Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 22

Téma: Fúgamentes padlóburkolat

Hybrid View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Követekező hozzászólás Követekező hozzászólás
    Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard Fúgamentes padlóburkolat

Tanácsot kérek...

Ahogy már régebben egyszer leírtam, olyasmi belső szín- és formavilágot tervezünk, mint a csatolt képeken. Mivel minden jel szerint a vártál gyorsabban fogunk esztrichbetonozni, a betonszint magasságához döntenünk kellene a burkolatról.

A lényeg, hogy egy olyan burkolatot kellene találnunk, amivel egy homogén, lehetőleg fúgamentes fehér burkolatot tudunk elérni. Mindezt természetesen úgy, hogy a szokásos elvárások is teljesüljenek: legyen ellenálló, jól takarítható, bírja a padlófűtést stb.

Jelenleg négy verziót mérlegelünk:
    1. Terméskő burkolat, valószínűleg fehér 60x30 vagy 60x60cm-es gránitlapokból. A gránitot alapból nem lehet fúgamentesen lerakni, mert a hőtágulás miatt repedések alakulhatnának ki benne, de van egy munkaigényes és ezáltal drága művelet: lecsiszolják a lerakott gránit felületét, a csiszolás során keletkezett gránitpor és műgyanta keverékéből keverik ki a fúgát. Majd az egészet újra síkba csiszolják, polírozzák és végül felületkezelik. Még nem találtam itthon olyan burkolót, aki csinált volna ilyet és lennének referenciái, viszont mindenki azt javasolja, hogy ezt csak profival szabad csináltatni.

2. Ugyanaz a folyamat, mint a gránit esetében, csak épp anyagában színezett fehér kerámia lapokkal. Az előnye talán annyi, hogy a kerámia kevésbé érzékeny, mint a gránit.

3. Anhidrit esztrichbeton + 2 centis speciális, festékpigmentekkel színezhető esztrichbeton. Ezt lehetne utána több rétegben felületkezelni festéssel, csiszolással, lakkozással. Állítólag léteznek így elkészített szép felületek, de sajnos még nem sikerült vele találkoznom.

4. Lakótérre kifejlesztett önterülő műgyanta, pl. Colledani. Semilyen tapasztalatom nincs műgyantával, de azt hallottam, hogy ehhez szintén profi kiveitelező kell, mert könnyű elrontani. A teljes felületet rövid idő alatt és egyben kell kiönteni, ellenkező esetben látszódni fognak az eltérő időszakokban megszáradt területek közötti elválasztó csíkok.

Esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata bármelyik anyaggal, munkafolyamattal?
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete i17.jpg   2009-04-2688-a.jpg  

Regisztráció:
    2010.10.19.
    Összes hozzászólás
    1,567

Standard

Nem tudom a képeken mi lehet a padlón, a gyantával szerintem ennyire sima és fényes felületet nem lehet elérni + a gyanta elvileg mérgező, kérdés hogy szilárdulás után meddig.
    Építés ideje: 2011-2012 ★ Építés helye: Pest megye ★ Elkészült épület: info itt

unk Vendég

Standard

Esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata bármelyik anyaggal, munkafolyamattal?
    Mugyantaval mar volt dolgom: Gyogyszergyari kozpont es alagsori parkolot csinaltak alvallakozok. Ket teljesen kulonbozo csapat, teljesen kulonbozo minosegben. Ez az anyagtol is fugg (a parkoloban levo anyag 2-3 ev alatt nagyon megkopott, repedezett , foleg ott ahol az autok kanyarodtak) En nem vallalnam be a sajat lakasomba 2 okbol is:
    1 . Nedvesen csuszik . Ezt lehet kezelni , de akkor meg tisztitani nehez.
    2. Nem tetszik a "hangulata"... steril. Ez persze maganvelemeny..
    3. Megjegyzem, konyhaban elonyos lenne, mert nem art neki semmi , vorosbor, olaj ,sav ...semmi. (kiveve mondjuk egy kalapacsot)

Amugy kotes utan semmilyen szaga nincs.

unk

Ani810605 Vendég

Standard

Létezik már olyan fuga a Mapei-nek ami fehér marad és szépen néz ki vele a fehér burkolat. Van egy üzlet ahol ezt a tanácsot adták nekem. Mezora Design Fürdőszoba Stúdió. Mindenre tudnak tanácsot adni. Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
    http://www.mezora.hu/

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    190

Standard

http://www.kunststoff-vertrieb.de/index.php/systeme

Lehet itt talalsz ami erdekel .
    Lattam hogy balkonnak/terasznak , tetonek valo, de lehet van valami belso burkolatjuk is .

München-be lattam oket a BAU 2013 epitoipari kialitason, es ahogy nezegettem a kepeket eszembe jutott hogy kerdeztel valami fugamentes burkolatrol .
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete akv.jpg   akv1.jpg  

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    190

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Nem jó a műgyanta, legalábbis nem magasfényűben. Kipróbáltuk. Egy kisebb faforgácslapra megcsinálták nekünk, leraktuk a bejárati ajtó elé és azon közlekedtünk. Két hét után megjelentek az első finom karcolások a felületen, dobtuk ezt a témát.

Regisztráció:
    2013.02.13.
    Összes hozzászólás
    190

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: Andreas S. Mutasd a hozzászólást
    Nem jó a műgyanta, legalábbis nem magasfényűben. Kipróbáltuk. Egy kisebb faforgácslapra megcsinálták nekünk, leraktuk a bejárati ajtó elé és azon közlekedtünk. Két hét után megjelentek az első finom karcolások a felületen, dobtuk ezt a témát.
    Es akkor mi lesz/lett helyette ? Parketta/Svedpadlo ?

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket