg   P12_06.jpg   P12_07.jpg   P12_08.jpg   P12_09.jpg  
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

A második réteg felragasztásával lehet gondotok. Én az Neopor zsaluelemre ragasztottam +10 cm-t, és nem volt könnyű. Teljes felületű ragasztással próbálkoztam és másnap lejött az egész amit első nap felraktam. Csak azt vettem észre, hogy néhány tábla "kifűrészesedett" aminek az az oka, hogy van ezekben a lapokban ezért van kis deformáció, amit a kezdeti tapadás odahúz, de utána ha nem ragad meg kirúgja magát. Én is ragasztót váltottam, de az sem használt. Végül az hozott eredményt, hogy telibe ragasztottam az alsó réteget, és megvártam míg megszárad, és csak azután ragasztottam fel a második réteget. Sajnos ez többlet munka, de nekem csak így jött össze. PUR hab ragasztóval is próbáltam, de ott meg nem lesz egyenletes a külső felület, mert az azért tágul kicsit. Én a helyedben a második réteget most nem csinálnám meg.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Teljes felületű ragasztással próbálkoztam és másnap lejött az egész amit első nap felraktam.
    Hány fok volt akkor éjjel és nappal?

Abban bízok, hogy a langyos anyagot kenve a két EPS tábla közé, már nem fagyhat meg éjszaka, elvileg.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Kezd hasonlítani a bejárati ajtósok a miénkre Bár gondolom 24-25 centi szigeteléssel ez elkerülhetetlen. Amúgy maga az ajtó is megegyezik tagolásában
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: airwatt Mutasd a hozzászólást
    Hány fok volt akkor éjjel és nappal?

Abban bízok, hogy a langyos anyagot kenve a két EPS tábla közé, már nem fagyhat meg éjszaka, elvileg.
    Mikor mi ragasztottunk nem volt 5 foknál hidegebb. Nem is az volt a gond, hogy megfagyott volna, simán nem ragadt meg. Ahogy írtam a lapok nem teljesen síkok, van bennük kis deformáció, gondolom a vágás miatt, és mikor két lapot egymáshoz ragasztasz, (és dübel már nincs) akkor a tapadás ezt megoldja, egymáshoz simulnak a lapok. De ha nem ragad össze mert hosszú a kötési idő, akkor lassan elválik a két lap egymástól. Amikor az egyik oldalt telibe ragasztottuk, és már volt rajta egy réteg ragasztó, a friss ragasztóból volt hová elszívódnia a nedvességnek, és én arra gondolok, hogy ezért ragadt jobban. Minél hidegebb van annál nagyobb gond ez szerintem.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Kezd hasonlítani a bejárati ajtósok a miénkre
    Képet!

Bár gondolom 24-25 centi szigeteléssel ez elkerülhetetlen.
    Igen, ezért akartam olyan ajtót aminek mindkét oldalán van fix rész. Így a vastag szigetelés ellenére tágas a bejárat és az ajtó is szabadon nyílik befelé, akár 145 (?) fokban.

Az erkélyajtók és ablakok csak 90 fokban nyithatóak befelé, mert a 30-as fal belül többet nem enged. Hiába van határoló pánt az internorm nyílászárókon, sajnos a káva résznél felütközik a keret, így a pánt gyakorlatilag semmit nem ér. 20-as falnál talán nincs ilyen gond.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    De ha nem ragad össze mert hosszú a kötési idő, akkor lassan elválik a két lap egymástól.
    Mi az XPS-nél jártunk így, az idő akkor még jó volt, de az XPS nem nedvszívó így ragasztani nehezebb, főleg a Styrodur 3035CS -t aminek teljesen sima a felülete. Ragasztóváltás akkor segített.

Két EPS elvileg könnyebben ragasztható össze. A tegnapi második soron ma nem vettem észre semmi gyengülést, remélem így is marad...

Holnap pár grafit darabot összeragasztunk, kíváncsi vagyok milyen erős a ragasztó kötés után, ha éjjel fagyot kapott.

Regisztráció:
    2011.02.18.
    Összes hozzászólás
    113

Standard

No mi meg most fejeztük be.... van még 1-2 lap hátra, de a nagy része már föl van ragasztva. Mi a 22-es grafitost pogácsázva ragasztottuk az alapozóval kezelt falhoz + dübeleztük (Visimpex). Először Weber 701D ragasztót használtunk, majd Weber MX15-öt, mindkettővel meg voltunk elégedve, nem hittem volna, de tényleg nagyon komolyan tart, ha megköt. Vágógépet béreltünk, nem volt olcsó, de megérte; a vágás és illesztés minősége tökéletes, kis térlátással elég extrém dolgokat is lehet alakítani belőle. Nagy meló volt, de nem is vártunk mást, a 140 nm össz felületet az északi oldal kivételével eléggé feldarabolják az ablakok, a mellette kilógó redőny-tokok, lelógó szarufák, stb. - szóval nem sok egész lapot raktunk fel. Örülök, hogy vége. Most pihenésképpen jön egy kis gipszkartonozás.

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Lakóhely
    Tatabánya
    Összes hozzászólás
    1,073

Standard

Hirtelen ezt találtam (nem vagyok ott, ugye). Ajánlom a keretbe bedolgozott ledes lámpákat!
    Én 100 foknál belimitáltam az ajtó nyílását, a felett úgy sem neyrsz vele (akkor már a kilincs sem lóg be az útba).
    Nemrég szereltem fel hidraulikus ajtócsukót, mert a gyerekek kicsit "bátran" használták nyáron az ajtót. Ekkor tömegű ajtónál szerintem már érdemes ezt az opciót is megfontolni.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete !cid_A0591FBD-37FA-420D-81D1-75FDBBC0B2A3.jpg   P1140257.jpg   P1170457_low.jpg  
    Építés ideje: 2010 ★ Építés helye: Tatabánya ★ Elkészült épület: AE ház, Fényfarm

El Tolo Vendég

Standard Lámpák

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: M3 Hellrot Mutasd a hozzászólást
    Ajánlom a keretbe bedolgozott ledes lámpákat!
    Jó ötlet, jól néznek ki.
    Az ablak mellett a homlokzaton azok is lámpák?
    Milyen típus?

1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket