1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó
Mutasd az eredményt ettől: 1 eddig: 10 ennyiből: 12

Téma: Tető

Regisztráció:
    2010.12.30.
    Lakóhely
    Győr
    Összes hozzászólás
    65

Standard Tető

Terveink szerint a telet már kész tetővel szerettük volna várni. Ehhez képest kis csúszással indult a tető ácsolása december közepén. A kőművesünk mutatta be az ácsot, aki viszont a bádogosokat ajánlotta.

Szóval a start december közepén volt, akkor kezdődtek a tetőszerkezet építési munkái. A lakóépület teteje három egységre tagolódik, az épület első és hátsó részén félnyeregtető, középen nyeregtető van. A garázs szintén nyeregtetőt kapott. A talpszelemenek csavarjait már a födém készítésekor bebetonoztuk. A szelemenek 15 cm-es párnafákon ülnek, így a termikus burok csak ezeken a pontokon lesz majd megszakítva.

Január elején a faszerkezet kapott egy gombaölős kezelést, majd felkerültek az OSB táblák. Mivel a bádogosok is késtek, a táblákat takarófóliával borítottuk le, így szerencsésen kivédve a következő kb. 3 hét áldásait (eső, hó, dér).

Március első napjaiban aztán megérkeztek a bádogosok, akik 4-5 nap alatt elkészültek az ereszekkel és a tetővel. A tető borítása Lindab L-SRP Click előkorcolt kemény lemez, ami alá alátétfólia került.

Regisztráció:
    2010.12.09.
    Összes hozzászólás
    1,188

Standard

Engem az ácsok lebeszéltek a fém tetőfedő anyagokról, mondván, hogy esőben nagyon hangos. Persze amennyit esik mostanában...

Villas Color és Alkorplan PVC fedés között vacillálunk most a 3%-os részen, de ha valakinek van jobb ötlete, ne habozzon.
    Építés ideje: 2012 ★ Építés helye: Szeged mellett ★ Épület: AEH

Regisztráció:
    2010.12.30.
    Lakóhely
    Győr
    Összes hozzászólás
    65

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást
    Engem az ácsok lebeszéltek a fém tetőfedő anyagokról, mondván, hogy esőben nagyon hangos. Persze amennyit esik mostanában...
    Ezt természetesen mi is hallottuk már több helyről és ez biztos így is van. A Tátrában már aludtunk ilyen házban. Mi azért bevállaltuk. Nálunk a 20 cm vastag monolit vasbeton födém, a Silka mészhomok falazat, az internorm nyilaszárók és a lemez alatti alátétfólia hatására remélhetőleg nem lesz hallható az esőcseppek tánca.

Regisztráció:
    2011.11.06.
    Lakóhely
    Budapest XVI.kerület
    Összes hozzászólás
    902

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: igaziturista Mutasd a hozzászólást
    Ezt természetesen mi is hallottuk már több helyről és ez biztos így is van. A Tátrában már aludtunk ilyen házban. Mi azért bevállaltuk. Nálunk a 20 cm vastag monolit vasbeton födém, a Silka mészhomok falazat, az internorm nyilaszárók és a lemez alatti alátétfólia hatására remélhetőleg nem lesz hallható az esőcseppek tánca.
    Szerintem is tetőtér beépítés esetén van csak jelentősége a fémes hanghatásnak. Gratulálok a tetőhöz igazán impozáns. (ha nem az MDF jeszava lett volna, azt mondanám a nyugodt erő :-D) Elárulnád, hogy 1nm ilyen fedés anyagköltsége mennyiből jön ki?

Regisztráció:
    2010.12.30.
    Lakóhely
    Győr
    Összes hozzászólás
    65

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: weeber Mutasd a hozzászólást
    Szerintem is tetőtér beépítés esetén van csak jelentősége a fémes hanghatásnak. Gratulálok a tetőhöz igazán impozáns. (ha nem az MDF jeszava lett volna, azt mondanám a nyugodt erő :-D) Elárulnád, hogy 1nm ilyen fedés anyagköltsége mennyiből jön ki?
    A Lindab lemez nem volt drága akcióban nettó 2072 Ft/m2 áron sikerült beszerezni. A tetőhéjalás anyagára 230 m2 tetőfelületre 1.030 eFt-ra jött ki. Ebben jelentős tétel volt a szegélyek burkolatának anyagköltsége. Ez a összeg nem tartalmazza az OSB lapok költségét ami jelentősen megnöveli az ilyen tető kiadási oldalát.

Regisztráció:
    2011.11.12.
    Összes hozzászólás
    106

Standard szigetelés

Említetted, hogy:
    "A szelemenek 15 cm-es párnafákon ülnek, így a termikus burok csak ezeken a pontokon lesz majd megszakítva."
    Ezek szerint a szigetelést a vasbeton födémen vezeted végig? A képen nem látom pontosan, de ha így van akkor tulajdonképpen az OSB-t annyival magasabbra/előrébb raktad, hogy alatta elférjen a szigetelés és egy síkban lesz a homlokzati fallal?

Regisztráció:
    2010.12.30.
    Lakóhely
    Győr
    Összes hozzászólás
    65

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: twokex Mutasd a hozzászólást
    Ezek szerint a szigetelést a vasbeton födémen vezeted végig? A képen nem látom pontosan, de ha így van akkor tulajdonképpen az OSB-t annyival magasabbra/előrébb raktad, hogy alatta elférjen a szigetelés és egy síkban lesz a homlokzati fallal?
    Igen, így van. Az OSB a szigetelés síkjától 2 cm-rel eltolva került elhelyezve. Így erre is jön 2 cm vtg. szigetelés, ezzel biztosítható a homogén vakolható felület.

kneissl Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: James Bond 0007 Mutasd a hozzászólást

Villas Color és Alkorplan PVC fedés között vacillálunk most a 3%-os részen, de ha valakinek van jobb ötlete, ne habozzon.
    Hát nem tudom, én szoktam munka miatt a svédeknél járkálni, ahol a Lindab fedés nem ritka. Meg az eső sem.
    Szerintem a mester nem tud vele dolgozni. Magyarországon általánosan elterjedt építőipar szakértői szakvélemény az alábbi mondat: "Hát mi azt így / nem így szoktuk." Valószínűleg ők nem fémlemezzel tudnak dolgozni.

kneissl Vendég

Standard

Idézet Idézve az alábbi felhasználótól: igaziturista Mutasd a hozzászólást
    A Lindab lemez nem volt drága akcióban nettó 2072 Ft/m2 áron sikerült beszerezni. A tetőhéjalás anyagára 230 m2 tetőfelületre 1.030 eFt-ra jött ki. Ebben jelentős tétel volt a szegélyek burkolatának anyagköltsége. Ez a összeg nem tartalmazza az OSB lapok költségét ami jelentősen megnöveli az ilyen tető kiadási oldalát.
    Szia! SRP click nek melyik színváltozata van nálad a tetőn?
    Írhatsz kódot is, van mintám tőlük.

Regisztráció:
    2010.12.30.
    Lakóhely
    Győr
    Összes hozzászólás
    65

Standard

A tető 087 sötétszürke színű.

1. odal, összesen 2 oldal 12 UtolsóUtolsó

Könyvjelzők

Könyvjelzők

Fórum szabályok

• Nem nyithatsz új témákat.
  • Nem válaszolhatsz hozzászólásokra.
  • Nem csatolhatsz függelékeket.
  • Nem módosíthatod a hozzászólásaidat.
  •  
RÓLUNK
A fórum elsődleges célja, hogy segítse az információ- és tapasztalatcserét azon építtetők között, akik passzív vagy alacsony energiás házat építettek vagy szeretnének építeni.
FONTOS LINKEK
Fórum szabályzat
Kövess bennünket