2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12
Mutasd az eredményt ettől: 11 eddig: 19 ennyiből: 19

Téma: Általános eszmecsere

Regisztráció:
    2010.10.25.
    Összes hozzászólás
    71

Standard

szép ház lesz!
    ha majd beindul az építkezés, szívesen megnézném!
    itt vagytok a közelben
    Építés ideje: 2009-2010. ★ Építés helye: Szentendre ★ Épület: AE ház

Regisztráció:
    2011.04.09.
    Összes hozzászólás
    37

Standard

Köszi!

Gyere nyugodtan, várunk szeretettel !

Regisztráció:
    2011.04.09.
    Összes hozzászólás
    37

Standard

Íme a tereprendezésünk eredménye.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete CIMG7948.JPG   CIMG8695.JPG  

Regisztráció:
    2011.04.09.
    Összes hozzászólás
    37

Standard

Sziasztok!

Ma beadtuk a terveket engedélyezésre. Minden rendben zajlott, a terveket már korábban elküldte az építészünk egyeztetésre, így ez csak formalitás volt. A tájolástól tartottam kicsit, de ebből sem volt gond (eddig), az épület nagyobbik fele teljesen délre néz. Vészmegoldásnak készítettünk egy telekhatárral párhuzamos elrendezést, ám ekkor az épület dél nyugati fekvésű lett és a tetőtúlnyúlások nem tudták kompenzálni a nyári nyugati lemenő napot, valamint télen mire elkezdte sütni a nap az ablakokat, már szinte le is bukott. A két tájolásról kértünk benapozás videót ami nagyon jól megmutatta a különbséget.

Az építkezés második ütemében majd készül egy melléképület is (képeket csatoltam), ezért 45000 Ft (25+20) illetékbélyeget kellet beadni.
    Csatolt grafikák kicsinyített nézete Csatolt grafikák kicsinyített nézete UDVARI03_8.jpg   UDVARI03_7.jpg  

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Víz volt a telken? Viktornak segítettél?

Regisztráció:
    2011.04.09.
    Összes hozzászólás
    37

Standard

Jó aktív hét volt, szinte mindenki segített aki tudott,ez az igazi csapatépítő tréning

A mi telkünkön nem volt víz, de a kútjaimat rendszeresen ellenőriztem, 70 cm még elfért volna benne! A jelenlegi utcánkban több kút is megáradt (a tetőzés utáni harmadik napon), de brutális módon, ott több házat is elöntött a víz.

Sajnos a sziget belsején egy magsaspartot elfelejtettünk megvédeni, ahol úgy 30-60 méter szélességben átbukott a víz, így az erdő felőli utcában egy másodlagos gátat kellet építeni, ekkor jött a TEK, közben a kritikus szakaszt katonai helikopterek segítségével elkezdték torlaszolni. Végül kb. hat házba betört a víz. A dolog érdekessége, hogy aki ott vett telket szerintem álmában sem gondolta, hogy ha kijön a Duna, ők lesznek az elsők akiket elönt.

Milyen Viktorra gondolsz? G.V?

Regisztráció:
    2011.11.26.
    Lakóhely
    Mogyoród
    Összes hozzászólás
    1,149

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: kombarna Mutasd a hozzászólást
    Milyen Viktorra gondolsz?
    Egy politikusra gondoltam.... De ez költői kérdés volt tőlem.

Regisztráció:
    2011.04.09.
    Összes hozzászólás
    37

Standard

Én meg itt pörgetem a fejemben, a Viktor ismerőseimet, Ő nem nem volt köztük

Regisztráció:
    2010.10.17.
    Lakóhely
    Szentendre
    Összes hozzászólás
    1,754

Standard

Mizu az építkezéssel?

2. odal, összesen 2 oldal ElsőElső 12

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket